N°. 907. Donderdag 5 Februarij. A°I 1863. ■A fi Binnenlandsch Nieuws. ft - LEIDSCI Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- toers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels f 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 in.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 ra.; uaat Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 ra. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Iransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11-1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 t uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Ge Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; r der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan den Oost-Indischen hoofdambtenaar Mr. J. H. Donker Curtius, laatstelijk Nederlandsch commis saris voor Japan en Siamthans met verlof hier te lande, op verzoek eervol ontslag uit 's lands dienst verleendmet toekenning van pensioen. Bij de op heden Woensdag plaats gehad hebbende her stemming in het kiesdistrict Ridderkerk is tot. lid der Pro vinciale Staten van Zuid-Holland gekozen de heer Mr. F. W. N. Suringar, kantonrechter te Ridderkerk, met 172 stemmen. Op den heer Barendregt waren 160 stemmen uitgebracht. Dingsdag namiddag te twee uur beeft zich ten paleize van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden en onder het Voorzitterschap van Z. K. H. een commissie vereenigd, be staande uit de HH.: P. J. Landry, President van orde; O. O. van den Berg, G. G. Couperus en Peirus Regout, Vice-PresidentenC. F, van Berkel en Mr. C. C. E. d'Engelbronner,' Secretarissen J. J. van Coeverden, PenningmeesterJ. W. C. Amiabel, D. Blikman Kikkert, H. L. Enthoven Lz., J. C. P. Hotz Em. Koechlin J. Kooij, J. M. van der Made en Paul C. van Vlissingen. Onder hooge goedkeuring van Z. M. den Koning stelt deze Commissie zich ten doelom ter gelegenheid der aanstaande plegtige gedachtenisviering van Nederlands herboren onafhan kelijkheid een Nationaal Monument opterigten, met vereeuwi ging tevens der nagedachtenis van wijlen Z. M. Willem I die als grondlegger onzer verlevendigde Nijverheid, Koophan del en Scheepvaart onder de leidingen der Voorzienigheid de eerste en voorname oorzaak is, dat Volk en Vaderland het 5Ojarig feest hunner »zoo onverwachte, als bijna wonderdadige verlossing" met dankbaarheid mogen vieren. In afwachting dat een deputatie van drie harer leden de eer zal mogen genieten van in een daartoe door haar onver wijld bij Z. M. den Koning aangevraagde bijzondere audiëntie een meer officieele kennisgeving van de vestiging dezer Com missie aan Z. M. te kunnen overbrengenheeft Z. K. H. Prins Frederik wel op zich gelieven te nemen, daarvan voors hands aan Z. M. berigt te doen. Inmiddels heeft diezelfde Commissie zich begeven tot HH. Exc. de HH. Minister van Binnenl. Zaken en Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, zoomede tot den heer burgemeester der residentie met gelijke kennisgeving, en met aanbeveling van dit zuiver nationaal ontwerp, waar im mer mogelijkin hunne bijzondere bescherming. De Commissie, die in alle gemeenten des lands op den bijstand durft rekenen van plaatselijke commissiënnader door haren doorluchtigen Voorzitter te benoemen, heeft den titel aangenomen van: ^Hoofdcommissie tot de oprigting van een Nationaal Ge- denkteeken voor November 1813 enz." Zij zal haar Bureau voorloopig houden ten huize van den heer SecretarisMr. C. C. E. d'Engelbronner, Nieuwe Mol straat, N°. 2, te 's Graveuhage. De hooge regeriug heeft zwarigheid gemaakt, om het besluit van den Gemeenteraad van 's Hertogenbosch waarbij de schoolgelden aanmerkelijk verhoogd wordenter goedkeu ring aan den Koning aantebieden en mitsdien thans te kennen gegeven, dat aan dit besluit de vereischte Koninklijke be krachtiging niet kan verleend worden. De verhooging der schoolgelden zoude hebben moeten strekken tot dekking van een tekort in de stads-kas. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond een buitengewone voorstelling worden gege ven door de tooneellisten van Zr. Ms. hoftheater, bestaande uit de tooneelstukken le Gentilhomme pauvre en l'Autographe. De algemeene Koninklijke Landbouwvereeniging wordt met het einde van het loopende vereenigingsjaar, bij gebrek aan genoegzame medewerking opgehevende prijsvragen in getrokken en het bestuur eervol ontslagen. Heden heeft ten raadhuize te 's Hage de aanbesteding plaats gehad van het leveren van 6000 illumineerglazen of zooveel meer als benoodigd zullen zijn ten behoeve van de ge meente 's Gravenhageten gebruike bij den aanstaanden ver jaardag van Z. M. den Koning. Daarvoor waren drie inschrij- vings-biljetten ingekomen. De minste inschrijvers waren de HH. Zuur alhier en Danckels te 'sHage, voor 10 cts. per stuk. Spoedig zal hen berigt worden gegevenaan wien de levering zal worden toegekend.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1