Collation. VOLHARDING. In Depot Ontvangen Stoombootdienst. TE HUUR VOLKS-VOORLEZING Leidsche Studentencorps Stoomboot VOLHARDING iu het gebouw van het Leydsch Dept. der Maatschappij: Brievenbus. schrift voor zich gemaakt: Hier ligt in een horizontale rigting het ligchaam van den horologiemaker De eer was de ware veer van zijn leven en de voorzigtigheid de regulateur van zijn handelingen. Zijn bewegingen waren altijd juist ge regeld, en de vreeze van God en de liefde tot den naaste de sleutel van zijn gedrag. Hij had zijn tijd zoo geschikt, dat de uren voor hem met genoegen voortliepen, tot eindelijk de le vensketting sprong en na 57 jaren verbrijzeld werd. Het reuzenpark van New-Tork het Centraal-park ge noemd, is een der grootste merkwaardigheden der wereld. In 1858 werd met den aanleg begonnen. Het is 850 acres groot, ligt midden in de staden het tot dusverre daaraan besteedde kapitaal verslindt dagelijks 1800 dollars rente. Sedert den isten Julij zijn daariu dagelijks 500 a 3000 man aan het werk. Het toezigt is aan 32 ambtenaren en 50 politie-agenten toever trouwd. Deze hebben hun eigen station in het park. Het park zal in 4 jaren tijds gereed zijn. De staat heeft 150,000 dol lars jaarlijks voor onderhoud toegestaan. De vijver wordt's win ters door 12,000 schaatsenrijders bereden. De rijweg heefteen totale lengte van 9 de wandelweg van 36 Eng, mijlen en zijn met zooveel overleg en smaak aangelegddat men een halven dag al hunne wendingen kan volgen, zonder dat het heerlijk uitzigt op het park een oogenblik vermindert. De ontwerper van dat Centraal-park is F. L. Olmstedt. JAARLIJKSCHE OPRUIMING van eene Partij Fantaisie-stoifen afgepaste Robes, Mantels, Brode riën, LintenWitte Goederen tegen uiterst goedkoope prijzen in den Advertent iên Zijdie genegen mochten zijn het Col lation te leveren, dat gehouden zal wor den door de Leden van het op 9 Februarij 1863 worden verzocht vóór den 28sten Januarij hunne Menu's, a vijf gulden het Couvert, bij den On- dergeteekende met franco brieven in te zenden. Nadere conditiën te maken met HH. Commissarissen. T. T. KROON. Leiden, 21 Januarij 1863. Tengevolge van herstellingen zal de den 27, 28, 29, 30 en 31 Januarij e.k, buiten dienst ïijn. De Directie. Engelsche Langhalzen, Fransche Fiocons, Bordelaises, Oost-Indische Flocous, Rijn-Wijn-, Bier-, Kelder-, Proef- en Flesschen. s Eheraann's Kitzinger, Jeffrey's Strong Ale, Nieuw Licht. Gecarboniseerde Turf, VuurmakersBriquets of Perskolen en verder gewone Steenkolen en andere Brandstoffentot de levering van al hetwelk zich minzaam aanbevelen Wed. VAK HAAKSBEROËK DIJ VIL H Oude Vest bij de Turfmarkt, Wijk VI, N°. 1258. met Mei EEN HUIS op eene Fatsoen lijke Stand gelegenbevattende 7 Kamers en verdere Gemakken hebbende een Dub bel fraai uitzigt. - Adres franco Brieven Letter B. bij den Boekhandelaar A. A. RENSINK, op de Breedestraat alhier. Dingsdag 27 Januarij, Tot Nut van 't Algemeen. Opening der Zaal des avonds ten acht ure. Spreekbeurt ten half negen ure, te vervullen door den Heer Or. L. C. LEVOIR. U^* Doorloopende Toegangkaartjes a 30 Cents te bekomen bij den Heer J. D. BLANKEN, op de Beesten markt. Mijnheer de Redacteur! Door ^onderstaande regelen in uw veel gelezen blad optenemen zal UEd. mij zeer verpligten. Met veel genoegen heb ik in de Brie venbus van het Leidsch Dagblad verno men dat er in Leiden toch nog al lieden zijn, die veel partij trekken voor onzen waarden Burgervader van der Werffik geloof dat het ook niet zonder reden is dat er alhier nog steeds veel toegenegen heid voor de nagedachtenis van dien braven man bestaat. - Indien hij de stad had overgegeven had er nooit een Hoogeschool in ons midden geprijktdus dat hebben wij aan van der Werff te danken en wat zijn er niet slechts weinige inwoners in deze stad, die niet op de een of andere wijze door de Hoogeschool en hare kwee- kelingen worden begunstigden dat niet alleen, maar indien men de rij van ge leerde uitstekende mannen eens nagaat, dan mag Leidens Hoogeschool roemen aan de meeste hunner leiding en vorming gegeven te hebbendus wat wij aan van der Werff te danken hebben, kunnen wij niet beter vergelden dan voor hem een monument opterigten. Toen ik onlangs Dordrecht bezocht, zag ik een standbeeld van Ary Scheffer, en toen kwam onwillekeurig de gedachte in mij opwat die man toch wel in Dordrecht gedaan had om voor hem daar een mo nument opterigten. Ik geloof niet anders als dat hij daar geboren is, en reeds in zijn vroegste jeugd zijn geboorteplaats ver liet, en later in den vreemde een eerste artiste is geweestmoet daarom in Dord recht een standbeeld voor hem wezen? Dus indien Dordt dat doet voor Ary Scheffer, wat zal Leiden dan doen voor van der Werff? zeker niet minder 1 Dus welaan voornaamste ingezetenen van Lei den niet laDger gedraald maar een com missie gevormd ter oprigting van een standbeeld ter eere van Pieter Adriaansz. van der Werff! en dat geplaatst op het Bagijnhof of de Ruïne, en reken er op dat geen hand tot uitreiking van milde bij dragen zal gesloten blijven. De volbloed Leidenaar B. botermarkt

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3