PETROLEUM Sempre Crescendo. CONCERT, HARTSINCK Comp, te Delft. Echte Rogge Gezondheidsbloem. Advertentiën. Christelijke Belangen. Evangelie-verkondiging ter bevordering van Fabrijk- en Handwerksnijverheid maatschappelijk leven in als schoenmaker en werd daarna ad vocaat. Eenmaal verdedigde hij voor de balie een paardendief en toen hij het geluk had dezen man vrij te pleitenwerd hem als extra belooning een paar kleine koperen distilleerke- teltjes gegevendie hij tegen 33 acres moesland verruilde. Dit was de grondslag voor zijn fortuin. Hij was een uitstekend kruidkundige en wijdde veel van zijn tijd aan de cultivatie van de druif en de aardbezie. Toen hij stierf bezat hij meer dan 20 millioen dollars. In Brazilië zijn de ridderorde tot een handelsartikel van den Staat verheven. Er bestaat wel is waar geen officieel tarief van den prijs, maar deze heeft zich van lieverlede naar de navraag geregeld. De marktprijs is voor een gewone ridder orde 1 tot 2 conto's, voor een officiersorde meer, terwijl de prijs der hoogere orden zelfs tot 8 conto's stijgt. De opbrengst van dezen handel in ridderorden wordt eigenaardig besteed, om een gekkenhuis aan de baai van Rio Janeiro te bouwen waarvan de omvang en inrigting hoog geprezen worden. OFFICIEEL NIEUWS. Burgerlijke stand van Leiden, van 12 tot en met 18 Maart 1863. Bevallen: J. van der Laaken, geb. van Tongeren, Z. - T. van Duijn, geb. Loog, Z. - N. Wallaart geb. Kraan, D.- J. J. de Haan, geb. Alt, Z. - S. Blansjaar, geb. Straate, Z. - J. V. Kuiters, geb. Huber, D. - S. Flanderhijngeb. Wassen- burg Z. - J. Buitendijkgeb. ZaalbergZ. - E. M. Marijt geb. Verhoeven, Z. - M. G. Govers Z. - G. de Vroede, geb: Castricum Z. - A. Sijpestijn geb. SchmitzD. - N. Bakker, geb. Feeswijk, D. - J. Montagne, geb. SloosD. - A. van der Lucht, geb. Wanna, Z. - J. C. Korenhof, geb. Stadel- manD. - W. C. Vermeij, geb. van der.Walle, D. - J. van der Leek, geb. Larrewijn D. - J. M. Kleinhansgeb. Blansjé, D. - M. J. Blommesteingeb. Heins, Z. - J. M. Quant, geb. van den HeuvelZ. - M. Swartsgeb. Hensen D. - J. W. de Komijn, geb. Albers, D. - S. Reinhardtgeb. Plaisier, D. - C. W. Meeuws Z. Gehuwd: J. Voorzaat jm. met S. S. van Ee3 jd.-J. J. Flippo jm. met M. C. Zitman jd. - F. G. van der LaakeD jm. met J. B. Velthuizen jd. - K. Smit Wedn. met H. M. Wijnkool jd. OverledenM. J. Knotter Z. 1 j. 6 m. - H. M. La- dan D. 4 j. ruim 3 m. - C. Kop D. bijna 5 m. - C. M. Boucquaart D. 9 j. ruim 2 m. - P. J. Schoeree Z. 1 j. 11 m.- W. L. van Hoven Z. 1 j. - P. Kramer Z. 1 j. 5 m. - G. Hoope D. 4 j. 8 m. - C. Weerdenburg D. 2 m. - J. A. van Diepenbrugge, geb. Cornets de Groot, 77 j. - A. Hannaart Z. 11 m. - E. Schuchman D. 5 w. - S. Honsbeek Z. ruim 6 m. - P. Scheffers Z. 3 m. - F. Geeben 67 j. - J. Ie Féber D. bijna '2. j. - H. J. Alt Z. ruim 4 m. - M. M. Korenhof D. 2 d, - P, C. Nederberger D. 2 j. ruim 4 m. - D. M. A. Seljee D. 4 w. - J. Weerdenburg Z. ruim 2 m. - J. S. Bonte D. 5 m. - J. C. Hofkes Z. 10 w. - N. van der Lee Z. S