Predikanten-Boekje Worden gevraagd: TE KOOP 4 en 4^ pCt. DIETEN1ÏIUHLE, bij Wiesbaden, Ad verten t iën Hypotheek-Obligatien. AFLOSSING. Const. Geneesheer Dr. A. GENTH. NEDERLANDSCH PROTESTANTSCH de Namen, Standplaatsen en Jaartal van beroep der Predikanten; de SynodenSynodale Commissiën de Hoogleeraren aan de Hoogescholen en Athenaeên DE BIJZONDERE GENOOTSCHAPPEN IN NEDERLAND. lite Jaargang, 7 vel druks, ingenaaid a f 0.75, in een grondige beoefening van het vak. Men vraagt zich af, wat in onzen tijd van een bekwaam wever wordt gevorderd of liever wat een goed fabrijkant van het weven moet weten en om hem in de gelegenheid te stellen die kennis te verkrij gen wordt een weefschool opgerigt, waar een schoolgeld van 90 thalers wordt berekend voor het bijwonen van den cursus, die een vol jaar duurt. Wekelijks worden 44 uren aan dat onder wijs besteed, waarvan 4 over de grondstoffen en de werktuigen 4 over de inrigting en het gebruik van weefgetouw enz., 16 over monsters, patronen en berekening der daarvoor benoo- digde grondstoffen, 16 tot practische oefeningen op het weef getouw en 4 in het teekenen en ontwerpen van patronen en stoffen. Men zegt dat de Pruissische Minister von Bismarck op zijn geboortedag een brief heeft ontvangen van het Poolsche comité te Warschau, waarin hem gezegd wordt, dat zijn po litiek in de Poolsche kwestie hem het leven heeft doen ver beuren dat de wreker gereed is en dat diens hand hem op de openbare straat treffen zal. Aan de nabij Brighton gehouden krijgsoefeningen der Londenscbe vrijwilligers werd door nagenoeg 16,000 man in fanterie een brigade cavallerie en twee brigades artillerie deel genomen; de verschillende evolutien gaven vrij algemeen ge noegen; het weder was gunstig, ten gevolge waarvan dan ook minstens 200,000 nieuwsgierigen de manoeuvres bijwoonden. Volgens den Times bevestigt het zich, dat het gouver nement der Unie in het laatst der vorige maand twee gelas- tigden naar Europa heeft gezonden met een zending van finan- tiëlen aard. Naar verzekerd wordtzouden zij in last hebben een leening van hoogstens twee en twintig millioen ponden sterl. aantegaan. Lord Palmerston is uit Schotland te Londen terugge komen. De ontvangst, door den hoogbejaarden, doch naar geest en ligchaam nog krachtigen staatsman, daar te lande genoten, heeft op nieuw zijn ongemeen groote populariteit be wezenen zijn op deze reis bij verschillende gelegenheden gehouden toespraken hebben die populariteit voorzeker nog doen toenemen. Het Grieksche comité te Londen heeft medegedeelddat de geallieerde mogendheden 2,700,000 te vorderen hebben voor de jaarlijksche ten behoeve van Griekenland voorgescho- tene 140,000. Voorts dat het bedraghetwelk de buitenland- sche schuldeischers van Griekenland te vorderen hebben on geveer 7,000,000 bedraagt en dat Griekenland thans reeds in staat zou zijn, om voorloopig een kleine rente te betalen, terwijl het uitzigt bestaat dat, wanneer er wegen enz. aangelegd zullen zijnde rente merkelijk verhoogd kan worden. Volgens een gerucht, zouden Engeland, Rusland en Frankrijk voor eerst geen aanspraak op betaling maken. De vermindering van het budget van 28 millioen drachmen, ongeveer 14 millioen Holl. op 18 millioen drachmen, geeft tevens den weusch tot bezuiniging te kennen. Laatstgenoemde som is nog iets onder het budget van 1849. Aan het Koninklijk arsenaal te Woolwich zijn ongeveer 800 werkliedendie belast waren met het maken van Arm strong's kanonnen, bedankt, ten gevolge van een bij het de partement van Oorlog genomen besluitom met het maken der kanonnen niet voort te gaan tot dat de proeven tegen die Whitworth zijn afgeloopen en daardoor mogt zijn gebleken dat zij de voorkeur verdienen. OFFICIËEL NIEUWS. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning aangevraagd door C. Th. van Westrheene, wonende te Meppel, tot het oprigten en in werking brengen eener snel- azijnmakerij, in het pand op de Haarlemmerstraat, getee- kend Wijk VI, N°. 528. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijnten opzigte der informatiën de commodo et in- commodoopgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 13den April des voormiddags te 11 uur. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 4den April 1863. 1 wegens hei rijden door de Vrouwensteeg in een verkeerde rigting. 1 wegens het rondventen van zeevisch zonder bewys van keuring. 1 wegens het werpen van vuilnis op straat. 1 wegens het rijden over de klinkerstraat. 24 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens overtreding van art. 321 der algemeene politie verordening. 1 wegens overtreding van art. 322 der algemeene politie verordening. KAMERS voor een STUDENT. Brieven bij de firma JACs. HAZENBERG CORNz. in de Kloksteeg onder letter H. met opgave van prijs, stand en wanneer te betrekken. een zoo goed als nieuw BILLARDgroot 3.36 bij 1.80 el, met toebehooren. Te be vragen met franco brief onder Lett. A. h. bij den Boekverkooper J. M. VAN 'T HAAFF, te Gravenliage. Het Bestuur der Nederlandsche Hypo theek-bank berigtdat hare Schuldbrieven opeischbaar den 31slen Maart 1863, met de tot op dien dag sedert den laatst verval len Coupon verschuldigde rente, betaald worden ten Kantore van de Ontvang- en Betaalkas te Amsterdam op Dingsdag den Sisten Maart 1863 en volgende werkdagen. Natuur-geneeskundige behandeling van chronische en hardnekkige Ziekten, af zonderlijke Afdeeling voor chronische Longziekten (Tuberculeuze enz.) Het aantal Vertrekken is sedert het vorige Jaar verdubbeld, elegante Conver satie-Zalen voor Dames afzonderlijk. Men adressere zich aan den Directeur H. KRUTHOFFER. Door de Wed. F. HERFKENS EN ZOON, te Utrecht, is uitgegeven en alom verkrijgbaar: BEVATTENDE BENEVENS ALSMEDE

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3