N°. 901. Donderdag 29 Januari). Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 ra.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 ra. en 9 u. 19 ra.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 n. 53 m. en 9 u. 14 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van L0 1 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect ie te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijuseu, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; - van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag,- Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. H. M. de Koningin-Moeder heeft van Z. M. den Keizer aller Kussen ten geschenke ontvangen een uitmuntend schoon span zwarte koetspaarden (Russisch ras), met het daarbij be- hoorend rijtuig en paardentuig. Dit geschenk is door den graaf Ehrhardt, opperstalmeester van Z. M. den Keizer, met drie bedienden herwaarts overgebracht. In de vergadering van de afdeeling van den Kaad van State, voor de geschillen van bestuur, heden gehouden, is in de eerste plaats voorlezing gedaan van een Koninklijk besluit van 16 Januarij, waarbij beschikt wordt op een adres van W. Bonten, winkelier en slijter in gedistilleerd, wonende te Leiden, daarbij 's Konings voorziening inroepende tegen de weigering van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland om aan hem de verlangde vergunning te verleenen tot het oprigten van twee distilleerketeltjes in zijn huis op de Haarlemmerstraat te Leiden en tevens verzoekende dat door den Koning een nieuw onderzoek der plaats zal worden bevolenter beslissing der vraag of, door het plaatsen der distilleerketeltjes wer kelijk gevaar van brand kan ontstaan. - Op grond van het gevaar van brand, dat door die plaatsing der keteltjes aan wezig wordt geachtis bij dat besluit verklaarddat er geen termen aanwezig zijn om het verzoek van den adressant in te willigen. Hierna zijn behandeld de volgende zaken, als: 1°. het ge schil tusschen de gemeente Amsterdam en Norg, over het domicilie van onderstand van W. F. Berg en haar minder jarig kind B. Berg; 2°. een gelijk geschil betreffende Y. P. Snip, Wed. J. H. Hasper; en 3°. het beroep van den ge meenteraad van Beilen van een besluit van Gedep. staten van Drenthe, waarbij de goedkeuring is onthouden aan de ge- meentebegrooting over 1862. Dingsdag heeft het Provinciaal gerechtshof van Zuid- Holland (Kamer van correctionele appellen) uitspraak gedaan in de zaak van C. M., slijter te Oudshoorn door de arron- dissements-rechtbank te Leiden veroordeeld tot f B0 boete, wegens ontduiking van plaatselijke belasting, door het ten zijne huizen ongedekt voorhanden hebben van een partij wijnen zonder daarvoor plaatselijke belasting te hebben be taald, en zulks voor een voorwerp zijnen handel betreffende. Het Hof heeft den beklaagden appellant veroordeeld tot een geldboete van f B0 ten voordeele van de gemeente Oudshoorn en in de kosten der beide instantiëndes noods bij lijfsdwang te verhalenmet bepalingdat indien binnen twee maanden deze geldboete niet zal zijn voldaan, deze zal worden veran derd in een gevangenisstraf van 7 dagen. Naar men verneemt, bestaat het voornemen om in alle belangrijke garnizoensplaatsen door de troepen groote oefe ningen te doen houden. Door een geachte hand wordt mede gedeeld, dat tnsschen de departementen van Binnenlandsche Zaken en Oorlog overleg zou plaats vindenom het perso neel der dienstdoende schutterij aan die oefeningen te doen deel nemen. De voorjaarskoffij veiling der Nederlandsche Handel-Maat- schappij zal dit jaar gehouden worden te Amsterdam op Woens dag 18 Maart en bestaan uit 39B.OOO balen Java en 16000 balen Padangkoffij. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft besloten om de aldaar sedert een aantal jaren bestaande Armeninrigting opteheffen In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond een eerste voorstelling worden gegeven van de groote opéra la Bohémienne. Te Maastricht is een hoeveelheid van 87 vaten wijn uit het entrepot [van een wijnhandelaar verdwenenzonder dat men begrijpt op welke wijze. Te Groningen stond dezer dagen een korenschipper te recht wegens misbruik van vertrouwen ten aanzien eener hem ter bezorging toevertrouwde som van f 9300die hij ontkent te hebben ontvangen. Door den Gemeenteraad van Benthuizen isop verzoek eervol ontslag verleend aan den heer P. den Bouwmeester, uit zijn betrekking van [hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school aldaar, door hem met trouw en ijver gedurende een reeks van meer dan 50 jaren waargenomen. Genoot hij steeds de algemeene achting, het is der gemeente dan ook tot groot genoegen dat ZijnEd. besloten heeft om zijn laatste levens jaren in hun midden doortebrengen. Naar men verneemt, zal de benoemde hoogleeraar Dr.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1