J. F. NORTIER, KAPITAAL: TWEE MILLIOEK GULDEK. Tegen vaste premie. Algemeene Verzekering-Maatschappij Buitenlandsch Nieuws. Adverteiitiën. Oproeping van Crediteuren. 2 1 VERHUISD naar den Ouden Rijn bij den Heer H. W. VREUGDENBURG. Wijk VI, N°. 26. te Amsterdam. Goedgekeurd bij Z. M. Besluit van 2d Junij 1862, N°. 62. Commissarissen Agent voor Leiden en Omstreken W. L. VAN KAATHOVEN, Rapenburg, i Wijk I. N°. 234, bij wien nadere informatiën te bekomen zijn. om naar een andere betrekking uittezïen. Ook schijnt zeker, dat de lieer J. J. Dam commies alhier, belast met de posterij districtscommissaris wordt, als ook de heer G. Schotborgh, ambtenaar bij de cultuur, wonende op de eenig overgeblevene gouverneraentsplantaadjede Hoop. Er is hier een commissie benoemd, om gelden intezamelen voor het monument ter gedachtenis van Nederlandsch vrijheid bestaande uit een lid van den kolonialen Raad de Lima 11. K.; den kapitein Boer, R. K.J. Naar, Israëliet en H. Evertsz koopman, Prot. Behalve den kapitein Boer, alle drie inboor lingen van Curasao. Het is jammer, dat men in het onzekere is, omtrent den aard van het monument; want men heeft hier voor steendien men in verschillenden vormin ontelbare menigte ziet, niet veel over. Voor een blijvend gesticht wat te geven dat zou meer toelagchen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 4S°, des avonds te 8 uur 46°, te 10 uur 44". Vrijdag morgen te 5 uur 44®, te 8 uur 51', te 12 uur 55®, 's namiddags te 4 uur 57*. Hoe wonderlijk de werking van den bliksem zijn kan bleek o. a. verleden Donderdag te Berlaerin de provincie Antwerpen. Terwijl een zwaar onweder omstreeks 4 uur des namiddags boven die gemeente woedde, sloeg de bliksem door den schoorsteen in een woning, rukte het schoorsteenkleed af, opende de deur van een kastje, zonder een vrouw, welke aan den haard zat, of een in den wieg liggend kind te kwet sen. Daarop nam hij zijn rigting door de voordeur en sloeg in bet daarbij staande geitenhok, een der drie geiten dood; twee ellen van daar sloeg hij een boom in stukkenkwetste aan het hoofd en de knie een schaapherder, die er onder stond te schuilen, doorboorde diens kiel met een menigte gaatjes en doodde daarna van zijn kudde nog drie schapen. Woensdag morgen te vijf uur brak te Parijs in het bekend koftijhuis Concert du Géant, in het kwartier du Templetegen over de plaats waar vroeger de twee nu afgebroken schouw burgen stonden, een zoo hevige brand uit, dat het onmogelijk was het gebouw voor volslagen vernieling te bewaren, maar men er, met veel beleid en inspanning, alleen in slagen kon de belendende huizen voor het geweld der vlammen te bescher men. Bij dezen brand heeft men den dood eener dienstbode te betreuren, wier misvormd lijk te midden der puinhoopen gevonden werd. Uit Lissabon wordt dd. 24 April gemelddat de jongste moeijelijkh'id met den Russischen gezant, welke ontstaan was uit het bijwonen door den Koning van de tooneelvoorstelling ten behoeve van de Polen, in der minne is vereffend. De ziekte in de druiven scheen langzamerhand aftenemen. De olie-oogst was overal in Portugal overvloedig geweest. Het berigt, dat weldra een grondwet aan het Lombar- disch-Venetiaansch Koningrijk zal geschonken worden, heeft te Venetje een zeer ongunstigen indruk te weeg gebragt; er is althans een sterke partij tegen het uitvaardigen der con stitutie opgetreden. Op 23 dezer waren op ruim 30 plaatsen te Venetie plakkaten aan de hoeken der straten gehecht, waarop men las: »Abasso lo statutomorte a Bembo!" (Weg met de grondwetweg met Bembo). De heer Bembo is een zeer voor naam Venetiaansch edelmandie buitengewoon heeft geijverd voor het verleenen van een constitutie. De wijze, waarop de policie zich bij dit voorval heeft gedragenwerpt op haar den schijn, dat zij of er de hand in heeft gehad, of nalatig i* geweest in de vervulling van haren pligtwant eerst in den laten namiddag heeft zij die plakkaten doen verwijderen. OFFICIKKL NIËIIIV». Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden i» ver gunning aangevraagd door Jacob Ludwig Martin, instrument maker, wonende alhier, tot het doen plaatsen van een kleine smidse, achter in zijn huis op de Breêstraatgeteekend Wyk IV, N°. 323. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijn, ten opzigte der informatiën de commodo et in- commodo, opgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 4den Mei des voormiddags te II uur. Burgeinester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat de Gemeenteraad in zijn vergadering van Donderdag 11., besloten heeft 1°. Mei afteschaften den ijk op de botervaten zooals die is geregeld bij Verordening van 25 July 1861 (Ge meenteblad N°. 16). Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 27sten April 1863. I wegens het weigeren van verschuldigde tolgelden aan dea rijkstol, aan den hoogen rijndijk, onder Soeterwoude. 3 wegens het in den winkel ten verkoop voorhanden hebbes van onderwigtig brood, wegens het verontreinigen der straat, wegens het baggeren in den Rijn zonder consent. I wegens het uitslaan van een karpet na gezetten tijd. 1 wegens het afsteken van vuurwerk zonder consent. 4 wegens het werpen van vuilnis op straat. 14 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. 1 wegens overtreding van art. 324 der algemeene politie verordening. Vrijgesproken wegens het verontreinigen der straat als zijnde, wegens opgave van valschen naam door den schuldigewel de genoemde of naamdragendemaar niet de schuldige persoon. 1 Door den Edel-Achtbaren Heer Regter- Commissaris Mr. H. P. J. TOLLENS, is de eerste vergadering ter verificatie van de schuldvorderingen, ten laste van den faillieten boedel van J. SCHOONEN- BEUG, Timmerman te Voorschoten be paald op Woensdag den 13den Mei 1863, ter vergaderkamer van de Arrondissement- Regtbank te Leyden. De Curator in voornoemd faillissement, Mr. J. J. POMPE VAN MEERDERV00RT. Directeuren J. W. JOSEPHUS JETTA. J. RAHDER Hz. Mr. J. W. A. DOEFF. Staatsraad F. van der OUDERMEULEN. Mr. J. LUDEN Az. J. BUNGE. H. LUDEN. J. E. BONNIKE. Deze Maatschappij verzekert tegen de gevaren van brand benevens instorting, diefstal en alle verdere gevolgen van brand van alle goederen roerende en onroerende

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3