N°. 971. Woensdag 22 April. Binnenlandse!) Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Date Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Hom- oaers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12}. Cts. Geboorte-, ha- welijks-en doodberigten van 1-4 regels/'O.ÖÜ. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 53 m.; 6 u. 9 m. en 9 n, 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 n. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'suamiddags te S u. 45 ra. 'savonds te 8 u. 15 m. - Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, i en 17; over Triest, 7 en 23; over Marsailla, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester ets WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 nur. - Be Gemeente'Architect is te sprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 93 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Delfzijl E. W. L. Eyssonius Wicbers en der gemeente Mierlo M. N. Panken. Z. M. de Koning van Pruissen heeft de ridderorde van de Kroon verleend aan Jhr. G. A. C. H. von Goedecker, adjudant van Z. K. H. Prin9 Frederik en Jhr. W. G. baron Brantse van den Zijpe, kassier van H. K. H. Prinses Frederik en den Geheime Hofraad W. F. von Otterloosecretaris van Z. K. H. Prins Frederik; alsmede aan Mr. D. H.Levyssohn Norman, advocaat te 's Gravenhage. Naar wij van goederhand vernemen is in de vergade ring der hoofdcommissie tot oprigting van een Nationaal ge- denkteeken voor November 1813 enz., van 14 dezer gebleken dat zij tot dusverre reeds geslaagd was in de daarstelling van ruim ze9 honderd plaatselijke commissien; drie en twintig klei nere gemeenten hebben zich met aangrenzende voor dit doel gecombineerd; tien hebben zich van deelneming verontschul digd, 1 in Noord-Brabant en 2 ii) Zeeland wegens de onbe duidendheid der gemeente; 3 in Gelderland en 2 in Overijsssel wegens den druk der ingezetenen ten gevolge van den watersnood Afwijzingen zijn uit niet eene gemeente ontvangen. De studen ten corpsen bij de verschillende Hooge- en doorluchte scho len en de Delftsche Academie vormen afzonderlijke commissien. Van de provinciale hoofdsteden had alleen Utrecht zich nog niet geconstitueerd. De zamenstelling van deze plaatselijke commissie en van die der hoofdstad werd eerstdaags te gemoet gezien. De plaatselijke commissien dusverre totstandgekomen zijn over de verschillende provinciën verdeeld, in getal als volgt: Noord-Brabant 86, Gelderland 80, Zuid-Holland 130 Noord-Holland 76, Zeeland 70, Utrecht 41, Friesland 31, Overijssel 43, Groningen 26, Drenthe 20; Limburg 25. Dit aantal groeit nog dagelijks aan. Het aantal kennisgevingen van benoeming, door Z. K.'H. Prin9 Frederik als voorzitter der hoofdcommissie persoonlijk onderteekend, bedraagt dus verre ongeveer 2500. De deelneming is, gelijk te verwachten wa9, algemeen. Ter inlichting kan nog dienen, dat alle ad ver- tentien der hoofdcommissie regelmatig Ier plaatsing worden toegezonden aan de Nederlandsche Staats-Courant en de Ned, Industrieel. Te Amsterdam heeft Mr. J. van Lennep in de tweede bijeenkomst der plaatselijke commissie voor het Nationaal ge- denkteeken van November 1813, Maandag aldaar gehouden, zich in zeer krachtige bewoordingen ongenegen verklaard het lidmaatschap te aanvaardenwaarop hij met een 25tal zich verwijderde. De overgeblevene 60 leden hebben tot voorzitter benoemd Prof. de Bosch Kemper, nadat de Burgemeester die daarvoor aangewezen hadna zijn weigering om die betrekking zelf te aanvaarden. De wijze van zamenstelling van het bureau zal nader worden bepaald. Te Rotterdam heeft de plaatsel. commissie de Burgemees ter Hoffmann tot afgevaardigde in de hoofdcommissie benoemd. Men verneemt, dat bij het gemeentebestnur van Am sterdam het voornemen moet bestaan om de leening ten be hoeve van de Kanaal-maatschappij, ingeval zij alsnog niet binnen zeker tijdsverloop volteekend mogt zijngeheel van stads wege op zich te nemen of wel daaraan te verbinden een rente guarantie tot 4 pCt. gedurende den tijd, dat de werken nog onvoltooid zijn. In de vorige week zijn te 's Hage weder eenige adspi- ranten naar verschillende acten van bekwaamheid als onder wijzers en onderwijzeressen geëxamineerd. De uitkomsten wa ren, dat zijn afgew. 9 en toegel. 13 hulponderwijzers, afgew. 9 en toegel. 13 onderwijzeressen in het Engelschafgew. 5 en toegel. 2 onderwijzeressen in het Hoogduitsch, afgew. 14 en toegel. 14 hoofdonderwijzers, afgew. 30 en toegelaten 10 onderwijzeressen in het Fransch, in het geheel afgewezen 67 en toegelaten 52. Te Raamsdonk zijn 11. Zondag ondertrouwd een man van 83 en een vrouw van 36 jaren. Donderdag is te Harlingen het lOOjarig bestaan van het Hervormde diaconiehuis feestelijk gevierd. De Duitsche tooneellisten van de groote schouwburg te Amsterdam zullen Donderdag avond in de Koninklijke Fran- schen Schouwburg te 's Hage een enkele voorstelling geven, met medewerking van den beroemde actrice F. Gosmann, be staande uit het tooneelspel "die Grille" in 5 bedrijven.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1