GEDENKTEEKEN 14 Januarij 1863. VERLOTING Advertenliën. Stoomboot VOLHARDING van de Prachtige Voorwerpen aangekocht voor de Waren, en die, alvorens gekookt te zijn, ongeveer 900 ponden woog. Het aantal dergenen die op deze pudding en op roast- beef onthaald werdenen uit elf verschillende scholen waren bijeengebragt, bedroeg 1100 deels kinderen deels volwassenen. De mayor van Salford, de heer W. Pearson, bestuurde de tafel, en had het, door het raadslid den heer Brown bijge staan, druk genoeg met het verdeelen van de roastbeef onder zoo vele grage gasten. Uithoofde van herstellingen zal de van Ley den op Amsterdamden 13, 14, 15, 16, 17 en 18 Januarij a. s. buiten dienst zijn. Bernard van Saxen Weimar Eisenach, De Tentoonstelling heeft plaats te Dordrecht bij den Heer J. P. REVERS. de EERSTE Prijs De TWEEDE Prijs Prijs van dit Prachtwerk 24 Platen met 24 Bladen tekst en een Aandeel in de Loterij f 10. A. W. SYTHOFF. Betreffende het omslaan van het rijtuig van Prinses Alice in de nabijheid van Newpoort in de vorige week; meldt een Engelsch blad dat H. K. H. op dat oogenblik vergezeld was van mevr. Bruce, en dat deze zich het meest bezeerd heeft. De heer Joseph Groves, student in de medecijnen op het King's College te Londen, met de Kersvacantie op reis zijnde, bevond zich op dat oogenblik in de nabijheid. Oogenblikkelijk snelde hij de Prinses, die door den schrik haar bewustzijn verloor, te hulp en bragt haar, zonder te weten wie zij was, in een nabijzijnd huis, alwaar zij spoedig bijkwam, terwijl de bij haar zijnde dame, ofschoon zelve letsel bekomen hebben de, met de bewoners van het huis haar alle mogelijke zorgen wijdde. Een uur later reed de Prinses naar Osborne terug, alwaar den heer Groves des avonds een aangename ontvangst ten deel viel, waarbij hij door den Prins op de hartelijkste wijze bedankt werd. De Prinses is thans geheel hersteld. Onlangs viel op het bureau van politie te Birmingham het volgende voor: Een poelier was beschuldigd vijf bedorven hazen te hebben verkocht. Deze beschuldiging had tot grond een verklaring van Dr. Hill, die de hazen ontleed en onge schikt bevonden had om genuttigd te worden. De advocaat van den verkooper verzocht daarop den doctor een weinig in de zaal gebrachte hazenpeper te proevendie de doctor goed keurdewaarna het bleek, dat de hazenpeper van de bedorven hazen was gemaakt. De doctor beweerde nogtans, dat de hazenpeper ongezond zijn moest, doch de poelier bewees toen door een menigte getuigen, dat de hazen (Engelsche hazen) nimmer goed te gebruiken werden geachttenzij er een sterke lucht aan was, dat ze, zoo als men zegt, hoogadelijk waren en dat het vuur alle uitwerkselen van ontbinding wegnam. Naauwelijks is het jaar aangevangenof reeds heeft men weder verschillende meerder of minder ernstige branden te Londen te betreurensommige van welke met zeer noodlottige omstandigheden gepaard gingen. Een daarvan ontstond Zatur- dag in den vroegen morgen in het huis van den schoenmaker Keane, in CollegestreetPortsea, en kostte de vrouw en zes kinderen des bewoners het leven. Denkelijk is de moeder bij het aanwenden eener vergeefsche poging tot redding harer kinderen omgekomen. Kean zelf redde zichtoen hij zag dat die pogingen vruchteloos moesten blijvendoor uit een venster te springen. De vrouw van een zeemandie met haar kind aldaar inwoonde, wierp eerst het kind in de armen van eenige omstandersen redde daarna zich zelve op dergelijke wijze. In de London dokken werd Zaturdag morgen het schroef- stoomschip Europe door brand vrij zwaar beschadigden hadden nog twee andere branden in deze hoofdstad plaats, die nogtans geen groote schade aanrigtten. Van meer ern- stigen aard was de brand die op Nieuwjaarsavond de uitge breide fabriek van den heer