N°. 953. Dingsdag 31 Maarl. A». 863. Binnenlandsch Nieuws. f-y "'1 V V LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kust voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noru- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiëu 1-6 regels ƒ0.75 Iedere regel meer 12 J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigteu van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cis. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 ra.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 n. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezouderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) uaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat 's morgens te 8 ti.; 's middags te 12 u., 'suainiddaga te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indistihe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoor weg-Telegraaf dagelijks vao 8 uur 'sin. tot 9 u. 30 m. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 nur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 101 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijuseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandatr, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger te Akkrum c. a. den heer Jhr. E. J. van Holthe, thans te Diever c. a. Z. M. heeft de gemeenten Broekhuizen en Grubben vorst afgescheiden van het ontvangkantoor te Horst c. a. en gevoegd bij dat te Arcen c. a., onder voortdurend beheer van den ont vanger L. Berdenen benoemd tot ontvanger te Horst c. a. den heer L. E. Molkê, thans surn. in Limburg. Z. M. heeft benoemd bij de artillerie van de landmagt in W.-Indie tot 2den luit. den serg. J. C. P. la Rose; van het 3de reg. vesting-artillerie. Naar men verneemt, heeft Z. M. de Koning het voor nemen om, vergezeld van H. M. de Koningin, op Dingsdag 14 April e. k. zich naar Amsterdam te begeven. Van een geloofwaardige zijde wordt verzekerddat bereids door Z. M. den Koning order is gegeven voor een belangrijk cijfer uit HD. bijzondere fondsen deeltenemen in de negotiatie van de Amslerdamsche kanaal-maatschappij. Het voorloopig verslag der Tweede Kamer betreffende de wetsontwerpen tot regeling van het geneeskundig Staats- toezigt enz. is rondgedeeld. Verscheiden leden hadden meer volledige toelichting verlangd en betreurden hetdat de rege ring niet de regeling der gerechtelijke geneeskunde in hare tegenwoordige voordracht begrepen had. In twee derafdeelin- gen werden de gebrekkige en verouderde bepalingen wegens de quarantaine dienst, het gemis aan voldoende wettelijke voorschriften en regelen met betrekking tot het te keer gaan van besmettelijke veeziekten, maar vooral ook het voortdurend ongeregeld blijven van de uitoefening der veeartsenijkunde in herinnering gebracht. Sommige leden hadden eerst de gezond- heidspolitie bij de wet geregeld willen zien. De Amsterdamsche commissie voor het museum Koning Willem I is druk bezig in andere plaatsen zuster-commissien in het leven te roependie met haar naar hetzelfde doel streven. - Te 's Gravenhage heeft zich de plaatselijke commissie voor het Nationaal gedenkteeken geconstitueerd, nadat de heer Loudon had verklaard, dat een aanvulling der hoofdcommissie bij Z. K. H. Prins Frederik geen bezwaar zou ontmoeten. Tot voorzitter werd benoemd de burgemeester Jhr. F. G. A. Ge vers Deijnoot, tot ondervoorzitter Mr. F. A. baron van Hall, tot secretaris Mr. J. A. Jolles en tot penningmeester K. T. baron van Lijnden. Men meldt ons uit Rotterdam het volgende: Naar men verneemt zal het herinneringsteeken op het graf van wijlen den verdienstelijken schoolonderwijzer P. K. Gorlitz, Zatur- dag den 4den April op plegtige wijze door een aantal ambts broeders van den overledene onthuld worden. De Staats-Courant bevat een bij het departement van den gouverneur-generaal van N.-Indie ontvangen telegram lui dende: »De korvet Prins Maurits is aangekomen. Voor het overige niets nieuws." Dezer dagen zijn bij de bibliotheken onzer hoogescholen en athenaea exemplaren van een woordenboekje ontvangen van de Galibi of Caraïbische taalvervaardigd door den heer Car. Fr. Ph. von Martius, beroemd natuurkundig reiziger en be schrijver van Brazilië, regeringsraad en hoogleeraar te Mun- chen. De vervaardiger had eenige exemplaren daarvan overge zonden, bestemd voor de openbare bibliotheken hier te lande, uithoofde die taal ook onder de Indianen van Suriname voor komt. De Caraïbenvroeger uit Noord-Amerika verdreven hebben zich op de Caraïbische eilanden en ook in Guyana in Zuid-Amerika nedergezet. Het adres aan de Koningin van Spanje, om gratie te vragen voor Matamoros en zijn lotgenooten, is door niet min der dan 43,000 Nederlandsche vrouwen onderteekend. In de nabijheid van het gehucht Asenraij, onder de ge meente Maasniel, worden, gelijk men weetsedert eeuigen tijd op last van de Roermondsche bergwerkvereeniging boringen bewerkstelligd. In de vorige week heeft men een 9 voet dikke laag bruinkolen ontdekt, waaronder een laag kleiterwijl men nu wederom bruinkolen aantreft. Dat dit resultaat de hoop op het vinden van steenkolen verlevendigt, behoeft niet gezegd te worden. Naar men verneemt is door de directie van de maat schappij Phoenix, gevestigd te Amsterdam, aan haren agent

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1