N°. 974. Zaturdag 25 April. Binnenlandsch Nieuws. LEID8G Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 iu de drie maanden. Afzouderlyke Mom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks-en doudberigteu van 1-4 regels /"0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vut, genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 ra.; Q u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; raa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Niëuwstraat: 's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's uamiddags te 3 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. 15 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over iMarseilla, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 9 u, 30 ra. tv. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaaudag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Ge Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 98 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. - Z. M. heeft benoemd tot dijkgraaf van Delfland, Jhr. Mr. A. van der Goes van Naters; tot hoogheemraad van den Krimpenenvaard, C. Hoogendijk Dz. en tot dijkgraaf van SchielandMr. J. Thooften tot hoogheemraad van Rijnland Jhr. N. J. Steengracht van Duivenvoorde. Z. M. heelt benoemd tot notaris te Oude Tonge J. Scheltuskand. notaris te Delft en de 1ste luit. W. Badon- Ghijben van bet 3de reg. inf. en A. J. C. de Roo van het 2de reg. vest. art. op non-activiteit gesteld. In de zitting van de Eerste Kamer der Staten-Generaal van Woensdag 11. is o. a. ingekomen een verzoekschrift van P. J. Zuurdeeg Jzn. alhier en andere fabriekanten ten geleide van een afschrift van een door hen aan de Tweede Kamer gerigt adres, uitdrukkende de wenschelijkbeid eener voorziening in het onderwijs enz. van de in de fabrieken arbeidende kinderen. De commissie tot voorbereiding der stichting van het museum vKoning Willem de Eerste," te Amsterdam, heeft haar programma publiek gemaakt. Wij ontleeuen daaraan de volgende bijzonderheden: Dit museum, waarvan men zich voorneemt den eersten steen te leggen binnen de hoofdstad des Rijks op een der feest dagen uit den tijdkring 15 November 186330 Maart 1864, is bestemd optenemen.: 1°. de schilderijen en de prentkunst, welke onder den naam van //Rijks-Museum" bewaard worden op het Trippenhuis; 2°. die, welke uitmaken het museum van der Hoop; 3°. de overige schilderijen, die het eigendom zijn der stad Amsterdam; 4°. de kunstwerken, waarmede later het museum mogt worden uitgebreid. Voorts zal een hooge voor zaal of galerij gelegenheid bieden tot plaatsing van een groep of kolossaal standbeeld en van de borstbeelden, medaillons of naamtafelen der moedige en begaafde Nederlanders, die aan het hoofd der omkeering van 1813 hebben gestaan en Neer- lands herstel grondwettig hebben helpen bevestigen. De algeheele stichtingskosten van den bouw mogen een som van f 500,000 niet te boven gaan. In verband daarmede is de commissie gemagtigd te berig- ten, dat de Regering bereid is gevolg te geven aan de ver klaring, door den minister van Binnenl. Zaken in de verga dering van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van 25 November des vorigen jaars afgelegd, om voor dit museum een belangrijke som van de Volksvertegenwoordiging te vragen, maar niet anders dan bij wijze van subsidie tot deze door particuliere krachten, in het belang van nationaliteit en be schaving, aanvaarde onderneming. Donderdag heeft de Hooge Raad der Nederlanden bur gerlijke kamer, recht doende in revisie, uitspraak gedaan iu de zaak van de Nederlandsche Rijn-spoorweg-maatschappij, eischeresse in revisie tegen een arrest van den Hoogen Raad den 8sten November 1861 in eersten aanleg gewezen, tegen den Staat der Nederlanden, gedaagde, betreffende deze zaak de vordering, door de eischeresse in der tijd ingesteld wegens het door haar bewerkstelligde brievenvervoer ten dienste van den Staat, wiens geldelijk aanbod bij het gemelde arrest vol doende was geoordeeld. De Raad de daartegen aangevoerde grieven onaannemelijk verklarende heeft den eisch in revisie verworpen en het tusschen partijen in eersten aanleg gewezen arrest bevestigd, met veroordeeling van de eischeresse in de kosten in revisie gevallen. Woensdag 11. had te Utrecht voor de derde maal een bijeenkomst plaats van de leden der plaatselijke commissie tot oprigting van een Nationaal gedenkteekcn voor Nov. 1813. Van de 60, die benoemd zijn, waren slechts 22 aanwezig, die tot voorzitter hebben benoemd Prof. G. J. Mulder, die afwezig was; tot ondervoorzitter Jhr. Mr. A. A. Oldenbarne- veldgenaamd Witte Tullingh; tot penningmeester Mr. C. G. de Balbian van Doorn en tot secretaris Mr. A. R. Falck. Onder de leden die bedankt hebben, behoort ook de burge meester Kien. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Zaturdag avond ten tooneele worden gevoerd het tooneel- st-uk le fils de Giboyer. .Donderdag middag omstreeks 1 uur heeft zich boven Rotterdam en omstreken een hevige onweersbui ontlast, ver gezeld van regen en zwaren hagelslag. Geloofwaardige personen verzekeren, dat er hagelsteenen of stukken ijs gevallen zijn, ter grootte van 3 Ned. duimen. Onder Hillegersberg is de

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1