N°. 896. Vrijdag 23 Januarij. A0. 1-863. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 m de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 ra.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 6 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Ooat-Iodisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maaud, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegrauf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 1 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks yan 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hü* welijks-en doodberigten van 1-4 regels 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ontvangers der registratie voor de gerechtelijke en administrative acten en der domeinen te Groningen den heer J. van Sonsbeek, thans te Zuidbroekder dir. belastingen en acc. te St. Oedenrode c. a. den heer P. Schutjesthans te Nuenen c. a.. zijnde het ontvangkantoor te Nuenen c. a. opgeheven en de daartoe behoorende gemeenten ingedeeld als volgt: Nuenen en Tongelre bij het kantoor te Woensel c. a., onder voortdurend beheer van den ontvanger J. H. C. Kremer aldaar, Mierlo bij het kantoor te Heeze c. a. (standplaats Geldrop), onder voortdurend beheer van den ontvanger A. P. van Beusekom aldaar; tot ontvanger der dir. bel. en acc. te Spijkenisse c. a. den heer J. A. C. W. van Lanschot Hubrecht, thans te Kauwerd, Bij Koninklijk besluit is aan den heer F. J. van Goor, op verzoek, eervol ontslag verleend als prov. directeur der directe belastingen in- en uitgaande rechten en accijnsen in Lim burg, behoudens aanspraak op pensioen, en met dankbetuiging. Bij Koninklijk besluit is aan den met verlof hier te lande aanwezigen ingenieur der Gouvernements-telegrafen in Neerl.- Indie J. Grollop verzoek eervol ontslag uit 's lands dienst verleend met pensioen. De gemeentebesturen zijn namens den Minister van Financiën aangeschreven om een uitgewerkten staat intevullen en optezenden ten aanzien van de over het jaar 1861 werke lijk geheven plaatselijke belastingen, zoodanig ingerigt, dat e'" uit blijke, hoeveel de zuivere opbrengst van ieder was en naar welke maatstaf zij werden geheven. Met den aanstaanden verjaardag van H. M. de Koningin op 17 Junij hoopt men den Staatsspoorweg van Breda op Til burg geopend te zien. Ten aanzien van den uitslag der op Dingsdag plaats ge- bad hebbende verkiezing van een lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland in het hoofdkiesdistrict Ridderkerk wordt oog bericht, dat er in het geheel 341 geldige stemmen uitge bracht waren, verdeeld als volgt: Mr. F. W. N. Suringar 82 J. Barendrecht Gz. 62, L. Kruyff Lz. 36, D. Molenaar 36, A. Stoop J. Az. 36, C. van Aken 32, S. G. Heringa 32, W. C. A. Vaupel Klein 20A. J. van der Poest Clement 6, J. J. Speelman en W. D. Nibbelink elk 2 stemmen, en J. van 't Hoff, Mr. H. Barendrecht, B. A. Keyzer Az., J. van den Hoek en Mr. H. M. Barendrecht elk één stem. Woensdags is bij den Hoogen raad de zaak behandeld van Mr. H. A. W. Pb. van Baerle, requirant van Cassatie tegen een arrest van het Provinciaal Gerechtshof in Noord- Brabant, waarbij met tenietdoening van een vonnis der arron dissement-rechtbank te 's Hertogenbosch wat de opgelegde straf betreften met bevestiging van gemeld vonnisvoor zooveel betreft de daarbij omschreven beleediging in woorden aan een magistraatspersoon van het rechtsbewind, namelijk aan den griffier van het kantongerecht te Ginneken en Bavel ter openbare terechtzitting van dat kantongerecht (zijnde te dier zake door de rechtbank veroordeeld tot drie maanden eenzame opsluiting en de kosten)met aanneming van ver zachtende omstandighedenis veroordeeld tot een gevangenis straf van drie dagenin eenzame opsluiting te ondergaanen in de kostenin beide instantiën gevallen. Zoowel tegen even- gemeld arrest van het hof als tegen dat, waarbij de zaak was verwezen naar de arrondissements-rechtbank te 's Hertogenbosch en niet naar die te Breda, zijn door den requirant bij inge diende memorie zes middelen van cassatie aangevoerd en ont wikkeld. - De advocaat-generaal Karseboomdeze middelen allen ongegrond oordeelende, heeft evenwel ambtshalve over wogen, dat bij het bestreden arrest van 3 December 1862 het vonnis, voor zooveel de feiten betreft, is bevestigd, en alzoo blijkens de inzage van het proces-verbaal der terechtzitting is recht gedaan op verklaringen van getuigenvan welke niet blijkt, dat zij den eed hebben afgelegd bedoeld bij art. 183, in verband met art. 227 van het wetboek van strafvordering, zoodat alleen op dien grond wegens schending van die arti kelen even bedoeld arrest zal behooren te worden vernietigd. Hij concludeerde uit dien hoofde, dat het arrest van 3 De cember 11. zou worden verwezen naar een aangrenzend gerechts hof, om aldaar op nieuw te worden behandeldmet verwerping overigens der voorziening, ingesteld tegen het arrest van 13 Junij 1862 enz. De uitspraak in deze zaak is bepaald op den lOden Februarij aanstaande.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1