JV°. 902. Vrijdag 30 Januarij. Bmnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.7». Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90 Iedere regel meer 15 Ct9. Bekendmakingen vac genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat's morgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9l uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Domderdag van 92 uur. vpn Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nar. Z. M. heeft A. F. H. van Troostenburg de Bruyn be noemd tot burgemeester van Heerde, en eervol ontslagen als burgemeester van Herwijnen. Wijders heeft Z. M. benoemd tot burgemeester van Bladel c. a. J. Snieders, van Escharen M. Poos, van Werken en Sleeuwijk A. Verschoor, en tot burgemeester van 's Hertogenbosch Jhr. Mr. E. J. C. M. de Kuijper. Z. M. heeft benoemd tot hoogleeraar in de wijsbegeerte en letteren aan de Hoogeschool te Groningen Jhr. H. van der Wijck (kandidaat tot de H. dienst te Leiden). Z. M. de Koning heeft Woensdag morgen in een bij zonder gehoor ontvangen een commissie uit Amsterdam, be staande uit den heer burgemeester Messchert van Vollenhoven voorzitter en de heeren Berg, wethouder, Insinger, lid van den raad en Vaillant, secretaris der gemeente, om Z. M. de hulde en dank overtebrengen van de ingezetenen der hoofdstad voor de behartiging harer belangendoor de welwillende on dersteuning door Z. M. verleend bij het uit den weg ruimen der bezwaren tegen de doorgraving van Holland op zijn smalst en het spoedig bekrachtigen van het wetsontwerp daartoe be trekkelijk. De Gemeenteraad van Botterdam heeft besloten aan een commissie uit zijn midden optedragen, om Z. M. den Koning dank te betuigen voor de behartiging der belangen van Bot terdam in de wet op de waterwegenterwijl de burgerij in de gelegenheid zal gesteld worden op den aanstaanden verjaardag des Konings een algemeen bewijs van belangstelling in die zaak te geven. Een commissie uit de Kamers van Koophandel te Am sterdam en te Botterdam heeft zich vereenigd om zich tot Z. M. te begeven met dankbetuiging voor het door Z. M. genomen initiatief ter verbetering der waterwegen naar zee. Van al de officieren die bij het regement grenadiers en jagers dienen of gediend hebbenzal voor zooveel mogelijk een verzameling van photographische portretten worden ver vaardigd, om in een album vereenigd den Koning te worden aangeboden, met verzoek het, met 's Konings portret verrijkt ln de bibliotheek van het korps te doen plaatsen. Uit 's Gravenhage wordt gemeld, dat aldaar in goed onderrigte kringen het gerucht in omloop is, dat de Minister van Binnenl. Zaken, de heer Thorbecke, verklaard heeft eer lang zijn portefeuille ter beschikking des Konings te zullen stellenwanneer hij er niet in slaagt spoedig iemand te vin den die bereid en tevens bekwaam is^als Minister van Koloniën optetreden. Bij een aanschrijving van den Minister van Binnenl. Zaken zijn de burgemeesters der gemeenten waar dienstdoende schutterijen aanwezig zijn, uitgenoodigd om voortaan de exer citiën te doen plaats hebben onder de leiding van officieren en onderofficieren uit het staande leger, en worden zij tevens uitgenoodigd, om bij die exercitiën de goede verstandhouding tusschen de officieren en onderofficieren der schutterijen en van het leger te doen bewaren. In het kiesdistrict Zierikzee wordt als kandidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer van de Staten-Generaal gesteld de heer D. J. Wolfson, directeur der Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij te Leiden. De arr.-rechtbank te Utrecht heeft ter vervulling der openstaande rechtersplaats een aanbevelingslijst opgemaakt, waarop geplaatst zijn de HH. en Mrs. J. W. van Balveren, rechter te Nijmegen; C. J. van Heusden, kantonrechter te Waalwijk en C. G. Berger van Hengstrechter-plaatsvervan- ger te Utrecht. Ongeveer 2 maanden geleden werd berigt, dat de beer J. van Drielopzigter bij den waterstaat te Lobithop eens verdwenen was; nu verneemt men, dat een visscher hem in de nabijheid van Doornenburg in gevorderden staat van ont binding opgevischt heeft, terwijl hij nog bij hem vond zijn gouden horologie, geld enz. Dingsdag avond werd in den Koninklijken Schouwburg te 's Hage ten tooneele gevoerd een drama van een jeugdigen auteur, deu heer Kiehl, naar men verneemt een Delftsche student. Deze hoedanigheid, alsmede de titel van het stuk dat bewerkt is naar Victor Hugo's wereldberoemden roman "les Misérableshad een talrijke opkomst van publiek ten gevolge; het Delftsche corps was in grooten getale vertegen woordigd. Toch zou het onrechtvaardig wezen het succes van dit drama alleen aan die gevoelens van broederschap toete-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1