i\°. 917. Dingsdag 17 February. A°. 1 3 Binnenlandsch Nieuws. -ï:~ LEIDSOH DAGBLAD. Deze Courant verachijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en koat voor Leiden 1.95 en franco per po9t f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noin- uiers Vijf Centa. Prij» der Advertentiën: 1-6 regelt 0.75, Iedere regel meer 12} Ct*. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's GraveuhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 ra.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 ra. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 n. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd Je Zondag 5 u.; van Arasterdam (öeerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgeus te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snaraiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 ra. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect i» te spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgeus 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M, heeft den sergeant der inf. bij het leger in N.-I. P. C. Schnack, ter zake zijner verrigtingen bij de expeditie in de Zuid- en Oosterafdeeling van Borneobenoemd tot ridder der 4de kl. van de Militaire Willems-orche. Z. M, heeft benoemd tot notaris te Amsterdam D. Bo nerman kand.-notaris aldaar. Men verneemt, dat aan den onder-intendant J. van den Bosch om redenen van gezondheid op zijn verzoek het non- activiteitstractement is verleend en in zijn plaats benoemd de kapt.-kwartiermeester Meijl; alsmede tot kapt.-kwartierm. bij het 5de reg. infanterie de 1ste luit.-kwartierm. van Oyen in plaats van den kapt.-kwartierm. J. H. van der Sluytge detacheerd bij het dept. van Oorlog. Bij den heer W. D. A. M. barou van Brienen van de Grootelindt, voorzitter der hoofdcommissie tot oprigting van een gedenkteeken ter eere van wijlen Z. H. den Hertog Bern- kard van Saksen Weimar, is ontvangen de aanzienlijke som van 2000, welke het H. M. de Koningin van Pruissen be haagd heeft tot het voormelde doel bijtedragen. De inspecteur van de Geneeskundige dienst der zeemagt heeft ter kennis gebracht van de ouders of voogden, die voor hunne zonen of pupillen de toelating als kweekeling voor de Ge neeskundige dienst der zeemagt bij 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht mogten verlangen dat op 2 Julij 1863 een vergelijkend examen over de adspiranten zal worden gehouden, en dat vóór den lsten Mei 1863 een daartoe strekkend verzoekschrift aan het Departement van Marine vrachtvrij zal moeten worden ingezonden waarvan de bijzonderheden zijn opgegeven in de Staats-Courant van den I3den dezer maand, zullende na genoemd tijdstip geen ver zoeken tot toelating tot gemeld examen meer worden aan genomen. Te Elburg zal een deelhebber in de onderlinge brand waarborg-maatschappij onder directie van de heeren de Jong en Comp. te Amsterdam de betaling van zijn aanslag weige- renten einde langs den weg van een procedure de inlich tingen te verkrijgendie in der minne zijn gevraagd maar geweigerd, terwijl de gezamenlijke deelhebbers aldaar de daar mede gepaard gaande kosten zullen dragen. Zaturdag morgen omstreeks half elf uur is te Sliedrecht brand ontstaan in de pastorie van Ds. vau der Lee. Van bibliotheekinboedel en waarden is niets gered. Nederland had, ongeveer 20 jaar geleden, ruim 1314^- millioen schulden een rentelast van ongeveer 44 millioen en thans bedraagt die schuld 1000 millioen, rentende 29| millioen. De Belgische schuld beloopt ongeveer 330 millioende Fransche zooveel aan rente en de Engelsche ook aan rente 315 millioen. Men meldtdat de ingeschreven som voor de spoorweg- leening te Nijmegen thans bedraagt f 438,400. In de vorige week kwam een dienstmeid 's namiddags te half vier uur aan de bewaarschool in het St. Pietershuis te Haarlem om een meisje van den heer O. te halen. Men merkte op, dat het nog wat vroeg was en gewoonlijk de grootmoeder van het kind zelf kwammaar de dienstbode zeidedat de grootmoeder ziek was en haar last had gegeven om het kind te gaan halen. Geen kwaad vermoedende gaf men hierop het kind mede, vooral toen men bemerkte, dat de kleine de dienstmaagd scheen te kennen. Deze maakte nu met het kind een omweg, beroofde het van haar halssieraad, liet het loopen en beleende vervolgens het gestolene in de Bank van Leening. De daderes is evenwel in hechtenis ge nomen en heeft haar schuld bekend. In de vorige week zijn te Amsterdam eenige groote manufactuur-winkeliers tot geldboete veroordeeld wegens het voorhanden hebben van oude afgeschafte ellen in hunne win kels of magazijnen en tevens is daarbij de vernietiging der in beslag genomen stukken bevolen. Ook is een persoon tot een geldboete van tien gulden veroordeeld, wegens het doen eener aankondiging van prijzen der waren in oude afgeschafte maat en gewigt. - De algemeenheid, waarmede de wet op de Nederlandsche maten en gewigten door manufactuur-winkeliers wordt overtredenheeft zelfs hier en daar twijfel doen ont staan, of de Ned. el in dien handel wel verpligtend is en wij meenen dus, dat de mededeeling dezer veroordeeling nog ia

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1