m. - M. Martijn D. ruim 11 m. Gehuwd Mr. F. PLATE J. J. ARNTZENIUS. Samarang19 Januarij 1863. VEREENIGING op Zondag 22 Maart 1863, des avonds ten half acht ure, Ds. J. U. GUNNING Jr. Pred. te 's Rage. iu plaats van Ds. M. COHEN STUART van Rotterdamdie door ongesteldheid verhinderd is geworden. ZAAL, Noordeinde. ten behoeve der Armen-Bewaarscholen_ in de Groenesteeg en op de Langegrachtte geven door HH. Studenten, Leden van genoemd Muziek-Gezelschapop Dingsdag 24 Maart a. s. in den Schouwburg. Namens het bestuur, H. J. DE GRAAF, Comm. Thesaurier. Aanvang 7 ure. Prijzen der Plaatsen LogeAmphi theatre en Parterre 1.49. Galerij 0.99. U^* Kaartjes te verkrijgen bij de Kunst en Muziekhandelaren SCHREUDER VAN BAAK, enop den dag der uit voering, aan den Schouwburg, waar ook plaatsen kunnen besproken worden van 's morgens 102 ure. AMERIKAAIVSCHË OL.IË. Niet ontvlambaar, bijna reukeloos, ongeveer 30 pCt.goedkooper dan Patent-Olie, verkrijgbaar tot de minste notering bij Het goedkoopste Gezondheids- en Voedingsmiddel uit de Stoom- Graan- eu Meelzuivering ^van J. IMMINK te Zwolle wordt met het beste gevolg als ontbijt en drank gebruikt, door Borstzieken, Hoestende, Teringachtige, Eng- borstige, zwakke gestellen en Kinderen, Maag- en Keelpijnlijders enz. Deze bloem wordt afgeleverd in pakjes van 15 en 30 Centvoorzien van Gebruiksaanwijzing Enveloppe en Cachet, is alleen verkrijgbaar bij den Heer H. N. VAN BAARDWIJK te Leiden en de Heeren in andere steden. P R S V R €m- in Nederland. De Vereeniging vraagt: „Welke middelen zijn er aan te wendenom den ambachtsman gedurende den winter, dat hij vruchteloos zonder verdienste rondloopt, werk en daardoor brood te verschaffen De Vereeniging looft haar groote GOUDEN Vereenigings-Medaille uit voor het beste en voldoend gekeurde antwoord op deze vraag. De antwoorden zullen worden beoordeeld door eene Commissie, waarvan elke afdeeling een lid zal benoemen. Zij moeten door eene andere handdan die van den opsteller, zijn geschreven. Geen antwoord zal ter beoordeeling worden aange nomen hetwelk blijkt door den opsteller te zijn geschreven. Zelfs zal de toege wezen medaille niet worden afgegeven, wanneer, na de toewijzing, de hand des schrijvers in het bekroonde stuk duidelijk wordt herkend. De antwoorden mogen niet onderteekenden alléén met eene spreuk worden onderscheiden. Zij moeten vergezeld zijn van een verzegeld briefje, dezelfde spreuk ten opschrift hebbende, en van binnen den naam en de woonplaats van den op steller bevattende. De naambiljetten der onbekroonde antwoorden zullen onge opend worden vernietigd. Alle ingezonden stukken zijn het eigendom der Ver eeniging. De antwoorden moeten in de Nederlandsche taal, duidelijk geschreven en franco vóór den 31 December1863 ingezonden zijn aan J. J. VAN KERKWIJK. met E enige en algemeene kennisgave. VOOR door uitgeschreven door de vereeniging Den Secretaris van het Hoofdbestuur voornoemd te \s Gravenhage

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3