HOLLANDSCHE SPOORWEG. MTODRSILLETTEN op de Paasch-dagen. TE KOOP TE KOOP Ncderlandsche Overzeesche Bezittingen, wachten we wederom het stoomschip de Vesuviusdat een reisje naar Eustatius doet. Van de Zoutman, die op Suriname is, hooren we nog niets. Men hoort hier veel praten over de aanstaande benoeming van district-commissarissen, met de emancipatie in verband staande, doch met zekerheid kent men de benoemden, of die zullen benoemd worden, nog niet. Men hoopt, dat de paket van St. Thomas, die eiken dag kan binnen komende benoe mingen zal aanbrengen. - Zooals nu zeker schijnt, zal Enge land het volgende jaarde stoompaketvaart niet meer op St. Thomas, maar op Antigua rigtenwaardoor het wel voor Curasao onmogelijk zal worden, om tweemaal in de maand met het Moederland te corresponderen, daar Antigua meer uit den koers ligt. - De kapiteinwiens naam genoemd is bij dien vermeenden slaven-haalder aan de Congo-rivier, is hier bij zijn familie teruggekeerd. Men zegt, dat de manschap is outslagendoch het schip gekonfiskeerd. De Thermometer van Fahrenheit teekeride alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 55°, des avonds te 8 uur 48°. te 10 uur 40°. Donderdag morgen te 5 uur 34°, te 8 uur 39°, te 12 uur 56°, 's namiddags te 4 uur 64°. liuiteiilaiidsch Nieuws. De Times vreest nieuwe wanordelijkhedengelijk door de arbeiders te StaleybridgeAsthon en elders in Lancashire zijn gepleegd gelooft dat de staat van zaken ongunstig is en herinnert ten bewijze daarvan dat de Minister van Binnen- landsehe Zaken in de laatst gehouden zitting van het Huis der Gemeenten zeide geen nieuwe onlusten in Lascasbire te vreezen, om reden alleen, dat er door de overheden kracht dadige maatregelen tot. wering daarvan waren genomen. Vaar het oordeel van den Times is er slechts een doelmatig middel tot voorkoming van nog erger ongelukkennamelijk de arbeidslieden, die nu in ledigheid van aalmoezen leven, weder aan het werk te brengen en henhetzij binnen of bui ten 's lands, anderen arbeid te laten zoeken. Uit Rome meldt men, dat er steeds een zeer gespannen verhouding blijft bestaan tusschen kardinaal Antonelli en Mgr. de Mérode, die door den Minister van Binnenlandsche Zaken wordt ondersteund. Wel heeft, de Paus het ontslag van den secretaris van staat niet aangenomen, maar deze heeft het ook nog niet ingetrokken. De zaak is dus nog niet uit. Verder zegt men, dat Pius IX voorgeschreven heeft, dat de te Rome aanwezige kardinalen terstond na zijn dood tot de verkiezing van een nieuwen Paus moeten overgaan, zonder de komst van de kardinalen uit de Italiaansche provinciën of uit den vreemde aftewachten. Zondag avond heeft een demonstratie in den hofschouw- burg te Berlijn plaats gehad, welke het onderwerp van alle gesprekken is. Bij de opvoering van het bekende stuk van llacklander /.'Der geheime Agent" komt o. a. voor een Prins die van zijn moeder, de regerende Vorstin, vordert, dat zij hare Ministers zal ontslaan, //dewijl zij het vertrouwen van het volk verloren hebben." Naauwelijks waren deze woorden geuit of het talrijke publiek hief een daverend applaudissement aan dat verscheidene minuten duurde. Tegelijk daarmede rigtten zich aller blikken naar de beide loges, waarin zich bevonden de Koning en de Kroonprins met de Kroonprinses. Deindruk, welke dat alles op den Koning vooral heeft gemaaktwas van dien aard, dat