Ooijevaar. LANDBOUW IN NEDERLANDSCH 00STIND1E, HANDBOEK Wordt gevraagd Advertentiën. Rozijn- en Wijn-azijnmakerij Bij den Uitgever A. W. SYTHOFF te Leiden is heden verschenen overzigt en behandeling der voornaamste voortbrengselen uit het plantenrijk in de Keerkringslanden, avond; wanneer zij zich te slapen legde, een barer oogen uit de holte te nemendat op tafel neerteleggen en 't niet weer in 't hoofd te zetten voor het uur gekomen was, waarop zij gewoon was haar minnaar te ontvangen. Nu kwam op zekeren morgen de galant wat vroeger dan gewoonlijk. De dame sliep nog. Toen hij echter haar oog op tafel zag liggen, scheen hij zich daarmede te vreden te houden. Hij stak het ten min ste in zijn zak en bracht het bij een juwelier, die er hem 30O francs voor gaf. 't Was een valsch oog, maar.,., met een echte parel er in. De gaauwdief had dat al korte dagen na zijn engagement ontdekt. Men spreekt te Parijs zeer veel van het volgende voor val: Dezer dagen waren in een hotel aan den Faubourg St. Honoré een aantal voorname personen vereenigdom het hu welijk der hertogin C. bijtewonen toen de kamerdienaar kwam aankondigen, dat het huwelijk niet plaats zou hebben en de genoodigden zich konden verwijderen. Uit Havana wordt berigt, dat dit jaar de tabaksoogst boven verwachting goed uitvalt. Men rekent 50 pCt meer te oogsten dan in 17 jaren het geval is. In een algemeene vergadering van den Jockey Club welke te Newmarket op laatstl. Woensdag werd gehouden, is Z. K. H. de Prins van Oranje met eenparige stemmen zonder ballotage tot lid van het gezelschap gekozen. Zaturdag is te Londen het doodvonnis voltrokken aan den persoon van Edward Cooper, wegens den moord gepleegd op zijn zoon, een zijner twee kinderen. Het kind was bij arme menschen besteeddoch wegens een huidziekte naar den vader teruggezondendie daarop het vreeselijk plan vormde om door een moord zich van het kind te ontdoen. Zondag is de policie te Londen op het spoor gekomen van een vreeselijken moord, waarvan de dader tot nog toe onbekend is. Uit de berigten der policie blijkt, dat Zondag morgen, om streeks vijf uur, een man en een vrouw een huis in George street binnen tradendat in zeer slechten reuk staat. Zij vroe gen een kamer, die hun werd gegeven. In den namiddag zag de bediende van het huis de kamerdeur openstaan en trad er binnen om haar schoon te makentoen hij tot zijn grooten schrik ontdekte dat op het bed bet lijk eener jonge vrouw (28 jaar) lag uitgestrekt. Het hoofd was door twee diepe wonden bijna van de romp gescheiden. Onmiddellijk werd een doctor geroepen en de policie ge waarschuwd; doch het was zigtbaar dat de moord reeds voor eenige uren had plaats gehad, daar het ligchaam reeds geheel koud was. Het slagtoffer werd herkend te zijn een zekere Emma Jack son, die met hare familie in Berwickstreet, Soho-square woonde. Zij leidde een ongeregeld levensomtijds woonde zij een a twee maanden met hare ouders en verdween dan plotseling voor een paar dagen. De grootste geheimzinnigheid heerscht er aangaande deze vreesselijke geschiedenis. Men beweert evenwel, dat zij den avond te voren gezien is met een man van een allerzonder lingst voorkomen. De policie doet het mogelijke om den dader te ontdekken. OFFICIÜEL NIEUWS. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Don derdag den 16den April 1863, 's namiddags ten 2 uur. Onderwerpen 1°. Stemmen omtrent het voorstel van Bur gemeester en Wethouders in zake het pensionneren van ge meente-ambtenaren, en zoo noodig verdere voortzetting van dit onderwerp. 