B1JBELSCH MAGAZIJN VOOR ALLE STANDEN. IPT een TWEEDE MEID, Engelsche Gal-, Slijm- en Maagpillen. van zich af wilde werpen. Aan haar verlangen werd voldaan doch men vond niets en de dame vertrok. De bediende was hiermede niet voldaan en liet haar volgen. Men zag toen dat de orgelspeler haar naderde en om een aalmoes vraagde, welke zij evenwel niet gaf; deze omstandig heid deed bet vermoeden grooter worden en men bleef haar volgen. De dame begaf zich weder naar een juwelier en de orgelspeler begon ook weder voor den winkel te draaijen. Toen de dame hem een geldstuk toewierpzag de persoondie haar gevolgd was, dat de arme man teven3 een doekspeld op raapte, die zij hem had toegeworpen. De dame en de bede laar werden gearresteerd en het bleek, dat zij bekende zakken rollers waren. David Baxter, de chef der aanzienlijke firma Baxter Bro thers en Comp. te Dundee, is, als erkenning zijner handels bekwaamheden en de door hem aan de stad Dundee bewezen edelmoedige diensten, door Koningin Victoria met den rang e'n titel van baronet begiftigd terwijl gelijke onderscheiding den heer William Browne, den voornaamsten reeder te Liver pool, en den heer Frank Croissley, den ondernemenden fa- briekant te Hallifaux, te beurt zal vallen. Als een bewijs, dat ten opzigte van Prins Alfred, die zich voor zijn luitenants-examen gereed maakt, geen onder scheid wordt gemaakt wanneer het werkzaamheden tot zijn vak behoorende betreft, moge dienen, dat toen dezer dagen iemand den St. George in de baai van Napels bezocht en den Prins wenschte te sprekenmen hem verzocht te wachten totdat Z. K. H., die boven in een der masten bezig was aan de zeilen, zijn werk verrigt zoude hebben en weder op het dek zoude zijn verschenen. Kort nadat een gemengde trein jl. Donderdag avond het New-market-station had verlatenontdekten de passagiers dat een goederenwagen in brand stond in plaats van stil te houden verdubbelde de machinist de snelheid van den trein en bereikte alzoo het Dullingham-stationvoor dat de passa giers-rijtuigen door de vlammen waren aangetast. De Engelsche bisschoppen hebben tot de besturen der Spoorweg-maatschappijen vertoogen gerigt wegens het rijden der Zondagstreinen en daartegen vier hoofdbezwaren ingebragt: 1°. is het niet toewijden van den zevenden dag der week aan zuiver godsdienstige zaken schennis der goddelijke wet; 2°. zijn die uitstapjes een bron van verzoeking tot verkwisting voor het volk; 3°. was het voor de arbeidende klasse nuttiger haar de gelegenheid te verschaffen om door de week goedkoop te reizen 4°. berooven de Zondagstreinen de spoorwegbeambten zeiven hun rustdag. Te Woodstock in Canada heeft zich bij de executie van een mandie wegens moord op zijn vrouw was ter dood veroordeeld, het akelige geval vertoond, dat het hoofd van den ongelukkigen van den romp werd afgerukt. Men schrijft deze omstandigheid deels daaraan toe, dat de man geruimen tijd in ziekelijken toestand had verkeerd en dus wervelbeen deren en spieren verslapt waren, maar inzonderheid daaraan, de strop te laDg (ruim 9 voet) en dus de val van het ligchaam te zwaar was. OFFICIEEL HIEIWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten: 1°. dat tot hoofdonderwijzer der openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 1ste klasse voor jongens binnen deze gemeente is benoemd de heer Gerardus Japikse; 2°. dat die school geopend wordt den 12den Januarij 1863 3°. dat tot het doen inschrijven van leerlingen aan de ouders of die hen vervangen gelegenheid wordt gegeven ter gemeente secretarie, dagelijks (zon- en feestdagen uitgezonderd) van des