N°. 891. Zaturdag 17 Januarij. Ai>. f1863. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCÏ DAfiBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nym- mers Vijf Gents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 n. 5 m.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 ra.; 4 n. 53 n». en 9 n. 14 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuw^traat'sraorgens te 8 u.; 'sraiddags te 12 n., 'suauiiddags te 3 u. 45 m. 'savouds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 1 en 28,; over Marseille, 9 en 26; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur 's ra. tot 9 u. 30 m. sv. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoénsdag te 12 nur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 4 mr. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur eu vau 3—-6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen lagclijks van 91 nar en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diogsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.75 Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Z. M. heeft W. D. J. Coenen benoemd tot burgemees ter der gemeente Weerten aan J. G. J. Mollnotaris binnen het arrond. Arnhem, vergund zijn standplaats van de gemeente Wageningen overtebrengen naar de gemeente Arnhemzijnde hem voorts eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van plaatsv. kantonrechter te Wageningen. Z. M. heeft tot kantonrechter te Kampen benoemd Jhr. Mr. J. A. Sandberg Jr., tbans kantonrechter te Vollen hoven. Naar wij vernemen zal het verslag der eerste Kamer over de Waterwegen spoedig het licht zien en naar men ver zekert, is het gunstig voor het wetsontwerp. Waarschijnlijk zullen dus de discussiën daarover in de volgende week een aanvang nemen. Naar men verneemt is tot Hofdame bij H. M. de Ko ningin benoemd de freule van Dedem. Aanstaanden Dingsdag zal er bij den Minister van Bin- nenlandsche Zaken, den heer Thorbecke, een bal plaats hebben. Uit Luxemburg wordt gemeld, dat de Kamer in hare zitting van den 12den jl. bet voorstel heeft verworpen, om een som van 7000 francs beschikbaar te stellenten einde aan den Nederlandschen gezant bij den Duitschen bond toe- tevoegen een Luxemburgschen raad van legatie. Den 27sten dezer zal aan het departement van Marine worden aanbesteed het maken en leveren van een ijzeren drij vend dok voor de dienst der marine in Oost-Indie, met de leverancie der benoodigde bouwstoffen en inrigtingen. Tengevolge van het overlijden van den heer L. J. Ent hoven te 's Gravenhage waren de werkplaatsen der fabriek gedurende eenige dagen gesloten. Men verneemt echter, dat de zonen van den overledene uit aanmerking van de deelne ming, door de werklieden bij het afsterven van hunnen chef betoond besloten hebben de loonen zoo als gewoonlijk aan de werklieden uittereiken zoodat deze geen verlies hoegenaamd zullen lijden. Merkwaardig zijn de opmerkingen die in den Nederland schen Spectator worden gemaakt over het jaar 1863. De som der twee eerste cijfers (8 -j- 1) is gelijk aan die der twee laatste (6 -f- 3). De som der vier cijfers (l -f- 8 6 -f- 3) is gelijk aan het product der twee laatste (6X3), dat juist het eeuw-cijfer (18) aantoont. Het derde cijfer (6) gedeeld in de twee eerste cijfers (18) geeft tot quotient het laatste cijfer (3) en dit laatste cijfer (3) gedeeld in de twee eerste cijfers (18) geeft tot quotient het derde cijfer (6). Eindelijk; het woord achtieu honderd drie ea zestig is zamengesteid uit zeven en twintig letters juist gelijk aan 18 -f- 6 -f- 3. De Courier du Dimanche bevat een artikel over Neder land. Na gezegd te hebbendat wij in de laatste 30 jaren niets van ons hebben doen hoorenen dat onze staatslieden zich met hunne eigene zaken bemoeijen zoodat wij in allen deele het geluk smaken der natiëu die geen geschiedenis heb ben noemt het eenige bijzonderheden van ons land op. Het staande leger is zeer klein, men betaalt er weinig be lastingen en constitutionnele conflicten zijn bij ons onbekend. De openbare gebouwen en de paleizen hebben een armelijk voorkomende steden zijn oud en de inwoners zijn tevreden met de huizen hunner grootvaders. Daarentegen ziet men er veel rijke en weinig arme lieden. De feesten zijn er niet vrolijk, de dames hebben geen schitterende toiletten, open bare plaatsen van vermaak vindt men er weinig. Gemak en nut vervangt er de weelde, en alle standen der maatschappij hebben het middel gevonden om goedkoop te leven. Vervolgens wordt gewezen op onze staatkundige en gods dienstige vrijheid, onze verdraagzaamheid, die zoo groot is, dat al mogt de wereldlijke magt van den Paus vallentoch de Protestanten geen vreugdevuren zouden gaan ontsteken voor de deuren der R. K., noch deze, uit wraak daarover, een stuk of wat Protestanten om hals brengen, 't Is wel niet altijd zoo geweest; daar is een tijd geweest, waarin meneven als eldersvoor de godsdienst heeft gestredenmaar wie zulke zaken nu nog zou willen opwarmen, zou zelfs niet verkozen worden totburgemeester De burgerlijke wetten zijn op de hoogte van den tijdde strafwetten gematigd en de politieke wetten weinige in getal. De Kamers worden over alles geraadpleegdja zelfs over het cijfer van het budget. Eindelijk heeft dit gelukkige land Ministers, die talentvolle mannen zijnen een Koning die een rechtschapen man is die afgevaardigden en Ministers in stilte hunne zaken laat behandelenen uitspanningen van den geest boven hoffeesten

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1