2°. Benoeming van een 2den onderwijzer in de wiskunde aan het stedelijk gymnasium. 3°. Benoeming van een 2den hulponderwijzer aan de openbare school voor meer uit gebreid lager onderwijs, 1ste klasse, voor jongens. 4°. Kohier der plaatselijke directe belasting voor 1863. 5°. Voordracht tot het openen van gelegenheidvoor de leerlingen van de opgeheven wordende school der Walsche diaconie, om op de openbare scholen te worden toegelaten. 6°. Voordracht tot het beschikken over gemeentegrond, in erfpacht uitgegeven. 7°. Voordracht tot demping van de sloot ter zijde van het Minne broerspad. 8°. Voordracht omtrent de verlichting van den weg buiten de Wittepoort. 9°. Voordracht tot de onderhandsche verhuring der huizen aan en buiten de Wittepoort. 10°. Adres van A. Jongmans, tot afkoop eener recognitie voor het gebruik van burggrond. 11°. Adres van L. H. Uljee, tot het leggen van een stoep voor Wijk III. N°. 471. 12°. Adres van dia kenen der Nederduitsch Hervormde gemeente, betrekkelijk de huisjes in de Verwersstraat. 13°. Adres van Jhr. W. I. C. Rammelman Elsevier, om continuatie in zijne betrekking. 14°. Suppletoire staten van begrooting en staten van af- en over schrijving, dienst 1862, van a. regenten van het R. C. wees- en oudeliedenhuisb. regenten der R. C. armen. 15°. Plans en voorwaarden van a. het verrigten van eenige werkzaamhe den bij het Gangetje; 6. het veranderen van twee annexe gei bouwen tot schoollokalen, met aanhoorige werkzaamheden. de De Ondergeteekende heeft de eer te berigtendat hij als zijne Agenten voor Leiden en omstreken heeft aangesteld de Heeren Wed. VAN HAANSBERGEN DUTILH Oudevest te Leiden, wien hij door dezen tot het opnemen uwer orders minzaam aanbeveelt. C. L. J. OTTERBEEK. Amsterdam, 15 April 1863. Bij den Boekhandelaar J. W. VAN LEEUWEN, Breede- straat alhier is ontvangen: Eene fraaije collectie HOLLANDSCHE en FRANSCHE GEBEDENBOEKEN, gebonden in ivoor, schildpad en fijn leder met en zonder garnituur. VOOR DEN (Naar aanleiding van G. RICHARDSON PORTER'S Tropical Agriculturist) DOOR 'W- JLa. HE STURLËR. DitHandboek is bestemd voor hen, die den tropischen landbouw beoefenen of zich daar mede wenschen bekend te makendoch ook de Handelstand zal daarinmet betrekking tot de groote stapelproducten, raenigen nuttigen wenk vinden, waarvan de behartiging allezins aanprijzing verdient. Bij de bewerking is de tegenwoordige stand en de toenemende ontwikkeling der Cultures in Oost-Indië in het oog gehouden, o. a. de Musa of bananen, onder welke eene zeer voor name plaats bekleedt de soortwelke den tegenwoordig vrij algemeen bekenden Manilla hennep oplevert, terwijl het nut van deze, in Indië wijd en zijd verspreide planten, bijzonder wordt aangetoond voor verschillende vezelstoffen, die èn voor lijnwaad en touwwerk èn voor papier fabricage van wezenlijk belang te achten zijn voorts de Rameh het Nieuw-Zeelandsch vla*, de Jute, de Ar engde Moorva vezel enz. De voornaamste stapelartikelen worden uitvoerig beschreven en afgebeeld. Onder die artikelen moeten vooral gerekend worden: het katoen, de koffijde theede rijst en de tabak, van welke producten de geschiedenis, de statistiek enz. tot op het tijdstip der uitgave worden behandeld. In het Handboek zullen ook te vinden zijn tal van Afbeeldingen der verschillende werktuigen welke ter bereiding van de grondstoffen thana in gebruik zijn. In een Logement en Beijersch Bier huis een ongehuwde bediende. Adres in persoon bij A. DE JUNG, op de Bees tenmarkt te Leyden,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3