Wijn-, Bier- en Kelderllesschen galm bezit, dat de woorden des redenaars zicbzelven verdoo- ven heeft voor uweu verslaggever, en zeker ook voor menig ander, het verband van het grootste gedeelte der rede doen verloren gaan. Genoeg bleef er echter over om de overtuiging te bevestigendat de pas 29jnri2e Spurgeon een man van groote gaven is. Hij bezit een sterke en luide stemeen groote vaardigheid van spreken, een rijkdom van denkbeelden, en een levendigheid van gebarendie wij op den kansel niet ge woon zijn. In zijn drift wierp hij den bijbel open en toe, hief hem op, legde hem weder neder, overschreeuwde zich, sloeg op den kansel, enz. Wanneer men hem van woord tot woord verstaan kan acht men hem zeer zeker een redenaar die zijn toehoorders boeit en onweerstaanbaar medesleept. Na hem zoo gebrekkig als heden gehoord te hebben is het echter voor mij geen raadsel meer, dat zijn auditorium in Engeland dik wijls uit duizenden bestaat." Wij vernemen, dat Woensdag een commissie uit de lui tenants der schutterij alhier zich vervoegd heeft bij den Isten luit.-adj. Smits van het 1ste bat. 4de reg. inf. om ZEG. na mens hen die aan de practische oefeningen op de Ruïne in vereeniging met het garnizoen hadden deelgenomen dank te zeggen voor zijn leiding en van ZEG. bij zijn aanstaand ver trek naar Delft afscheid te nemen. De 1ste luit. de Sain bracht ZEG. als tolk van de twaalf deelnemers dien dank in gepaste en recht hartelijke woorden over, wenschte den ver dienstelijken adjudant veel voorspoed in zijn militaire loopbaan betreurde het zeer dat ZEG. door de garnizoensverandering deze stad, ook zijn geboorte stad, moest verlaten en verzocht hem uit naam zijner Committenten een klein aandenken in zilver aantenemen. De heer Smits, getroffen door die vriend schappelijke taal en door het hem vereerde aandenken, be dankte de commissieverzocht dien dank aan de deelheb bers over te brengen en verklaarde, dat het hem steeds een aangename herinnering zijn zou, die oefeningen te hebben ge leid en alhier in garnizoen te zijn geweest. In de zitting van den Gemeenteraad van heden Donder dag, is het reglement voor de waagwerkers niet behandeld, maar gerenvoijeerd na de Commissie voor de huishoudelijke verordeningen. De onverpligten ijk op de botervaten is afgeschaft en het Adres van J. J. Brandhoff Isselman gesteld in handen van HH. Burgemeester en Wethouders. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 48°, des avonds te 8 uur 44°, te 10 uur 44®. Donderdag morgen te 5 uur 44°, te 8 uur 45®, te 12 uur 51®, 's namiddags te 4 uur 53®. Adverlenliên. Buitenlandsch Nieuws. Uit Posen berigt men dat voortdurend Fransche onder officieren meerendeels voor zeer korten tijd uit de dienst ont slagen de grenzen passerenmet het doel om zich bij de insurgenten te voegen. De Sultan heeft den 16den dezer zijn terugreis over Alexandrie weder aanvaard. Naar men zegt hebben de won deren van Egypte hem zeer verrast. Hieronder zijn niet alleen de pyramiden te verstaan, ofschoon hij ook dezen heeft be zocht, maar de schoone, breede straten en pleinen van Alexan- drie, de kolossale paleizen van den onderkoning, de rijkdom der vilden, het goed onderhouden kanaalstelsel, de spoorwe gen en stoomschepen en bovenal het leger van zijn vasaldat zich door pracht van kleeding en wapening en door geoefend heid zeer onderscheidt. Die indruk was zoo sterk, dat hij den onderkoning verzocht hem eenige zijner bekwaamste beambten mede naar Kon9tantinopel te geven, om daar gelijke verbete ringen intevoeren als te Kaïro sedert jaren bestaan. De onder koning mag overigens blijde zijn dat zijn hooge gast zijn ver blijf niet verlengd heeft, want de kosten zijn enorm geweeSf. Men