N°. 906. Woensdag 4 Februarij. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noia- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Ct9. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 n. 5 m.; 12 n. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 tu.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 n. 53 m. en 9 u, 14 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 8 u.; 'siniddag3 te 12 u., 'suamiddags te 3 u. 46 m. 'savouds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Laodpast. Over Southampton1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. RijLs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. &antoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9 l uur en van 36 uur; van 'sRijlts Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken eu het Kadaster, van 9—4 uur. Bij Koninklijk besluit is de heer G. H. Betz, Minister van Financiënvau de tijdelijke waarneming der portefeuille vau Koloniën eervol ontslagenen benoemd tot Minister van Koloniën de heer I. D. Fransen van de Putte, lid van de Tweede Kamer. Z. M. heeft benoemd tot rechter in de arrondissements rechtbank te Brielle Mr. S. H. Lette van Oostvoornrechter plaatsvervanger en procureur aldaar; tot procureur bij dearr.- rechtbank te Amsterdam S. Swaab Jr. en tot kantonrechter te 's Gravendeel Mr. W. A. 't Hooft, thans griffier; voorts op verzoek eervol ontslag verleend aan de heeren C. H. Breu- nissen Troost als adspirant ingenieur van 's Rijks waterstaat W. vau Gigch als leeraar in de hoogere wiskunde bij het Kou. Instituut voor de marine te Willemsoord en H. C. Mul der, als commies bij het depart, van Koloniën. Donderdag aanstaande zal er bij HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik een groot bal plaats hebben. De heer Fransen van de Putte, nieuw benoemd Minister van Koloniën, heeft reeds heden de werkzaamheden aan zijn departement aanvaard. Men verneemtdat de ontwerpen der geneeskundige staatsregeling vooreerst niet in behandeling zullen komen bij de Tweede Kamer. In het kiesdistrict Zierikzee worden nog voor de aan staande verkiezing van een lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaa! aanbevolen de heeren J. J. van Kerkwijk, Ingenieur en C. Goekoop, oud-burgemeester van Ouddorp bei den wonende te 's Gravenhage. In het laatst van het afgeloopen jaar is uit Gouda een adres aan Z. M. den Koning gezonden, waarin gemeld wordt, dat zich te Gouda ettelijke Israëlieten hebben afgescheiden van de aldaar bestaande kerkelijke Israël, gemeente, en be sloten hebben aldaar een afgescheidene Israël, gemeente uitte- maken waartoe zij de goedkeuring van Z. M. verzoeken. Aan het Ministerie van Marine heeft heden de aanbe steding plaats gehad van het maken en leveren van een ijzeren drijvend dok voor de dienst der Marine in Oost-Indie, met de leverantie der benoodigde bouwstoffen en inrigtingen. Daar voor waren zeventien inschrijvings-billetten ingekomen. De minste inschrijvers waren de heeren P. van Vlissingen Dudok en van Heel te Amsterdamvoor de som van 366,685. In de Maandag gehouden zitting van den Hoogen Raad i is behandeld de voorziening in cassatie van H. ter Kuile, tegen een arrest van het Hof in Overijssel, waarbij hij is veroordeeld tot een geldboete van f 25wegens het als mede- teekenend vennoot van de firma ter Kuile niet te hebben aan gevraagd of verkregen een patent over het dienstjaar 1861/62. De drie middelen van cassatie werden voorgedragen door den heer advokaat Mr. G. Belinfante. Adv.-gen. Karseboom heeft geconcludeerd tot vernietiging van het arrest en verwijzing der zaak naar een aangrenzend Hof, om op het bestaand hooger beroep op nieuw uitspraak te doen. Adv.-gen. betoogde, dat de vraag of een medevennoot in een vennootschapwelke bui- ten's huis laat fabriceren en in dat elders gefabriceerde handel drijftin de patentwet moet worden aangeslagen niet afhangt van de omstandigheidof de medevennoot had de bevoegdheid om te teekenenmaar van deze of hij werkelijk geteekend heeft. Daaromtrent was door het Hof geen beslis sing genomen. Op de Soiree Musicale die Vrijdag avond bij H. M. de Koningin-Moeder heeft plaats gehad heeft zich doen hooren het Double quator des Chanteurs Lauguedociens (de Toulouse), die zeer veel genoegen hebben gegeven vooral in de ensemble stukken. H. M. benevens vele der genoodigden hebben zich meermalen met sommige der artisten op de minzaamste wijze onderhouden en gaven hunne bijzondere tevredenheid te ken nen. De zangers werden daarbij door den heer A. Faubel,die de piano bespeelde, ter zijde gestaan, Zaturdag avond heeft te 's Gravenhagein het lokaal Diligentiahet aangekondigde concert van het double-quator des chanteurs Languedociens (de Toulouse) plaats gehad. De voorgedragen Nos. hebben de algemeene tevredenheid wegge dragen vooral een aria van den tenor en die van den baryton uit het beleg van Corinthe hebben veel genoegen verschaft. De ensemblestukken droegen blijken van studie en werden naauwgezet ten gehoore gebracht. Het gezelschap heeft van wege H. M. de Koningin-moeder, waar bet zich Vrijdag 11. heeft doen hoorende meest vleijende betuigingen van tevre-.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1