voormiddags 11 tot 's namiddags te 2 uur; 4°. dat bij die gelegenheid moeten worden overgelegd de bewijzen van geboorte-inschrijving en van koepok-inënting der kinderen, terwijl, ingeval zij de natuurlijke kinderziekte heb ben gehad, opgave moet geschieden van den naam desgenees- heers die hen heeft behandeld; 5°. dat, na de inschrijving bij de opening dier school, voor de eerste maal in de maand Julij weder nieuwe leerlingen aan genomen worden en dat tus3cbentijds geen kinderen (uitge zonderd die van ouders, welke zich van elders in de gemeente vestigen) kunnen worden geplaatst. Burgerlijke Stand te Leiden van 1 tot en met 7 Jan. 1863. Bevallen: J. M. Houweling, geb. RijkenD. - C. Larre- wijn D. - J. Stafleu D. - E. Kouwenberg, geb. Blansjé, D. - J. Hanselaar, geb. Provoo, D. - C. P. van Schootengeb. Ver- straatenZ. - E. van der Linden, geb. van der Zee, Z. levenl. - R. Goudsmit, geb. Vos, Z. - C. Hofkes, geb. Lau, Z. - L. Braxhoven geb. Paats, D. - E. G. Duyster, geb. Zaal berg, Z. - J. C. Galjaard D. - A. Bekenest, geb. van der Werf, Z - E. B. Overduin geb. van der Leek, Z. - J. van Erkelgeb. Flamman D. - C. Bavelaar, geb. den Os, Z. - C. J. de Cler, geb. Cederhout, D. - J. Ouwerkerkgeb. PonZ. - J. M. van der Biezen geb. van der MeulenZ. - A. Lempers, geb. RandoeD. - M. C. Bronkhuyze, geb. Verhoeven Z. Gehuwd: A. H. Willekes jm. met D. D'Haene jd. OverledenK. van Polanen Z. 2 m. 10 d. - Aga. Hein- kes 35 j. - W. Advocaat 59 j. - Anna Lansel 32 j. - S. Brussee, geb. Gijseling, 78 j. - M. F. Reiveilo, geb. Henning 55 j. - A. Keereweer Z. ruim 5 m. - S. den Houter, geb. Maleys, 58 j. - W. F. Vermond, 24 j. - P. de Vrind, geb. Ranselaar, 64 j. - J. J. van Ooijen Z. ruim 13 m. - M. C, van der Kaay D. 1 j. 9 m. - S. La Rooygeb. Freeken 69 j. - Willema. Ma. Hofkes 43 j. - J. ten Haken Z. 6 w. - J. A. Toorens Z. 2 j. 7 m. Adverleiitiën. Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van hun geliefd jongste Kind Hl DDE, betuigen de Ondergetee- kenden hun hartelijken dank. H. G. HAMAKER. C. A. HAMAKER, geb. van Vloten. Leiden, 7 Januarij 1863. Tegen 1 Mei aanst. wordt gevraagd P. G., bekwaam voor haar werk, en ook kunnende strijkenWollen- en Linnen naaijenalleen diegenen, welke voorzien zijn van goede getuigschriftenzoo wel voor werk als voor goed gedrag en stipte eerlijkheidzullen in aanmerking komen. Brieven franco onder Letter 1*. aan het Bureau van dit Dagblad. Ruim 25 jaren worden deze door bijna iedereen gebruikt; de afleveringen ver meerderen alle jaren; daar deze boven vele andere de voorkeur verdienen. Hunne werking is zacht; drijft de Gal en Slijm af, versterkt de Maag en bevordert de gezondheid. Enkele doosjes voor 25 Cent, dubbelde voor 40 Cent verkrijgbaar bij J. G. S. QUANT, Apotheker. Nieuwen Rijn te Leiden. Bij G. PORTIELJE ZOON, te Amsterdam,wordt bij inteekening uitgegeven Nieuwe goedkoope uitgave van het alom gezochte EEN GEHEEL OORSPRONKELIJK WERK, ZAMENGESTELD DOOR VADERLMOSCHE LEERAREN Versierd met keurige staalgravuren naar oorspronkelijke teekeningen in roijaal 8°. Maandelijks verschijnt eene afiev., bevattende 2 tafereelen uit het Oude, 2 tafereelen uit het Nieuwe Verbond met Vier Staalgravuren, voor slechts 2S Cent. De inteekening is alom opengesteld. ter verspreiding en bevordering der H. schrift. Alle beminnaren van goede, degelijke en stichtelijke lec tuur wordt dit MAANDWERK, dat weder een meer dan gewonen bijval te beurt valt, en waarvoor zich de gelegenheid tot inteekening met het Nieuwejaar nu zoojuist opdoet, allezlns aanbevolen.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3