Dingsdag 3 Maarl. N°. 929. A°. 11863. Binnenlaadsch Nieuws. i'4 y '•vw..- -.;o* .fii'i.; itj Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en frauco per post 2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen 'van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. -Ii '<ri m!) i.'O IIi; rilil b'iol I lil Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 ra.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's uauiiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijusen dagelijks van 9.1 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Bij de verkiezing voor één lid van den Gemeenteraaddie aanstaanden Dingsdag 3 Maart tusschen 9 uur des morgens en 4 uur des namiddags zal plaats hebbenwordt op de aan gewezen gronden aanbevolen Mb. HERMAN OBREEN. Z. M. heeft benoemd tot grootkruizen der Luxemb. orde van den Eikenkroon den baron van Tornaco, Minister van Staatenz. te Luxemburg, en den baron van Rzikowskige neraal in Oostenrijksche dienst en voorzitter der militaire-com- missie bij de Duitscbe bondsvergadering; tot commandeur dier orde den heer Sauvage te Parijstot officieren de HH. Jacquin te Parijs en Everwijn attaché bij het Nederlandsche gezant schap te Berlijn en tot ridders den heer van Oldenbarnevelt genaamt Witte ïullinghattaché bij het Nederlandsche ge zantschap te Brussel, benevens de heeren Lefort, Michaëlis, M. Hess en M. L. A. Mullendorff, allen te Luxemburg. Naar men verneemt, is thans bij de Raad van State een wetsontwerp, regelende het recht van registratie, in behandeling. De afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal hebben 11. Zaturdag haar onderzoek voortgezet over de wetsontwerpenbetrekkelijk de exploitatie der Staatsspoorwe gen en hebben wijders onderzocht de wetsontwerpen 1°. tot toekenning van een subsidie aan de Holl. Spoorwegmaat schappij, en 2°. tot uitbreiding van art. 17 der wet op de Nationale Militie. De heeren Heemskerk Az. en Coolleden van de Tweede Kamer der Staten-Generaalhebben eenige amendementen voor gesteld op het wetsontwerp tot regeling van het middelbaar onderwijs, die de strekking hebben om aan den Gemeenteraad een zelfstandig oordeel toetekennen over de behoefte aan een burgerschoolwaarbij in aanmerking kan komen het bestaan van bijzondere scholen van gelijken aard, al of niet door de gemeente gesubsidieerd. Wanneer de voorgestelde wijziging in art. 14 wordt aangenomen, zal binnen Leiden de Gemeente raad de bevoegdheid verkrijgendie bij het aanhangig wets ontwerp wordt gemist, om, zulks in het plaatselijk belang noodig achtende, de scholen van het Genootschap M. S. G. in stand te houden en uittebreiden. Uit 's Hage wordt gemeld, dat het berigt der verloving van Z. K. H. den Prins van Oraoje, per telegram 11. Zaturdag aan verschillende dagbladen medegedeeld, onjuist is. Zaturdag hebben 9 ambtenaren van het departement van Finantiën de mededeeling ontvangendat zij met 1°. Julij op pensioen zullen worden gesteld. Dezer dagen heeft het Koninklijk Instituut voor de taal-, land- en volkenkunde van N. I., betrekkingen aangeknoopt met het Departement van Koloniënbenevens onderscheidene wetenschappelijke genootschappenhier te lande en in Neêr- landsch Indie gevestigd. Die betrekkingen hebben ten doel meer bekend te worden met hetgeen tot de vakken behoort, waarover zich de werkkring van het Instituut uitstrekt, en waaronder de geschiedenis der Koloniën een voorname plaats bekleedt. Onlangs is de burgemeester van Winschoten in een openbare vergadering van den raad dier gemeentehevig over verschillende punten aangevallen. Het raadslid heeft zijn rede in de N. Winschoter Courant doen opnemen. Verleden Zatur dag, 21 Februarijdeed de burgemeester in de vergadering van den gemeenteraad aldaar de mededeeling dat burgemeester en wethouders, (sedert geruimen tijd is er te Winschoten slechts één wethouder; wijl allen, die daartoe benoemd werden, be dankten) de gedrukte stukken van het raadslid Phaftter ver volging bij] den officier van Justitie ingeleverd hadden. Zaturdag is er een gerechtelijke plaatsopneming gehouden op het afgebrande erf in de Casuariestraat te 's Hagein tegenwoordigheid van den hoofdcommissaris van politie, den opperbrandmeester en verschillende andere personen. Van de bevinding is proces-verbaal opgemaakt. De 2de luit. der inf. van het O.-I. leger J. Arnoldy en de apotheker der 3de kl. T. W. Neuhaus van dat leger zijn geëmbarqueerd aan boord van het te Nieuwe Diep lig gende schip India Pasket, gezagvoerder G. Diepering, om daarmede de reis naar Java te aanvaarden. 'Vrijdag avond werd de spreekbeurt in het Natuurkundig gezelschap te Utrecht vervuld door den heer J. H. van Ko;

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1