Adverlenliëri. Meesterknecht Steenbakkerij Een eerlijke en zindelijke jongen Buitenlamisch [Nieuws. Onderscheidene Ontwerpen, zoo als die nopens de Tienden en het Middelbaar Onderwijs, zijn thans in dien staat, dat de beraadslagingen daarover spoedig na de hervatting van de werkzaamheden der Tweede Kamer kunnen gehouden worden. Bij het Rijksarchief is tijdelijk werkzaam gesteld de heer P. A. Leupegepensioneerd majoor van de mariniers; terwijl tot 2den klerk bij het Ministerie van Binnenl. Zaken is benoemd de heer J. A. Sleyffers .^vroeger te Leiden woon achtig. Het gala-diner, Donderdag ten Hove gegevenwas aller schitterendst. Z. M. ontving de hooge gasten in de receptie zaal, waar nevens het sierlijke, een bloemenmand dragend beeld, het verjaargeschenk van H. M. de Koningin-moeder, de twee prachtige vazen van Sèvres prijktendoor Z. M. Keizer Napoleon op dien dag vereerd. Na zich eenigen tijd met zijn gasten te hebben onderhouden geleidde Z. M. de Koningin en de Koningin-moeder naar de feestzaalwaar Z. M. aan het hoofd der eerste of middelste tafel plaats nam, ver zoekende zijne moeder ter rechterzijde en Prinses Frederik ter linkerzijde nevens hem plaats te nemen. Naast de Koningin- moeder zette zich Prins Hendrik, naast Prinses Frederik de Prins van Oranje, tusschen wien en Prins Frederik H. M. de Koningin plaats nam. Aan diezelfde tafel waren ook het corps diplomatique en de grootdignitarissen van het Hof gezeten.- Op die tafel prijkte het kostbare gouden surtout de table en de prachtige candelabres, die slechts aan twee Europeesche Ho ven hun wedergade vinden. Z. K. H. de Prins van Oranje wijdde zijn Koninklijken vader een feestdronk met de woorden: #Je porte un toast a sa Majesté le Roi et a la prospérité de son règne." Voor de schamele woning van een schoenlapper in de Barndesteeg te Amsterdam brandden Donderdag avond vier lichten waarbij men het volgende las: Illumineren is uw plicht, Al zit ge binnen zonder licht. Te 's Hage is Woensdag avond overleden de schout bij-nacht J. F. A. Coertzen, inspecteur-generaal van het stoom- en loodswezen bij 's Rijks Marine. Het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland heeft aan Ds. N. J. van der Mandele te Egmond aan Zee wegens toeuememende ongesteldheid het eervol emeritaat verleend, in- tegaan 1 Augustus 1863. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Zijpe Ds. H. Prins de Jong te Opperdoes; te Marken den kandidaat E. J. van Wisselingh J. Pz.; te Op- en Neder-Andel Ds. W. Men se te Voorthuizen. Bedankt voor het beroep uaar de Hervormde gemeente te Wemeldinge door Ds. J. J. Gobius du Sart, predikant te Raamsdonk. - Een paar dagen geleden bond een landbouwer te Vught zijn met een os bespannen kar aan een boom voor een her berg en stapte die binnen. Weinige oogenblikken later reed een rijtuig voorbij; door 't klappen van des voermans zweep schrikte de os, die zich losrukte, het dorp inholde en met de kar achter zich door het raam eener woning heendraafde tengevolge waarvan een gedeelte der muur is ingestort en aan het raam belangrijke schade werd toegebracht. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 40°, des avonds te 8 uur 37°, te 10 uur 35®. Zaturdag morgen te 5 uur 28°, te 8 uur 28°, te 12 uur 49®, 's namiddags te 4 uur 45°. Uit Konstantinopel meldt men van den lOden dezer, dat de Sultan meer en meer teekenen van verstandsverbijste ring geeft. Het Turksche gouvernement wordt voorgesteld als zijn geheele ontbinding nabij. Men beweert, dat het voor naamste doel der reis van Sir Henry Bulwer naar Egypte hierin bestond, om de conventie, door den overleden onder koning met Frankrijk geslotendoor zijn opvolger te doen vernietigen. Pater Felix zal dit jaar te Parijs gedurende de Vasten in de kerk de Nótre Dame prediken. Een te Versailles ver- blijfhoudend Eugelschman is op het denkbeeld gekomen om 1200 stoelen te huren rondom den predikstoel. Hij heeft 400 kruijers aangenomenom die stoelen te bezettendrie voor elk, met het doel om een klein en