Maandag SO Maart. Binnenlandse!) Nieuws. N°. 952. ,0. 1^63. Z. M. heeft aan den heer W. A. Viruly Verbrugge,op verzoekeervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Gorinchem en in zijn plaats benoemd Mr. W. Wijnaendts. Z. M. beeft, op verzoek, eervol ontslag verleend aan C. Mol, als griffier bij het kantongerecht te Haarlem; aan J. J. Verwilghen of Verwilligen, idem te Hulst; Mr. M. Cassa Plooyals rechter-plaatsvervanger in de arr.-rechtbank te De venter; Mr. H. Pelinckidem te Assen; Mr. D. E. Nijkerk, als procureur bij het prov. gerechtshof in Noord-Holland en de arr.-rechtbank te Amsterdam, en Mr. H. Hiddinga als procureur bij de arr.-rechtbank te Sneek. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het het kantonge recht te Haarlem J. G. A. Clant Schatter, thans te Wijk bij Duurstede; tot ontvangers der registratie en domeinen, te Scha- gen den heer D. Raven, thans te Woerden; te Woerden den heer C. Bergsma, thans te Zevenaar; te Zevenaar den heer F. H. Umbgrove, thans te Goor; te Druten den heer Mr. F. A. vau Hall, thans teïerborg;te Terborg den heer C. W. Heufke thans te Kortgene; te Horst den heer J. Overman, thans te iJsselmonde; te IJsselmonde den heer G. A. Loeff, thans te Enschedé; te Kortgene den heer J. A. Molhuysen te Goor den heer A. K. Daneels van Wijkhuysen en te Enschedé den heer H. Schaafsma, thans sum.; tot predikant bij de Evang.-Luth. gem. in de kolonie Suriname J. Sander, thans pred. in de gemeente de Rijp. Z. M. heeft aaD J. H. Heffener, laatstelijk 1ste opziener hij de buskruid fabricatie te Banjoe-Boroe (Samarang), thans met verlof hier te lande, op verzoek eervol ontslag verleend, toet toekenning van pensioen. In de zitting der Tweede Kamer van Vrijdag hebben toch tegen de voordragt tot verleenen van subsidie aan de Hollandscbe spoorwegmaatschappij verklaard de heeren van Asch van Wijck, van Nispen, Nolthenius, van VoorthuijzenGode- froi en Hoffman; voor 't ontwerp spraken de heeren Blussé, Viruly en de Minister van Binnenl. Zaken. t j Het Prov. Gerechtshof van Noord-Holland heeft uitspraak gedaan in de zaak van Wichert van der Putte, beschuldigd van moord en opgevolgde diefstal. Het Hof heeft bij een zeer breedvoerig gemotiveerd arrest, waarvan de lezing ruim twee uur duurde, den beschuldigde schuldig verklaard aan moed- willigen manslag, doch zonder voorbedachten rade, gevolgd door diefstal bij nacht in een bewoond gebouwen hem ver oordeeld tot een tuchthuisstraf voor den tijd van 20 jaren. Men meldt, dat aan het parket van den officier van jus- stitie, bij de arr.-rechtbank te Rotterdam, door gebr. Binger, boekhandelaars te Amsterdam, een klagt is ingediend tegen den boekhandelaar H. A. M. Roelants te Schiedam, wegens nadruk van de nooten van hunne uitgave van de werken van J. van den Vondel enz. Dingsdag ontving de slagter M. L. de Leeuw te Deldeu een schrijven van wege Z. M. den Koningwaarbij hem werd te kennen gegevendat Z. M. een stuk vleesch verlangde van de door hem van baron van Heeckeren van Wassenaar aange kochte en aldaar geslagte buitengewoon zware Zwitsersche ossen, Donderdag is het rectoraat der Utrecht9che hoogeschool door Prof. Loncq aan den nieuw benoemden rector-magnificus Prof. Buys Ballot plegtig overgedragen met het houden eener latijnsche redevoering; over het behoud, de bescherming en de uitbreiding onzer universiteiten als in het algemeen belang noodzakelijk tot handhaving der vaderlandsche geneeskunde. Des avonds zijn bij gunstig weder de gewone serenades gebracht aan de hoogleerareu LoncqBuys Ballotvan Oosterzee en Miquel. Het zal, naar het zich laat aanzien, steeds moeijelijker worden om bij het instructie-bataillon geplaatst te worden. Er is bepaald, dat het getal jongelingen, thans 500 bedragende, tot 400 zal gebragt wordenen wel zoo dat bij een overplaat sing van korporaals-titulair slechts de helft der daardoor ont stane vacatures zal worden vervuld. Van de 80 korporaals- titulair zullen er vermoedelijk in de volgende maand slechts een dertigtal bij het leger worden overgeplaatst. Bovengenoemde maatregel vindt alzoo zijn grond in de geringje overplaatsing. Dr. Tirat is in verzet gekomen tegen een vonnis, door de arr.-rechtbank te Zwolle op den Bden Januarij tegen hem gewezenwaarbij hij ter zake van het onbevoegd uitoefenen van een tak der' geneeskunst, bij verstek is veroordeeld tot LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- raers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u,; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbus! igtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. -Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseilla, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 9 u. 30 tn. ar. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaaide tijden. - "Burgemeester en WethoudersMaandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage ,VToensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie pan Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente'Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der lu- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1