N°. 916. Maandag 16 February. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.76. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Ct». Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 in.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 n. 14 ra. Stoomboot vau Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'sraorgeos te 8 u.; 'suiiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdao op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's iu. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te L0 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11i uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, WoeDsdag en Donderdag van 9i aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9-4 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Bathmen B. Pakkert. Het heeft Z. M. den Koning behaagdden heer H. Handel, Amanuensis bij de Kon. bibliotheek te 's Hage, te benoemen tot ridder der orde van de Eikenkroon. Uit de Memorie van Toelichting gevoegd bij het wets ontwerp tot het verleenen van een subsidie aan de Holland- sche IJzeren Spoorweg-Maatschappij blijkt, dat tusschen die maatschappij en de Nederlandscbe Rijnspoorweg-Maatschappij een overeenkomst is geslotenwaarbij deze laatste zicb ver bindt, om een weg van aansluiting tusscben de beide spoor wegen te Rotterdam te maken en in exploitatie te brengen in dier voege, dat treinen met den eenen spoorweg op den anderen veilig kunnen doorrijden, maar waartoe de versmal ling van den Hollandschen spoorweg noodig en de Holland- sche Maatschappij bereid is, die zich teven9 heeft verbonden tot het maken van een 9poorweg naar Sclteveningen. In de bedoelde overeenkomst is tevens bepaalddat de dienst met gemeen overleg aldus geregeld zal wordendat er te Rot terdam dagelijks tusschen ten minste drie treinen in beide rigtingen onmiddellijke aansluiting met 's Hage en Schevenin- gen plaats hebbe, terwijl bij de aansluitende treinen de rij tuigen van de eerste en tweede klasse in beide rigtingen tus schen Scheveningen-'s Hage-Utrecht zullen doorloopen. Door loopend verkeer van personenbagage en bestelgoederen zal plaats hebben tusschen alle (behalve kleine) stations van de wegen der beide maatschappijen en doorloopend verkeer van koopmansgoederen, voor zoover de stations daarvoor zijn in- gerigt. De Memorie van Toelichting is door de Ministers van Binnenl. Zaken en van Finantiën geteekend. Zij zeggen daarin "het geldt hier meer dan één publiek belang; de eenheid van dienst tusschen de beide spoorwegende verbindingsweg te Rotterdam, de spoorweg naar Scheveningen, Ten einde een en ander te verzekeren aarzelt de Regering niet deze voordragt thans te doen." (Wij komen op die verklaring terug omdat wel eenheid van dienst en verbinding te Rotterdam is een publiek belang, maar de spoorweg naar Scheveningen een locaal be- langniet te vergelijken met het publiek belang van -een spoorweg van Leiden naar Woerden, dat bij deze overeen komst ten eenemale is miskendwat te bewijzen is.) Naar men verneemt, zal van wege het Stedelijk Bestuur van 's Gravenhage bij gelegenheid van 's Konings verjaardag, op het Buitenhof een prachtige gas-illuminatie ontstoken wor den er zal aldaar ook een muziektempel geplaatst worden even als op hel Plein, Ter gelegenheid van den aanstaanden verjaardag des Konings zullen te Rotterdam het Raadhuis, het beursgebouw en de beursbrug van stadswege worden geïllumineerd. Door het hoofdbestuur der vereeniging »het Metalen Kruis" zijn aan de afdeelingeu circulaires uitgevaardigd, met uitnoodiging om deeltenemen aau de BOjarige feestviering van Nederlandsch verlossingwelke evenwel om den leeftijd der feestvierenden niet in November, maar op 27, 28 en 29 Augustus is gesteld. De Minister van Koloniën heeft ter kennis van belang hebbende ouders of voogden gebragt, dat met den lsten September dezes jaar» ze9 jongelingen zullen worden bestemd om volgens daaromtrent vastgestelde reglementen, onder het oppertoezigt van den heer G. J. MulderHoogleeraar in de Faculteit der Wis- en Natuurkunde aan 's Rijks Hoogeschool te Utrecht, te worden opgeleid tot Milit. Apoths. voor de dienst in de overzeesche bezittingen en wel vijf voor de dienst in Oost-Indië, en een voor de dienst in West-Indië, en dat wanneer zij hunne zonen of pupillen daarvoor verlangen in aanmerking te doen komendezen op Maandag 1 Julij 1863 des voormiddags ten 10 ure in het Scheikundig Laboratoruim der genoemde Hoogeschool zullen worden toegelaten tot het afleggen van een vergelijkend examen. Een zich noemend Nederlandsch en tevens Nederlandsch- Indisch burger heeft als geschenk ten behoeve van het kolo niaal militair Invalidenhuis te Bronbeek doen vervaardigen een allerkostbaarst stel zilver, bestaande uit een groot blad twee kleine bladen en vier bekers, ten gebruike bij het Heilig Avondmaal. De heeren M. A. Sanders en Comp. en Mejuf- vrouw de Wed. L. J. Prins, beiden wonende te Arnhem»

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1