H. Statham te Salfordmet den inhoud daarvan, grootendeels in de asch legde, zoodat de schade, die echter hoofdzakelijk door de verzekerings-maatschap- pijen zal geleden worden, op ongeveer 20,000 wordt begroot. Uit Nort Levon wordt gemelddat bij de stranding van een schiphetwelk in weerwil van de zware branding zich door twee stoombooten naar zee wilde laten slependoch ten gevolge van breken der touwen op de klippen werd geworpen al de opvarenden, ten getale van 28 personen, waaronder de vrouw van den schipper, door de moedige bemanning der bij het Braunton kustlicht gestationneerde reddingboot behouden aan wal zijn gebragt. De Directie. De Ondergeteekendendaartoe namens eene te 's Gravenhage gevestigde Hoofd commissie aangezochtvereenigden zich gaarneom het loffelijk doeldoor die Commissie beoogd, de oprigting van een ter eere van wijlen Zijne Doorluchtige Hoogheid den Hertog naar hun vermogen binnen deze gemeente te bevorderen. Indachtig aan de uitste kende diensten door den edelen en zoo teregt algemeen beminden afgestorvene aan het vaderland bewezendurven zij zich vleijendat ieder die heldenmoed en bur gertrouw op prijs weet te stellengaarne iets zal willen bijdragen om aan de na gedachtenis van den waardigen Hertog eene welverdiende hulde te brengen. Zij zullen door het verspreiden der tot dat einde toegezondene circulaires daartoe de gelegenheid openenen verklaren zich wijders bereid, elke daartoe strekkende bijdrage in ontvang te nemen. P. R. BOELEN. J. C. BOELHOUWER. J. H. M. TER BRUGGEN. Jhr. A. W. A. GEVERS DEYNOOT. D. TIEBOEL SIEGENBEEK. P. H. BARON TAETS VAN AMERONGEN. P. J. ZUURDEEG. De Kunstkronijk is eene Associatie met Premiën en geeft jaarlijks vier en twin tig afleveringendie meer of minder uitgebreide mededeelingen op het gebied der kunst en bijdragen in gebonden en ongebonden stijl inhouden. Elke aflevering bevat bovendien eene lithographie naar schilderijen van de beste meesters onder onze tijdgenooten of wel portretten van beroemde kunstenaars. Zoo vindt men in den jaargang 1862 kopijen naar schilderijen van J. van de Laar, D. van der Keilen, S. van den Berg, W. Roelofs, H. F. C. ten Kate, A. Waldorp, B. J. van Hove, J. C. Mertz, H. A. Bakker KorfF, A. Mollinger J. G. Vogel, P. F. van Wijngaerdt, J. F. Hoppenbrou wers, W. Verschuur, L. Meijer, I. Israëls, Ch. Rochussen, D. Bles, C. F. Phlippeau, M. Leon en J. H. Maris. Ieder Deelnemer ontvangt een Aandeel in eene Loterij zonder Nietenwaarvan bestaat in: een prachtig, buitengewoon zwaar, Zilveren THEE- en KOFFIJ-§ER. VIES, op massief Zilveren Plateaugeomeerd met gedreven BloemenBouquetlen en Arabesken, ter waarde van Zestien Honderd Gulden. is: eene uitstekend fraaije TDEE- of KAVAPE-TAFELook te gebruiken tot VUURSCHERM aangekocht van l. j. nooijen Fabriekant in Japansche en geïncrusteerde Lakwerken te Rotterdam, op de Tentoonstelling van de Maatschappij tot bevordering van Nijverheid te Haarlem bekroond met de gouden medaille. De waarde is Drie Honderd Gulden. Nog zijn voor de Loterij aangekocht schilderijenboekwerkenvoorwerpen van smaak op het gebied der kunst, enz. Aan de deelnemers, die geen van deze prijzen getrokken hebben wordt als Premie een nieuw en oorspronkelijk Boekwerk gezonden, van de hand van den ouden heer smits. De Kunstkronijk is in hare soort eene geheel eenige uitgave: het eenige periodieke werk aan de kunst gewijd, en welke ondersteuning zij waardig is, bewijst het getal Deelnemers; die zij in de laatste jaren tellen mogt. Door hare welgekozen en fraai uitgevoerde lithogra- phiën geeft zij bekendheid aan de voortbrengselen onzer beeldende kunst, terwijl zij door de verscheidenheid van haar inhoud eene aangename lectuur verschaft.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3