N°. 928. Maandag 2 Maart. A».\ 1863. Bij de verkiezing voor één lid van den Gemeenteraaddie aanstaanden Dingsdag 3 Maart tusschen 9 uur des morgens en 4 uur des namiddags zal plaats hebbenwordt op de aan gewezen gronden aanbevolen Mr. HERMAN OBREEN. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Zuidbroek den heer A. E. Stheemantbans in die betrekking te Schagen. Heden Zaturdag zal er ten Hove een groot diner en gala worden gehouden. Maandag aanstaande zal er ten Hove een soirée dansante plaats vinden. Donderdag aanstaande zal er bij HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik een bal worden gegeven. De Hooge Raad heeft Vrijdag uitspraak gedaan in de zaak van den officier van justitie bij de arr.-rechtbank te Zwolle, tegen een vonnis dier rechtbank, waarbij de heer Mr. W. S. van der G., notaris te Zwolle, is ontslagen van alle rechtsvervolging ter zake der hem te laste gelegde overtreding der wet op het notaris-ambt. De voorziening gegrond achtende heeft de Raad gemeld vonnis vernietigd en de zaak verwezen naar het Provinciaal Gerechtshof in Overijssel ten einde op nieuw te worden berecht en afgedaan; de kosten te dragen door den Staat. De landbouwer J. van den Broeke Jz., grondeigenaar onder de gemeente Ruthem, zond zijn photografisch portret met gelukwensching aan Z. M. den Koning bij gelegenheid van Hd. jaardag. Dingsdag ontving hij een schrijvendato 21 dezer, van den directeur van het Kabinet des Konings die hem namens Z. M. dank betuigde voor de aangeboden gelukwen9chen. Men meldt ons uit Rotterdam: In de aanstaande week wordt hier ter stede verwacht een adjudant van Z. M. den Koning, ten einde een wapenschouw te houden over de klee ding en wapening onzer dd. Schutterij. Men leidt hieruit af, dat genoemd corps spoedig van ander lederengoed zal voorzien worden, volgens model zooals dit bij de armee wordt gedragen. De beide uit het St. Joris gasthuis te Delft ontvlugte krankzinnigen worden in het politieblad gesignaleerd als ge detineerden in de militaire strafgevangenis bij Leiden zijnde beiden buitenlanders. Zij waren in het geneeskundig krank zinnigen gesticht te Delft eerst kortelings opgenomen en zijn 11. Maandag daaruit ontvlugt. Men verzekertdat de bisschop van Haarlem een nieuw dekenaat in zijn bisdom beeft opgerigtmet name het Deke naat van Schagen zich uitstrekkende over de navolgende acht parochiën, welke tot dus verre onder het dekenaat van Alk maar behoorden, te weten: den Burg, Cocksdorp, Helder, Oudeschild, Schagen, 't Veld, Wieringen en Zijpeen dat de heer H. F. van Lithpastoor te Schagentot deken van Schagen benoemd is. Ook is, naar men verneemt, de parochie Osdorp, welke vroeger tot het dekenaat van Ouderkerk behoorde, onder dat van Haarlem gebracht. Naar men verneemtheeft de kerkeraad der Hervormde gemeente te Schiedam aan den jongsten leeraar, den heer F. C. A. Pantekoekeen prachtig zilveren theeservies ge schonken, ten blijke van zijne ingenomenheid met het besluit onlangs door ZEerw. genomen, om voor het eervol beroep naar Rotterdam te bedanken. Het servies was geleverd door den heer H. W. van Loon te Rotterdam. Ten gevolge van het bedanken van Ü9. L. P. Traut- mann, is door den Waalschen kerkeraad te Delft het volgende zestal geformeerd alphabetisch gesteldTh. Bostpredikant te Verviers; J. A. van Hamel, pred. te Groningen; A. Hans- sen, kandidaat te Utrecht; M. A. Perk, pred. te Dordrecht; E. Rochedieu, vroeger hulpprediker te Sedan en J. L. Rou- let, pred. te 's Hertogenboscbwaaruit onmiddellijk het vol gende drietal is gevormdde heeren van HamelPerk en Rochedieu. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Axel Ds. J. G. Blaauw te Steenderen en te Driebergen Ds. W. J. Geselschap te Heemstede, doch die voor het beroep heeft bedankt. Men verzekert, dat de Kerkeraad der Nederduitsche Hervormde gemeente alhier besloten heeft voortaan weder bij de openbare godsdienstoefeningen toetelaten de inzameling bij een tweede zakje, ten voordeele van de kerkelijke fondsen, door de leden der zoogenaamde nieuwe gemeente-commissie, waarvan de opbrengst zou moeten aanvullen wat nog ontbrak aan de beproefde inschrijving tot het vinden der jaarlijksche bijdragen van f 200 aan ieder der predikanten, waarvan het bedrag tot niet hooger dan f 900 zou geklommen zijn uit hoofde de meeste gemeenteleden zich onder de bestaande om standigheden daaraan onttrokken. Er schijnt voorts sprake te zijnom ten behoeve der kerkelijke fondsen onder beheer der nieuwe gemeente-commissieeen leening te doen uit de w -#• DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be-' halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- niers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75 tedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 ra.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 o« .i Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: '3inorgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indisohe Laodpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is t* spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 8l uur eu van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnten dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag sn Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1