N°. 976. Dingsdag 28 April. A°. 1 as 1 55 Binnenlaudscli Nieuws. LEID8GH Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Laideu ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Mom men Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12}. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam t« 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 n. 53 ra. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u.f de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 n.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbujligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 's middags te 12 n., '«namiddags te I a. 45 m. '«avonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 —4 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente- Architect is ts spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; ran '«Rijk» Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag met pensioen verleend aan den opzigter 1ste klasse J. C. Staal bij de openb. burgerlijke werken in Ned. Indie. Men verneemt, dat H. M. de Koningin-weduwe een belangrijke bijdrage heeft geschonken tot het opterigten ge- denkteeken voor wijlen Z. H. den Hertog Bernard van Saxen Weimar. Te Zutphen is de plaatselijke commissie tot oprigting van een nationaal gedenkteeken voor November 1813 bijeen gekomen tot benoeming van een voorzitter, waartoe achter eenvolgens de burgemeester en vier der aanzienlijkste leden werden verkozendie allen verklaarden de benoeming niet te kunnen aannemen, om redenen gelegen zoo in als buiten de zaak zelve en de wijze van ontstaan der hoofdcommissie waarop de vergadering tot nadere bijeenroeping uiteenging. Te Breda heeft de plaatselijke commissie besloten hare werkzaamheden niet voorttezetten dan nadat omtrent den aard van het gedenkteeken meer inlichting was verkregen. Prof. Bosscha heeft voor zijn lidmaatschap bedankt, omdat hij geen ondersteuning vond in zijn bezwaren tegen de zamenstelling der hoofdcommissie. De commissie tot voorbereiding der stichting van het Museum Koning Willem I te Amsterdam heeft het programma vastgesteld van den wedstrijdtot inzending van een ontwerp voor zulk een museum en aan den vervaardiger van het beste ontwerp uitgeloofd een prijs van f 1500 en van het naast daarbij komende f 300. De inlevering moet geschieden vóór 1 Febr. 1864. Uit Amsterdam wordt berigt, dat de oprichters der nieuwe maatschappij voor Handel en Nijverheid al de aandeelen onder zich hadden verdeeld en de medewerking van de beurs daar toe niet is ingeroepen. Die gelijktijdige meer voordeelige gele genheid tot het plaatsen van kapitalen schijnt ook niet gun stig te zijn geweest voor de uitgeschrevene kanaalleening. De Gemeenteraad van Groningen heeft nagenoeg met algemeene stemmen verklaard, dat de stedelijke gasfabriek niet valt in de termen van art. 238 der gemeentewet, zoodat die wet de voordeelen niet beperkt, welke de gemeente uit genoemde fabriek trekken kanterwijl de Baad intusschen geneigd is den tegenwoordigen gasprijs te verminderen. Uit Zevenaar klaagt men over de menigte meikevers, die uit de waarden langs den Ouden Kijn aldaar het eerste groen aan bet boomgewas schenden. Donderdag 11. reed een heer uit Brummen met zijn nichtje huiswaarts, het paard wilde doorslaan, hij trachtte het inte- houdenmaar viel uit het rijtuig met het gevolgdat hij weldra den geest gaf. In den winkel van den heer Geelen te Utrecht kwam dezer dagen een deftig heer en herinnerde den manufacturer, dat hij hem de nota zal voldoendie hij eenige dagen gele den ontvangen had. De heer Geelen herinnert zich daarvan niets, maar de onbekende heer verzekert, dat hij 75 schul dig isdie wil betalen en daarvoor quitantie bekomen. De heer Geelen raadpleegt met zijn boekhouder en vermaant hem voortaan oplettender te zijn in het aanteekenen van afgegeven goederendaar die heer hem komt betalen en niet te boek staat. De zaak krijgt haar beslag; de heer Geelen geeft qui tantie en de eerlijke schuldenaar koopt weder verscheidene goederen tegen uitverkoopprijs, verzoekt die aan zijn logement te bezorgen en den volgenden morgen het bedragruim f 500, te laten ontvangen. De goederen werden bezorgdden vol genden morgen zond de heer Geelen met de quitantie, maar de goederen zijn met den kooper niet te vinden. Hij gaf 75 om voor f 50U opteligten. Onlangs werd gemeld uit Heinenoord dat door den heer A. Sparnaay, hoofdonderwijzer aldaar, een plainte was inge diend aan den Ed. Achtb. heer officier van Justitie bij de ar- rondissements-rechtbank te Dordrecht, aangaande een artikel, voorkomende in het Weekblad de Wekker, van den lOden April 11. Thans verneemt men uit die gemeente dat - bijaldien er voldoende gronden voor mogten aanwezig zijn - de vermoe delijke schrijver van het geïncrimineerde artikel welligt zal be- hooren terecht te staan voor het Provinciaal Gerechtshof van Zuid-Holland, aangezien de Schrijver in casu, behalve burge- l meester van Heinenoordtevens is burgemeester van de kan-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1