Binnenlandsch Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. bevrediging vinden in de wetsontwerpen die daartoe betrekkelijk j onder handen zijnom weldra te worden ingediend- 't zij in hun geheel't zij gedeeltelijk- altijd zal er uit kunnen blijken in hoever men getrouw is gebleven aan het hoofdbe ginsel, dat een naauw verband wil tusschen het belastingstelsel van het Kijk en dat der Gemeente. Z. M. heeft, bij besluit van den lsten Maart 1863, N". 2, aan de navolgende ambtenaren bij het Departement van Financiën eervol ontslag verleend, behoudens aanspraak op pensioen of wachtgeldals: aan de hoofd-commiesende heeren W. A. van der JagtD. Kibbe en F. A. Engelbert van Bevervoorde; aan de commiesen: de heeren A. van Has selt, A. P. Smit, L. A. van den Ende, M. Boivier Az. en H. J. Furstner, en aan den adj.-commies den heer J. J. Kips. Bij datzelfde besluit zijn door Z. M. bevorderd: tot hoofd commies de heer W. G. Denick Patijn, thans commies; tot commiesen de heeren M. Meijers P. J. van der KlootA. J. W. van DiepenJ. H. Muilemeister, J. Belinfante Jr., C. van Vliet Cz. en L. Samuels, than3 adjunct-commiesentot ad- junct-commiesen de heeren: J. A. W. Hustina, J. Bouw meester, H. W. Everts, H. van den Hoonardt, C. F. Wer- selingh, Jhr. G. F. W. von SpeicherA. Tilenius Kruijthoff, L. Vermeulen, T. A. van Zeggelen, L. C. Clant, J. W. H. M. Lies, Jhr. A. C. Gevers, C. A. F. G. van der Noordaa en H. G. W. Briedé, thans eerste klerken, en voorts den heer J. M. Gevers Leuven thans surnumerair bij de Posterijen. Bij Zr. Ms. besluit is de heer Jan Hudig erkend als consul van Italië te Rotterdam voor de provinciën Zuid-Hol land, Zeeland en Noord-Brabant en ook voor het Hertogdom Limburg. Z. M. heeft de heer Mr. W. C. Mees, thans secretaris van de Nederlandsche Bankbenoemd tot president-directeur dier instelling, en zulks in plaats van den heer H. Croocke- wit, overleden, en is benoemd tot secretaris van de Nederl. Bank de heer Mr. J. H. Molkenboer, thans kassier-generaal bij dezelve Bank. Z. M. heeft aan den heer H. Scheltema, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als ontvanger der dir. belast, te Arnhembehoudens aanspraak op pensioenen den majoor W. van Cittersvan het wapen der marechausseesop pen sioen gesteld, en het bedrag van dat pensioen bepaald op f .l'ÓOO 'sjaars. Nifar wij vernemenheeft 'de heer Jongkindt Coninck directeur der Maatschappij van Weldadigheid te Frederiksoord een zeer vleijenden brief van dankbetuiging ontvangen van den heer Drouyn de Lhuys Minister van Buitenlandsche Za ken in Frankrijk, namens den heer Maarschalk Vaillant, Mi nister van het Keizerlijke Huis aan hem geschrevenvoor zijn wérk over de stichtinguitbreiding en werking der Nederland sche Landbouw Koloniën als middel tot ontginning van heide gronden en wering van armoede; een werk tot het beschrijven waarvan hij door de Fransche Regering beleefdelijk was uit- genoodigd. Gemelde brief erkent al het nuttige der inlichtin gen over de ontginningen in Drenthe en Overijssel met zoo veel naauwgezetheid en ijver door den heer Jongkindt Coninck bijeengebracht. In de residentie bevindt zich een lid der firma Han cock van Londen groothandelaar in edelgesteenten die reeds met eenige leden der Vorstelijke familie onderhandelingen heeft aangeknoopt. Zekere D. S. R., smid te Oud-Alblas, had bij den bur gemeester aldaar aangifte gedaan, dat hem door twee onbe kende personen een aanzienlijke hoeveelheid geld met geweld was ontroofd. Volgens zijn opgave was hij den 18den Febr. des namiddags te 3 uur naar Dordrecht gegaaneen som van ruim f 160 en wel ongeveer f 75 in guldenstukken, 30 rijks daalders en eenig klein geld, alles los in zijn vestzak heb bende ten einde daarmede den ijzerkooper Roekman te Dord recht te betalen. Hij zeide, dat hij zijn weg had genomen over den Veerdam, een zoogenaamdeu straatweg, en dat hij op de grenzen van Oud-Alblas twee mannen had ontmoetdie hem eerst om