N°. 893. Donderdag 22 Januarij. A0. .1 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSGH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van .genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maaudag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adre3 te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. - Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9-2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. H. M. de Koningin heeft Dingsdag vergezeld van een aantal heeren en dames het paviljoen te Scheveningen bezocht ten einde het indrukwekkende schouwspel gade te slaandat de zee bij den hevigen storm aanbood. Naar wij vernemen, is het antwoord van de Regering op het verslag van de Eerste Kamer der Staten-Generaal over het wetsontwerp betrekkelijk de doorgraving van Holland op zijn smalst en de verbetering van den waterweg van Rotter dam naar zee, bij die Kamer ingekomenbeide stukken zullen spoedig openbaar worden. De Memorie van Beantwoording wederlegt de bekende bezwarendie in de afdeeling door de minderheid zijn uiteengezet. Maandag namiddag hebben de heeren Julien Serruys en Comp., eigenaren van het oesterpark bij Scheveningen, aan HH. MM. den Koning en de Koningin aan Z. K. H. den Prins van Oranje, aan HH. KK. HH. de Prinsen Hendrik en Frederik der Nederlanden en aan den heer Burgemeester van 's Gravenhage geschenken van de eerste Engelsche oesters gezonden. Naar men verneemtheeft de raad van onderzoekdie dezer dagen te 's Gravenhage is vergaderd geweest, in zake van den eersten luitenant M., van het regement grenadiers er, jagersonder presidium van den luitenant-kolonel baron van Tuijll van Serooskerken prov.-adjudant aldaar, met een parige stemmen geoordeeld, dat die officier zich niet in het minste onwaardig gemaakt heeft tot het korps officieren van het regement te blijven behooren. Bij de verkiezing voor een lid der Provinciale Staten, in het district Ridderkerkhebben de meeste stemmen ver kregen Mr. T. W. N. Suringar, kantonrechter te Ridderkerk 82, en H. M. Barendrecht, burgemeester van Barendrecht, 62 stemmen; over wie een herstemming moet plaats hebben. De heer J. A. Gerlach Jr., lid der provinciale Staten van Noord-Brabant, die zich verdienstelijk heeft gemaakt als schrijver van een werk over den oorsprongde geschiedenis en den tegenwoordigen toestand der overoude schutterij van St. Joris en der Jonge Colvenieren heeft van zijn medeschutters een zeer fraai geschenk van kristal met zilver gemonteerd ont vangen. Als een bijzonderheed valt hierbij nog te vermelden dat bovenbedoeld schutters-collegie reeds sedert meer dan zes eeuwen bestaat en in het bezit van vaste goederen en over oude gedenkstukken is, zoodat het in Nederland eenig in zijn soort mag genoemd worden. De gegageerde militairen van de koloniale landmagt, die mogten verlangen in het koloniaal militair invalidenhuis ter verpleging opgenomen te worden zullen hunne aanvrage om opname moeten rigten aan den kommandant van dat ge sticht, bij welke aanvraag zal moeten worden overgelegd 1°. een document, waaruit blijkt, dat aan den belanghebbende gagement is toegekend; 2°. bijaldien de belanghebbende na het verlaten van de militaire dienst in Nederland of in den vreemde heeft verblijf gehouden een verklaring van het ge meentebestuur zijner laatste woonplaatsten blijke dat hij is van zedelijk gedrag en dat hij, voor zoover bekend is, onge trouwd of weduwnaar zonder kinderen, of met kinderen niet ten zijnen laste; 3°. een uittreksel uit het stamboek of zijn laatste zakboekje. Yan die opgave doet de kommandant van gemeld gesticht maandelijks de vereischte opgave aan den Minister van Kolo niënvergezeld van een voordragt, in verband met de telkens beschikbare plaats in gemeld gesticht. Men meldt uit Oudewater, dat Dingsdag, des voormid dags te 10 uur, bij een sterken zuiden windop het aller onverwachtst en als 't ware binnen een minuut tijds, zich een storm of orkaan (vermoedelijk een hoos) deed gevoelenwaar door in sommige huizen de meubelen zich bewogen als bij een aardbeving en het instorten van een aantal dakenschoor- steenen en ramenzelfs van een gebouwhet gevolg was. Het water uit de rivier den IJssel vloog voeten hoog tegen de aan den oever staande gebouwen. Te 's Hage werd Dingsdag een gedeelte van het dak van bet gebouw van het departement van Justitie weggeslagen, en het torentje van het H. G. hofje omgewaaid. Te Nijme gen is Maandag een man van de Waalkade in de rivier ge worpen en verdronken. Ten gevolge van den hevigen storm, die Maandag nacht

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1