SPAARKAS. PETROLEUaL OPEN BRIEF GEVRAAGD GRACIEUSETijdschrift voor Dames. De APRIL-AFLEYERING van de OFFICIEEL NIEUWS. Advertentiën. AECKEJ&LIN VAN IPES4EN aan den Hoogleeraar G. COBET, van 18 Februarij 1865. draaijende toren wordt namelijk door een ztfare met een bom vrije ijzeren borstwering voorziene scbijf vervangen welke door middel eener stoommachine uit het binnenste gedeelte van het schip naar boven wordt geligt. Op deze schijf bevinden zich de kanonnen, die, even als in den tegenwoordigen koepel, kunnen gedraaid worden naar de zijde die men verkiest. Een enkel man is voldoende, om aan bet kanon elke vereischte rigting te geven. Wanneer de kanonnen zijn gelost, dalen zij snel in het schip neder, en een andere ijzeren schijf vervangt de vorige, tot men het kanon weder kan oplaten. Gedurende een zeereis kunnen de kanonnen in het benedenruim worden geborgenwaardoor de beweging van het schip veel geregel der en zekerder wordt. Buitendien wordt het kanon in de open lucht afgeschoten en daardoor een ophooping van den kruiddamp vermeden, welke het langdurig verblijf' in een bom vrijen geschuttoren bijna onmogelijk maakt. Eindelijk kan de pantserbekleeding over het algemeen dikker gemaakt worden daar de zwaarte der kanonnen geen hinderpaal meer oplevert, omdat deze zich den meesten tijd io het benedenruim van het schip en niet op het dek bevinden. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Don derdag den 2den April 1863, 's namiddags te 2 uur. Onderwerpen1°. Beëediging en installatie van het nieuw benoemde lid van den gemeenteraadMr. K. J. F. C. ICnep- pelhout van Sterkenburg. 2°. Benoeming van een bouwkundig lid in de gezondheids-commissie. 3°. Benoeming van een ad- sistent commies-portier bij de plaatselijke belastingen. 4°. Adres van J. H. Houbolt, waarbij deze het ontslag verzoekt als hulp onderwijzer der 2de klasse aan de openbare school voor min vermogenden. 5°. Voordragt tot den verkoop van eenige kleine huisjes en verhooging van jaarwedden van de commiesen-portiers. 6°. Voordragt tot onderhandsche verhuring van de woning boven het telegraafkantoor. 7°. Staat van af-en overschrijving op de gemeente-begrooting, dienst 1862. 8°. Voordragt tot het verleenen van een verhoogd subsidie aan het gereformeerd minnehuis, over 1862. 9°. Voordragt omtrent het verleenen van pensioen aan de gemeente-ambtenaren. 10°. Concept-adres Omtrent de plaatsing van den tolboom op den Rijnsburgerweg. 11°. Voordragt betreffende de beschikking van Gedeputeerde Staten in zake de bottingen en riemtalen van Zoeterwoude. 12°. Voordragt tot het regelen van gemeenschappelijke zaken met de gemeente Delft. 13°. Staten van af- en overschrijving of suppletoire begrooting, dienst 1862, van a. het gereformeerde minne- of armen oude mannen- en vrouwenhuis; b. het evan gelisch lutberseh wees- en oudeliedenhuisc. vrouwen kraam- moeders. 14°. Rekeningen 1862, van a. de kamer van koop handel en fabriekenb. de gezondheids-commissie. De Burgemeester van Leiden brengt bij deze ter kennis van hen die zich voor het aanstaande saizoen 1863/64 in het bezit wenschen te zien van Jagt- of Visch-acten, of wel van kostelooze vergunningen tot uitoefening der visscherij dat de blanco-verzoekschriften ter bekoming daarvan gratis verkrijg baar zijn ter gemeente-secretarie, alwaar zij, behoorlijk inge vuld en onderteekend, voor den 13den April dezes jaars moeten zijn terug bezorgdten einde alsdan aan den Com missaris des Konings in de provincie Zuid-Holland te worden ingezonden. De Burgemeester van Leiden herinnert bij deze den Geestelijken en Studenten in de Godgeleerdheid die reeds bij de Nationale Militie zijn ingelijfd, alsmede hun die daartoe dit jaar kunnen worden opgeroepen, dat zij het bekomen der vrijstelling, bedoeld bij de 1ste zinsnede van art. 127 der wet van 19 Augustus 1861 (Staatsblad N°. 