Concert la Strauss, Buitenlandsch Nieuws. Adverlenliën. HOOGHEEMRAADSCHAP te geven door de Muziekman het Regement Veld-Artillerie, Op WOENSDAG 28 JANUARIJ 1865, In de Stads-Gehoorzaal Algemeen Muziekaal Tijdschrift van Nederland. BOEKHANDEL velen een verlies, daar hij in het dagelijksch leven steeds vriendschappelijk en vriendelijk met iedereen verkeerde. Aan het algemeen overzigt van het Bataviaasch Han delsblad wordt het volgende ontleend: Van politiek nieuws is weinig medetedeelende toestand te Banjermassing is nagenoeg dezelfde; men heeft echter spoedig belangrijke berigten te wachten want er is een sterke expe ditie onder bevel van den resident en kommandant der troe pen naar de Boven Doesson vertrokkenom deze landstreek te onderwerpen; men beweert, dat Antasarie niet overleden is en zich daar schuil houdt. De weersgesteldheid kenmerkt zich op de gewone wijze in de kentering; hoorde men een maand geleden niets dan van droogte en branden, die menige tabakschuur verteerden, nu waait een gedeelte der nog staande schuren omver door de zware winden en regens, die vergezeld gaan van aardbevingen en van karbouwen en menschen doodende onweeren de ge zondheidstoestand op Java verbeterd echter in den regel da delijk na het invallen der regens en ook thans wordt omtrent den gezondheidstoestand der bevolking reeds gunstige berigten ontvangen; jammer, dat de berigten omtrent de voedingsmid delen ook niet gunstiger luiden. Java zal eenige zorgelijke maanden hebben doortestaan tot den nieuwen oogst, want de tweede gewassen hebben door de langdurige droogte zwaar geleden en de rijstoogst blijkt nu op vele plaatsen zeer mid delmatig geweest te zijn gelijk wij trouwens sedert maanden beweerden. In sommige residentiën staat de nood reeds voor de deur; natuurlijk waakt de Regering en er worden ook la dingen rijst van Akyab en elders verwacht. Te Soerabaija anders het groote rijstdepötkost tafelrijst reeds 10 de picol. De Thermometer van .Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 44°, des avonds te 8 uur 42°, te 10 uur 40". Dingsdag morgen te B uur 44°, te 8 uur 48°, te 12 uur 45°, 's namiddags te 4 uur 43°. Dr. Michaëlishoogleeraar in de rechtsgeleerdheid te Tubingenis aldaar gedurende den laatsten storm in den Necker verdronken. Vrijdag avond had een der danseressen op het Prin cess's theater te Londen de onvoorzichtigheid te nabij een der lichten te komenten gevolge waarvan haar kleederen vlam vattedenop haar angstgeschrei schoot een andere danseres toe, doch ook het gewaad van deze geraakte in brand; ein delijk gelukte het aan den directeur en eenige anderen de vlammen uitledoovenmaar niet dan nadat de beide dames belangrijke brandwonden hadden bekomen; zij zijn naar het Middlesex hospitaal gebracht. In BlaGkfriarsroad te Londen staat gedurende 25 jaren een reeks huizen onbewoond, zonder glasruiten, doch met gesloten deuren. Door de ramen ziet men het kostbaarste huis raad dat echter onder het stof als begraven ligt. De eigenaar dezer woningen, de heer Atkinson, vertrok voor dertig jaren naar het buitenland en sedert werd niets van hem vernomen. Vele jaren na zijn verdwijnen namen twee zijner ongehuwde zusters zijn eigendom in bezit, verdreven de huurders eu wilden geen der huizen op nieuw verhurenmaar deden deuren en vensters sluiten en lieten de fraaije rij huizen vervallen. Zij woonden zelve in een andere straat en gaven, door hun haveloos voorkomen telkenmale als zij aan de deur verschenen groote ergernis aan de buren en stof tot allerlei geruchten. Onlangs stierf een dezer bejaarde dames en eenige zonen van den vermisten Atkinson melden zich aan om hunne rechten te doen geldendoch werden door de nog levende zuster af gewezen. Dezer dagen nu verschenen een 20tal armoedige lie denwaarbij vrouwen met kinders in den arm, voor het ge heimzinnige hoekhuisbraken de deuren open en barricadeer den zich daar binnen, omdat zij een beleg schenen te ver wachten. Een ontelbare volksmenigte stond het voorval aan te zien en juichte den woesten troep uitbundig toe. Dit kon echter niet lang durende overgebleven zuster vervoegde zich bij de politie en deze gaf haar de noodige macht om de in dringers weder uit te drijven. Hoe het nu verder met deze bezitting gaan zal moet de tijd leeren. OFFICIEEL miË VWi. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat tot het doen inschrijven van leerlingen voor de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 1ste klasse voor jongens, die den 12den Januarij geopend is onder de leiding van den hoofdonderwijzer G. Japikse, aan de ouders of die hen vervangen nog gelegenheid wordt gegeven tot het einde der maand Januarij, op eiken Woensdag en Zaturdag, des namiddags van 12J tot 2£ ure, aan het schoolgebouw, op de Aalmarkt; terwijl na dien tijd voor de eerste maal in de maand Julij weder nieuwe leerlingen aangenomen worden en tusschentijds geene kinderen (uitgezonderd die van ouders welke zich van elders in de gemeente vestigen) kunnen worden geplaatst. Heden overleed, in den ouderdom van 54 jaren, mijn dierbare Echtgenoot, de Wei-Edele Heer JOSEPH LU D WIG VEERKAMP, voorzien van de H. Sacra menten der Stervenden diep betreurd door mij en verdere Betrekkingen. Wed. J. L. VEERKAMP, Geb. Bakker. Amsterdam, 20 Januarij 1863, van De DIJKGRAAF van RIJNLAND brengt ter kennis van de Ingelanden van het Hoogheemraadschap, dat er op Woens dag 28 Januarij a. s., in het Gem een lands huis te Leiden des voormiddags ten 10£ ure, eene Vereenigde Vergadering zal wor den gehouden. De Dijkgraaf, H. C. J. HOOG. onder leiding van den kapelmeester RÜDËRSDORFF. Entree f 0.99. Aanvang des avonds ten ure. van «W- -WAJX BAAliEM A ZOIVEM, te ROTTERDAM. De Boekhandelaren J. VAN BAALEN ZONEN hebben uitgegeven en verzonden: CAECILIA, TWINTIGSTE JAARGANG N®. 1. Redacteur Dr. F. C. KIST. Prijs per Jaargang f 6.-—. Franco per post f 7.—.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3