Buiten laadscii Nieuws. te Yarmouth trachten binnen te loopen. De naam van het scheepje is Petit Henry en het behoort te Duinkerken t'huis. De naam van den reeder is de heer Nuore. Te Arnhem is de vrouw van een smidsknecht voorspoe dig bevallen van drie welgeschapen dochtersdie allen zeer welvarend zijn. Te Naaldwijk is 11. Maandag aangifte bij den ambtenaar van den burgerlijken stand gedaan door J. van den D. van de geboorte van een meisje. Hij was 83 jaar oud en in het vorig jaar voor de derde maal gehuwd met een vrouw van 33 jaar. Zijn oudste zoon is 52 jaar oud. Dezer dagen had men zekeren rondreizenden persoon die zijn brood wint met bij den eenen of anderen boer aan het huiswerk te helpen bij een landbouwer in het gehucht Ge- nebroek, onder Meerhout, op de schelft laten overnachten. Des morgens ging men naar het bestuur met het berigtdat men den man op de schelft had dood gevonden, en men be kwam een briefje voor het maken der doodkist. De landbou wer, te huis gekomen zijnde, klom met zijn knecht op de schelftom het lijk beneden te brengendoch men verbeelde zich hunne verbazing, toen men bemerkte dat de man nog leefde daar hij met heesche stem riep: flaat mij nog wat slapen ik heb zulk een pijn in 't hoofd De knecht vloog als de wind naar beneden, doch de baas, die moediger was, vroeg den man wat hem scheelde, waarop deze antwoordde, dat hij des nachts was ziek geworden en hij op het geroep der vrouw welke hem des morgens was komen wekken niet geantwoord had. Deze had hieruit besloten, dat de man dood waswaarop zij onmiddelijk iemand naar het dorp had gezonden om haren mandie naar de kerk was gegaan hiervan kennis te geven. Toen de timmerman kwam om de maat te nemen, vond hij den gewaanden doode tamelijk gezond bij het vuur zitten Dr. J. J. van Oosterzee zal Zondag 1 Februarij te Utrecht in de Domkerk voor het eerst als academie-prediker optreden. Naar men verneemtbiedt men reeds 18 a 20 voor een zitplaats. Het Provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland heeft op hun verzoek eervol emeritaat verleend aan Ds. J. Maasen te Nieuwe-Niedorp en aan Ds. J. H. Brandes te Uithoorn en Kudelstraat. Ds. H. W. A. Verhoeff te Oud-Beijerland heeft voor het beroep naar de Herv. gemeente te Harderwijk bedankt. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 49®, des avonds te 8 uur 46°, te 10 uur 44®. Zaturdag morgen te 5 uur 36® te 8 uur 39®, te 12 uur 47°, 's namiddags te 4 uur 42®. Koning Leopold van Belgie is thans weder veel beter. Dr. Langenbeck uit Berlijn wordt binnen eenige dagen te Brussel terug verwacht om Z. M. te bezoeken. Te Brussel veroorzaakte de storm Dingsdag morgen omstreeks half negen uur, een verschrikkelijk ongeluk. De 80 el hooge ijzeren schoorsteeu van een spinnerij werd door den wind omver gerukt en viel met een schrikkelijk gedruisch op twee in aanbouw zijnde woningen in een naburige straat. In een dier huizen werkten tien arbeiders, metselaars en schrijn werkers, die allen, behalve twee, onder de puinhoopen begra ven werden. De pompiers der kazerne, welke eenige schreden er van verwijderd iskwamen dadelijk ter plaatse en onmiddellijk werden de reddingswerken met den meesten ijver begonnen. Men haalde er eerst de gansch verminkte lijken uit van drie schrijnwerkers; bun dood was oogenblikkelijk geweest, daarna ontdekte men een vierden schrijnwerker, doodelijk gewond, doch die nog eenige teekenen van leven gaf. Hij werd naar het St.. Pieters-gasthuis gedragen waar hij na eenige uren lijdens den geest gaf. Twee metselaars werdenligtelijk ge kwetst, onder de puinen weggehaald en naar hunne woning gebracht. Een brigade van bijna 30 werkliedenmet voorzichtigheid aan 't werk gesteld, zetten de ontruimingswerken voort. Te 3 uur vond men het lijk van een ongelukkigen metselaars- jongen, ongeveer 14 jaar oud. Hij lag met het aangezigt ter aarde en met uitgestrekte armen. Die arme jongen was met een anderen knaap gelast om de steenen aantebrengen. Hij was met een mand steenen op den schouder, in den gang