72), verpligt zijn vóór den 4den April aanstaande, hunne aanvragen, voorzien van de daarbij behoorende bewijzen, aan hem Burgemeester inte- zenden. Burgemeester en Wethouders van Leidendoen te weten dat het Kohier van de plaatselijke directe belasting over 1863 op heden voorloopig is vastgesteld en van den lsten tot en met den 14den April aanst. ter Secretarie dezer gemeente, van 12 tot 3 uur, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. De Voorzitter van den Gemeenteraad van Leideo doet te weten dat de lijsten der kiezers van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaalde Provinciale Staten en den Ge meenteraad op heden zijn gesloten, op nieuw aangeplakt en gedurende acht dagen op de Secretarie voor een ieder ter in zage zijn nedergelegd. eene goede KEUKENMEID tegen f L00.— 's jaars, adres GEBROEDERS VAN DER HOEK, Boekhandelaren alhier. Voor den werkenden stand zal de hervat ting der zittingen tot ontvangst der spaar penningen weder een aanvang nemen op lAingsdag den zevenden April en voort gezet worden eiken Dingsdag van half één tot half tioee ure, in het gebouw der Maat schappij Tot Nut van V Algemeen. J. A. RODBARD, Secretaris. Amerikaansche AARD-OLIE of PE TROLEUM, reukeloos bijna zonder kleur, uit zich zeiven onontvlambaar, is bij Jufferstraat te Rotterdamte verkrijgen. Bij een enkel vat van 150 Kan tegen 30 de 100 Kan. Bij meerdere vaten tegen ƒ28 de 100 Kan. Amerikaansche lampen, Branders Lam penglazen etc., in groote keur voorhanden. Alles vau directe aanvoer uit Amerika, Bij de Firma JACs. HAZENBERG CORNsz., verschijnt heden; door eeneCommissie uit het Leidsch Studentencorps, naar aanleiding van Zijne missive geplaatst in de Leydsche Courant Prijs f 0.40. De brief des Hoogleeraars is als Bijlage achter deze brochure gevoegd. De Gracieuse geeft jaarlijks ^.twaalf Afleveringen met romantische verhalen naar de beste schrijvers van het buitenland; voorts bij reisbeschrijvingen, geschiedkundige of wetenschap pelijke zaken, iets voor het huishouden of de keuken aanteekeningen en opmerkingen voor elke maand, opgave der nieuwste boeken en muziek; al die zaken, om kort te gaan, die in de beschaafde vrouwenwereld welkom en belangwekkend kunnen zijn verder twaalf Modeplaten en beschrijving van Modes, twaalf bladen met patronen van borduur- en ander werk, en bo vendien eene menigte tapisserie- en haakpatronen. Men abonneert zich voor niet minder jjan een jaar. De prijs van elke Aflevering is 50 of 30 Cents, naar de uitgave welke de Dames verlangenmet of zonder de Lectuur. GRACIEUSE, bevat de navolgende handwerken en modes. Bloemenhanger. - Rugkussen. - Sokje voor een kind van 3 tot 9 maanden. - Kralen-garnituur voor een lampen- kleed. - Rond voetkussen. - Franje. - Robe Isabeau de Bavière. - Antimacasser. - Tusschenzetsel van mignardise aan elkander gehaakt.-Inktlap als nationale vlag. - Modes, enz, enz.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3