spreekt van 10 a 12 millioen francs en deze opgaaf schijnt niet overdreven als men bedenkt dat de Sultan een gevolg van 1800 personen bij zich had, en de Egyptische regering alles aanwendde, om het haren gasten toch aan niets te laten ont breken. Maandag 11. passeerde te Emmerik een stoombootdie te Rotterdam 1800 centenaars Noordsch ijs had geladendeze ijsblokken waren drie vierkante voeten groot en een voet dik. Het ijs was naar Aken bestemd en werd van Homberg per spoor verder vervoerd. Met een dergelijke lading hebft' nog nooit een schip den Rijn bevaren. De ziekte van den Pruissischen gezant bij het Neder1- landsche Hof, Graaf Oriolla, schijnt een hersénontsteking te z'ijif ten gevolge waarvan hij II. Dingsdag ter verplegitig is orér- gebragt uit Berlijn naar de ziekteinrigting te Göflitz. Te Parijs heeft men thans memi's van maaltijden a*& de keerzijde waarvan het photographisch portret van den gast heer wordt gevonden. Burgerlijke Standvan Leidenvan 23 tot en met 19 April 1863. Bevallen: J. C. Sasburg, geb. Schreuder, D. - H. van der Weijden geb. Omvlee, D. - H. Vierdag, geb. Klooster, Z. - C. Slieringsgeb. Wijnkool, Z. - E. de Koning, geb. LamanZ. - A. W. H. Truffino, geb. Coebergh, Z. - J. Robbers D. - M. Haasbeek, geb. PlankenD. - J. M. Crama, geb. Piekaar, D. - T. Plaizier, geb. Gressie, Z. - L. Schild f geb. Erkelens, Z. - J. Gieze, geb. Laman, Z. - P. Klinken berg, geb. van EesZ- - M. H. Meijer, geb. van Leeuwen» Z. - N. Oostveen, geb. RetelD. -S. C. Janssen, geb. Fuchs, D. - G. Onderwater, geb. Boom, Z. - A. G. van der Meer' geb. Garrer, D. - C. Sjardijngeb. Secreve, Z. - C. M. Vlasveld, geb. van Wateringen, D. - E. J. W. L. Werner, geb. van der GugtenZ. - J. van DorstenWed. W. P. Oostveen, D. - M. J. van Weeren, geb. van der Togt, Z.- M. S. Hasselbachgeb. Gordon, D. - M. A. Zandvlietgeb. Biesot, D. - P. H. de Wolf, geb. Lawal, Z. - C. Laman, geb. du Pree, D. - C. Post, geb. Snijders, D. - G. Forterie, geb. Regeer, D. - J. M. Betgem, geb. Segaar, Z. - A. Mv Onvlee, geb. Mijering, D. levenl. - W. C. Kruijk, geb. Be- zijn, Z. - S. M. de Wolf, geb. van Dijk, Z. GehnwdJ. van der Vlugt Wedn. met J. C. Bosson jd. - W. F. L. van den Berg jm. met M. de Bruin jd. J. Ranselaar jm. met J. H. C. Wassenaar jd. - L. N. Cattin jm. met C. C. van der Klugt jd. - J. G. Overdijk Wedn. met C. de Laaf jd. - P. W. Steenbergen jm. met A. van den Bosch jd. - H. Tillema jm. met G. van Alphen jd.-R. Krul jm. met A. L. van Iperen jd. Overleden: C. E. Wilhelmy Darasté D. 2 j. 4 m. J. E. Peltenburg, geb. Zuijdplein Schelts62 j. - M. H. van den Berg 41 j. - W. F. Charité Z. 10 m. - C. Smal, geb, van Wageningen 35 j. - G. Verwer D. 1 j. 2 m. - T^van der Hoeven Z. 5 w. - C. M. Meershoek D. 4 j. 8 m. - i. A. Giezen D. bijna 8 m. - W. Baart Z. 6 w. - C. A. du Chattel D. ruim 10 m. - M. J. Tendeloo D. byna 6 m. Heden behaagde het den vrijmagtigen Heer van leven en dood mijne innig geliefde echtgenoote C. M. A. VAN DIJK geb. VAN 'T HOOFT in den ouderdom van ruim 41 jaren van mijne zijde weg te nemen. Wat ik in haar verlies, zullen diegenen eenigsins kunnen beseffen, die de dierbare overledene gekend hebben. De Pleere leere mij Hem te zwijgen en te I aanbidden. J. VAN DIJK. Leiden, 29 April 1863. I Als Agenten van den Heer OTTERBEEK, Azijnfabrikant te Amsterdam^ bevelen wij ons in de attentie van HH. Azijn verbruikers beleefdelijk aan. Verder op nieuw in Depót ontvangen alle soorten van: alsmede verschillende Bieren, als: £cht Gheman's Kitzinger, Jeffreys Strong Ale en Sloortl- Brabandscli Aieuwligt. Wed. VAN HAANSBERGEN fc DUTILH. Leiden, Oude Vest by de Turfmarkt No. 12IS. AZIJN

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3