ieder dien ten duidelijkste waarnam. Te Luik huwde dezer dagen een orgeldraaijer van 65 jaar met een waarzegster, die op krukken springt, oud 74 jaar. De getuigen waren ook niet jong meer, want zij bereikten met hun vieren een leeftijd van 270 jaren. OFFICIEEL Jtf I II W S. Burgelijke stand van Leiden van 26 Maart tot en met 1 April 1863. JfcvallcnC. de Huu Z. - A. S. Stafleu, geb. Taverne, Z. - F. M. Steiger, geb. van der Kamp, Z. - M. E. Cornet, geb. Star, D. - M. D. Meijers, geb. Zwaanenburg, Z. - A. C. Martin, geb. Kottner, Z. - W. M. du Pongeb. de NieD.- A. Pander, geb. Marks, Z. - J. C, Wassermangeb. Wijting Z. - M. Nieuwenburg, geb. Betteram, Z. - A. M. Harms, geb. la Féber, Z. - J. C. de Jong, geb. Diemei, Z. - S. C. Broekhuizen, geb. Broekveld D. - J. van Wijk geb. Onvlee, Z. - J. Meier, geb. ZwartD. - J. M. Taverne, geb. van Putten, D. - M. A. Keijzer, geb. Wouters, Z. -E.de Haan, geb. Ouwerkerk, D. - J. Biegstraatengeb. Versteeg, D. - S. E. van der Heijden, geb. Lambinon Z. - G. Rijnvisgeb. van der Meer, D. - J. L. Blansjaar, geb. Pierlot, D. - E. Denselgeb. Vergunst, D. - M. J. Stroebei,geb. van Nierop, D. - M. Vink, geb. van der Meer, Z. - J. Koet, geb. in 't Hol, Z. - F. Noest., geb. Bindervoet, Z. (Gehuwd J. de Kier jm. en E. Dionet jd. - J. Noest jm. met D. M. Jasperse jd. - D. C. Nijhoff jm. met H. W. E. Iterson jd. ©verleden: J. C. van der Waals D. 1 j. 4 m. - J.Ja cobs, geb. Hulderik 70 j. - M. J. Verstraaten Z. 5 m. - W. J. Hendriksen, geb. van Kesteren 50 j. - E. M. Kou- wenbergh D. 6 j. 2 m. - P. A. de Huu Z. 2 d, - K. Kra mers Z. 2 j. bijna 10 m. - J. Noordeloos 53 j. - W. van der Tuin Z. 1 j. L0 m. - W. van der Krogt 41 j. - S. F. de Jong D. 1 j. 5 m. - D. J. Schuurman Z. 6 w. - H. A. L. Doove Z. 3 w. - E. Bouman geb. Crispijn, 72 j. - A. M. de Bref 85 j. - C. Hasselbach 23 j. - C. Dubbeldeman geb. Renaar, 72 j. - J. W. Ramakers Z. 10 m. - E. Metscher Z. 2 j. 7 m. - E. H. Vermeij D. 14 d. - P. J. VijlbriefZ. 3 j. 7 m. - B. Schreuder Z. 10 m. - H. J. van der Hoek Z. 1 j.- C. J. van der Kaaij 58 j. - G. Romein, geb. Spruijt61 j.- J. Ober 65 j. - J. G. van Bensem 32 j. - F. P. Zirkzee D. 2 j. 7 in. - E. van den Bos D. 9 m. - W. van Huizen D. levenl. - P. C. Olivier Z. levenl. Adverlenl d>m. Een zoo goed als nieuw élégant HIT- TENWAGENTJE, met zware Veêren, geschikt voor vier personen, met- nieuw Tuigalsmede eene sterke BAROUC HET- TE, met Nederslaande Kap en Achterbak voor 6 personen, geschikt voor Een en Twee Paarden/ Franco te bevragen onder Letter SS. aan het Bureau van dit Blad. een zoo soed als nieuw BILLARDgroot 3.36 bij 1.80 el. met toebehooren. Te be vragen met franco brief onder Lett. A. L. hij den Boekverkooper J. M. VAN !X HAAEF, te 's Gravenhage. Op ZONDAG 5 en MAANDAG 6 April a. s. zullen verkrijgbaar zijn RETOUR-BILLETTEM voor heen en terug legen veel verminderde vrachtprijzen De RETOIJR-BiELETTEN op Zondag uitgegeven zijn ook geldig voor Terugreis op Maandag. De Boekhandelaar B. L. VAN DAM t.e Kampen heeft uitgegeven: GESCHIEDENIS DER geschetsÉ ten dienste Vi.\ Si ET ONDERWIJS, 1ste Luitenant-Adjudant bij het. Inst.ructie-Bataillon. PRIJS ƒ2.50. Voor ieder, die maar eenigzins belang stelt in onze Koloniën, is dit werk ten zeerste aan te bevelen. en van hen, welke zich naar die gewesten begeven, door A. POMPE,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3