N°. 903. Zaturdag 31 January. A< Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH 01 Mi L A II. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12}. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 ra.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Post bust igtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 ti. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoocweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 'sin. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage de3 Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 —1 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijasen, dagelijks van 8 1 uur en vau 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 unr en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot substituut-griffier bij de ar- rondissements-rcchtbank te Nijmegen Mr, D. A. Graaf van Limburg Stirumadvocaat te Leiden en aan den heer R. C. de Ridder, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ontv. der dir. bel. te Akkrum. Bij eene beschikking van den Minister van Binnenl. Zaken, van den 28sten dezer, is bepaald, dat de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaaldie in het hoofdkiesdistrict Zierikzee wegens het overlijden van den heer Mr. S. H. Anemaet moet plaats hebben op Donderdag den 12den Februarij aanstaande zal geschieden; zullende, in geval een herstemming noodig mogt zijn, deze op Donderdag 26 Februarij aanstaande plaats hebben. Door de commissie voor de Staatsspoorwegen heeft Don derdag aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken de aan besteding bij enkele inschrijving plaats gehad van den aanleg van stationsgebouwen te Harlingen en te Leeuwarden ten be hoeve van den spoorweg van Harlingen naar Groningenin twee perceelen. Voor perceel I (Harlingen) waren negen in- schrijvingsbilletten ingekomen. De minste inschrijver was de heer W. Sonneveld te Schiedam, voor de som van f 60,380. Voor perceel II (Leeuwarden) waren twaalf inschrijvingsbillet- ten ontvangen. De minste inschrijver was de heer J. H. Keij- j zer te Leeuwarden, voor de som van f 53,990. Daarna zijn de billetteu voor de beide perceelen gezamenlijk geopend, waarvoor er vier waren ingekomen. De minste inschrijver was de heer W. Sonneveld te Schiedam voor de som van 119,500. Daar die som meer bedraagt dan de inschrijving van elk per ceel afzonderlijk, zoo zijn die perceelen aan de minsteinschrij- vers onder nadere goedkeuring van den Minister van Binnenl. j Zaken gegund. De in aanbouw zijnde gepantserde kanonneerboot (Hol- i landsche Monitor) is bijna gereed en zal binnen weinige dagen j van stapel loopen. De Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Hol land, heeft goedgevonden bij besluit van 23 January 1863, te bepalen dat de loting der in het vorige jaar voor de nationale militie ingeschrevenen - die, volgens art. 3 van het j besluit van den 4den October 1862, in de daarbij aangewezen hoofdplaatsen der militie-kantons moet plaats hebben zal geschieden, Leiden. (Leiden, Oegstgeest, Soeterwoude en Lei derdorp), en wel te Leiden op Maandag, Dingsdag en Woens dag, 16, 17 en 18 Februarij 's morgens ten 9 uur. Bij de aanstaande hevige orkanen, welke in deze en volgende maanden nog verwacht wordenis men zeer be ducht voor het eiland Marken. Indien niet bijtijds maatre gelen genomen wordenzal dat eiland nog eens een prooi der golven worden. Bij de jongste stormen is van een woning met steenen gevel op een der hoogste gedeelten van het eiland de kerkbuurt de voorgevel ontgrond en weggespoeld en zijn de boven- en onderdeur te Lemmer en Bunschoten aange dreven. De bewoners werden zoo lang in de ledig staande pas torie gehuisvest. De rivier de Waal voor Nijmegen is in twee etmalen sterk gewassen zoodat het water gelijk staat met de kade; als de was blijft aanhouden, zal de passage langs de rivier aldaar spoedig gestremd zijn. Als een zeldzaamheid deelt men mede, dat in de vorige week door iemand, aan de Vughterpoort te 's Boschtwee meikevers zijn gevangen. Bij den kerkeraad der hervormde gemeente te Wagenin- geu bestaat het voornemen om aldaar een derde predikant te beroepen. Aangenomen bet beroep naar de Evangelisch Luthersche gemeente te Kampen door Ds. H. C. Löhr, predikant te Cu- lemborg. Uit een overzigt van den uitvoer van inlandsche lijn waden of eenige onzer voornaamste katoenen fabriekaten naar Nederlandsch Indie blijktdat in 1861 zijn uitgevoerd 1,474,233 en in 1862 1,491,119 stukken waarvan door de Nederlaud- sche Handel-Maatschappij in 1861 266,700 en in 1862 195,250 stukken. De uitvoer van den particulieren handel is in de laatste tien jaren aanzienlijk toegenomen die der Ne- derlandsche Handel-Maatschappij in gelijke mate afgenomen, want in 1853 werden nog door de Handel-Maatschappij uit gevoerd 9,29,388 en door den particulieren handel slechts 391,298 stukken. Donderdag avond had in den Koninklijken Franschen

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1