weinig aanmoedigend pu bliek te verkrijgen. Aan het herinneringsfeest van 15 Februarij nam te Potsdam ook een vrouw, met name Rieber, deel, die op haar kleed het ijzeren kruis en den oorlogsgedenkpenning droeg. Zij had de veldtogten van 1818 tot 1815. als ulaan mede gemaakt. Nadat de spoorweglijn Crefeld-Kempen-Clevemet uit zondering van een onmiddelijk bij Crefeld gelegen streek van circa 400 roedenwaarvan de aanleg door de onteigening vertraagd werd, reeds voor ongeveer twee maanden geheel was voltooid, is men nu ook met het bovengenoemde gedeelte gereed gekomen. De opening der geregelde dienst is op den 5den Maart bepaald. Naar men verneemtzullen voorloopig tusschen Keulen en Cleve dagelijks vier treinen heen en we der loopen. Een grijsaard van 112 jaren, die wegens een ongesteld heid in het hospitaal te Bayonne werd verpleegd, heeft geheel hersteld die inrigtiug verlaten. Te New-York wordt thans een zekere miss Lavinia War- ten in Baruum's museum ten toon gesteld. Dit belangrijke schepseltje is 18 jaar oud en een weinig kleiner dan de ver maarde generaal Tom Thumbmet wien zij den lOden dezer in het huwelijk zou treden. Haar bruidstooi en diamanten worden in twee der voornaamste winkels ran New-York ten toon gesteld. Na de voltrekking van het huwelijk zal het jonge miniatuur-paar een tour de mariage door Europa ma ken, en de generaal stelt zich voor, met zijn schoone bruid incognito te reizen, ten minste zich niet met zijn gemalin voor geld te laten bezigtigen. Op den 20sten Februarij 1863 is van eene Dochter bevallen GERAKDINA ANTONIA VAN 'T HOOFT, geliefde Echtgenoote van W. T, WERST. Heden trof mij de gevoeligste slag mijns levens, door het overlijden mijns dierbareu Echtgenoots J. A. C ASSIER, in den ouder dom van ruim 61 jaar diep betreurd door mijzijne Betrekkingen en talrijke Vrienden. De Wed. J. A. CASSIER, geb. Gerritsen, Leiden, 19 Februarij 1863. Heden overleed ons hartelijk geliefd kind PIETER CORNELIS ABRAHAM, even zes jaar oud. P. F. HUBRECHT. M. HUBRECHT., Prüys y. d. Hoeven. Rotterdam, 20 Februarij 1863. E enige Kennisgeving Men verlangt tegen April e. k. GE HUWDE LIEDEN zonder Kinderen, de Man zijn werk buiten 's huis hebbende de Vrouw goed kunnende Kooken, en al het Huiswerk verrichten en van goede ge tuigen voorzien tegen genot van vrije wo ning en matig salaris. Adres onder Lett. Cr. aan het Bureau van dit Dagblad. Wordt gevraagd een Meesterknecht, be kwaam in alle werkzaamhedenstoken der Oven, trouw, eerlijk en geen misbruik makende van sterken drank. Loon naar bekwaamheid. Brieven franco onder letters D. M, bij de Heeren L. E. BOSCH ZOON te Utrecht of by GEBROEDERS VAN DER HOEK te Leiden. Met 1 Mei 1863 wordt er bij een def tig gezin alhier gevraagd van des morgens 6 tot 4 ure des namid dags, 15 jaar oud, P. G. Loon naar ge schiktheid en buiten de kost. Adres bij de Boekhandelaars T. HOOIBERG ZOON alhier. De Predikanten der Nederl. Hervormde Gemeente te Leiden achten zich verpligt aan de Gemeente bekend te maken: dat zijonverwachts kennisgeving ontvangen hebbende van de ontslagen Gemeente-Com missie dat de jaarlijksche toelage tot hun tractement niet meer zou worden uitbetaald, zich aanstonds gewend hebben tot de van wege de Gemeente benoemde Commissie, belast met het beheer der kerkelijke goe deren, met verzoek om maatregelen te nemen tot afwering van het nadeel hier door aan de Gemeente en hare Leeraren berokkend, dat laatstgenoemde Com missie dientengevolge in een Circulaire aan de Gemeente haar plan heeft medegedeeld, om overeenkomstig hare roeping in deze zaak te handelen dat intusschen andere leden der Gemeente kennis hebben gege ven van hun voornemenom ter verzeke ring van de opgeheven toelage uit vrijwillige bijdragen een fonds te vormenmaar dat zijPredikanten met erkenning van de goede bedoeling door anderen te hun nen opzigte betoond, de behartiging van hunne belangen in deze zaak bepaaldelijk hebben opgedragen aan de eenige door de

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 2