van het gebouw gelreden. Men vermoedt dat toen hij het gedruisch der instorting hoorde, hij de mand wegwierp en heeft willen vlugten want op den drempel der deur lang hij verpletterd. De ontruimingswerken werden zonder ophouden voortgezet, ten einde het laatste slagtoffer, een metselaar, te ontdekken. De Keizerlijke Prins zal geen gouverneur hebben, maar rechtstreeks zijn opvoeding van Keizer Napoleon ontvangen. Men zegt op de Tuileriëndat de Keizer en Prins Na poleon nooit beter vrienden zijn geweest dan op dit oogenblik. Uit Parijs wordt berichtdat Prinses Clotilde zich weder in gezegende omstandigheden bevindt. Uit Parijs wordt gemeld: Er is officieel aan den han delsstand medegedeelddat de Keizer in persoon de beloo ningen zal uitdeelen die onze handelaars op de tentoonstelling te Londen hebben behaald. Men voegt er zelfs bij, dat Z. M. bij die gelegenheid een redevoering zal uitspreken met betrek king op den ongunstigen toestand, waarin de handel in som mige streken van het land verkeert. Op het baldat 11. Maandag bij Keizerin Eugènie plaats had, is de pauselijke nuntius tot ieders verbazing ook gedu rende het bal gebleven en heeft zichnaar men meende te bemerken uitmuntend geamuseerd. Dit is de eerste maaldat zoo iets te Parijs plaats vindt. Onlangs werd de aandacht der tolbeambten aan een der barrières van Parijs opgewekt door een jonge vrouwdie ge regeld 2 a 3 malen daags in den daar langs rijdenden om nibus zat en ook even geregeld op hetzelfde uur aan haar zuigeling de borst gaf. Men begon lust te gevoelen om dat lieve schootkindje eens meer van nabij te bekijken en verzocht de dame eens in het bureau te komen. Zij scheen maar noode aan dat verzoek gevolg te geven en haspelde vooral heel lang toen men haar beleefdelijk vroeg //het kindje eens te mogen kijken." Ze had er dan trouwens ook reden voor, want toen de kleine toch ontpakt werd bespeurde men dat die lieveling uit 15 flacons brandewijn vervaardigd was. De tolbeambten belastten zich met de verdere opvoeding van de kleine en geven de bedroefde moeder gratis logement in het hotel van Themis. De Prinses van Hessen beeft den student Grove, die haar bij den val uit haar rijtuig op het eiland Wight bij toe val de eerste hulp verleendeeen prachtigen gouden speld met twee manchetknoopen doen geworden. Aan de Bank van Huil heeft men ontdekt, dat een belangrijke diefstal is gepleegd die meer dan 3000 be draagt. Een bediendezekere Henry Northis gevat en heeft bekenddat hij sedert veertien jaren van tijd tot tijd gelden had verduisterd. Zaturdag 11. deed de Engelsche admiraal Fitzroy op alle kustplaatsen de stormsignalen hijschen. Een hevige orkaan woedde daarop den geheelen Zondag en Maandag langs de geheele kust. Van alle kanten verneemt men natuurlijker wijze een tal van ongelukken en schipbreuken. De zee-officier Saxley heeft berekend dat deze storm een cycloon was en zoo de rigting niet verandertdan zullen nog heviger orkanen woe den op 31 Januarij28 Februarij en 27 Maart. In vele opzigten zal Said-Pacha's bestuur in de geschie denis van het hedendaagsche Egypte merkwaardig blijven. De verbeteringen van stoffelijken aard heeft hij met nieuwe kracht doorgezethiervan is het groote werk van de doorgraving der landengte van Suez een merkwaardig voorbeeld. Ook is Egypte's handel onder zijn regering grootelijks toegenomen, niettegen staande onstaatkundige belemmeringendie hij heeft laten bestaan. Wat van zijn opvolger, Ismael-Pacba, te verwachten is, is nog bezwaarlijk te zeggen. Voor Egypte en voor Europa zelfs is de dood van zulk een beheerscher een zeer groot verlies. Ook is het een beslissend tijdsgewricht: thans is het de vraag of de door de Egyptische regering ondernomen her vormingen al' of niet zullen worden doorgezet. Het zal nog moeten blijkenof en in hoe ver die regering zal worden geschokt door het ontzinken der krachtige hand, waardoor zij tot nog toe geleid werd. Een Spaansch horologiemaker heeft het volgende graf-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 2