geld voor tabak vroegenop zijn weigering hem aangrepen hemtoen hij begon te schreeuweneen doek in den mond duwden, op den grond wierpen en hem al het geld dat hij in zijn vestzakken had, afnamen, waarop zij hem in de sloot wierpen en wegliepen. De officier van justitie te Go- rinchem, de heer Mr. J. W. T. Swaters van Schouwburg, heeft naar men verneemt, den beroofde ten zijnen parkette doen ontbieden, hem aldaar het vest, dat hij op zijn reis naar Dordrecht zou hebben gedragenlaten aantrekkenen hem gelast zooveel geld als hem ontstolen wasuit een gelijk aantal muntstukken bestaande, die de officier hem ter hand stelde, in zijn vestzakken te doen. Deze proef moet het leu genachtige der aangifte hebben aangetoond, zoodat de quasi beroofde eindelijk bekend heeft, dat het geheele verhaal een verzinsel was geweest om zich van de betaling aan den ijzer kooper te ontslaan. In de nabijheid van de Brouwerskolk onder Haarlem, is Zondag in den laten namiddag het volgende ongeluk ge beurd: Twee der personen in de nabijgelegen zanderij werk zaam de bestuurder van den arbeidzekere van den Brink en de arbeider Gerrit Schotwerden onder een nederstortende zandmassa bedolven en de laatstete Haarlem woonachtig en een vrouw en vijf kinderen achterlatendeis daarbij omgeko men. Den eersten heeft men na eenigen tijd gravens nog levend opgedolvenhij bevindt zich echter thans in zorgwekkenden toestand. Als een bijzonderheid vermeldt men uit IJsselmonde dat aldaar een vrouw uit de behoeftige klasse, na vroeger driemalen van tweelingen te zijn bevallen, is verlost van drie kinderen alle in leven en welvarende. Aan den officier van gezondheid 2de kl. van Lier te Vlissingen is een buitenlandsch verlof, met behoud van vol tractement, voor den tijd van 3 maanden toegestaan, ten einde de groote hospitalen in Frankrijk en Duitschland te kunnen bezoeken. Bij de nieuwe Hervormde gemeente te Stads-Kanaal is beroepen de kandidaat P. J. Rogaar. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Sluis in Zeeland, Ds. J. J. Gobius du Sart, thans predikant te Raamsdonk. Bij de op heden plaats gehad hebbende verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad, zijn ingekomen uit de 1ste Afd. Wijk IIV van de 645 kiezers 212 stembriefes, uit de 2de Afd. Wijk VIX van de 741 kiezers 203 stembriefjes. In het geheel van de 1386 kiezers 415 stembriefjes. Wij vernemen, dat eerstdaags aan de leden der Neder- duitsche Hervormde gemeente zal worden rondgedeeld een verantwoording van de HH. Stuffken c. s., in overleg met den kerkeraad. Niets aangenamer zou ons zijn dan daarbij een duidelijke, bondige en afdoende wederlegging te vinden van het oordeeldat wij in dit blad betreffende de open brieven hebben openbaargemaakt, waarna wij reikhalzend hebben uit gezien maar tot nog toe vergeefs. Zulk een opene en ridder lijke strijd zou lof verdienen en treft doel. Wat wij schrijven is onze innige overtuiging, waarvan de verantwoordelijkheid op ons geheel en alleen rustzonder dat daarbij in de verste verte betrokken is onzen uitgever, den heer A. W. Sythoff, die en kel verantwoordelijk is ten opzigte van de plaatsing der adverten- tiën. Al het overige (zie N°. 39 van Maandag 16 April 1860) is buiten hem en die een grootere verantwoordelijkheid op hem wil laden handelt onrechtvaardig. Ieder is verantwoordelijk voor hetgeen hij schrijft en de drukker dan alleenwanneer geen verantwoordelijk redacteur zich in zijn plaats stelt. Er bestaat tot deze verklaring bijzondere aanleiding, waar van de openbaarmaking niet oorbaar is en wien het geldt niet aangenaam zou zijn. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 42°, des avonds te 8 uur 48°, te 10 uur 45". Dingsdag morgen te 5 uur 41°te 8 uur 46°, te 12 uur 59°, 's namiddags te 4 uur 59°. Wat de opstand in Polen aangaatis het nog even moeijelijk als vroeger zich een juist begrip hieromtrent te vormen. Nu

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 2