N0. 883. Donderdag 8 Januarij. A". |8s63. Binnenlandsch Nieuws. &p\ lEIDSCl DAGBLAD. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75 Iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 ra.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 8 uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseo dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van ZegelRegistratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzouderlijke Nona- mers Vijf Cents. Z. M. heeft benoemdtot burgemeester der gemeente Venlo den heer A. W. van Liesbergen. Z. M. heeft J. P. H. B. H. Janssen benoemd tot bur gemeester der gemeente Beesel en A. L. W. H. Bloemarts, op verzoekeervol als burgemeester der gemeente Weert ont slag verleend. Z. M. heeft benoemd tot commissaris van politie te Brielle, A. L. Wiekert, thans dezelfde betrekking te Maassluis bekleedende. De Memorie van Toelichting tot het wetsontwerp der begrooting van Koloniën voor 1863 luidt aldus: "De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft den Koning eerbiedig verzochthet ontwerp van wet tot vaststelling van het IXde Hoofdstuk der begrooting van Staatsuitgaven voor 1863 in nadere overweging te nemen. #Er bestaat dus noodzakelijkheid om, in afwachting dat latere wettelijke bepalingen daarin zullen voorzienmaatrege len te nemen dat 's Rijks dienst, zooveel het departement van Koloniën betreft, aan geen stilstand worde blootgesteld. "Daartoe wordt het nevensgaande wetsontwerp aangeboden; waarbij, met uitzondering van de bedragen omschreven bij de artt. 28, 29, 30 en 31, voorloopig de helft der sommen ter beschikking van de regering wordt gesteldwelke bij het afge stemde ontwerp van wet waren voorgedragen. "De subsidiën voor de West-Indische koloniën en de Neder- landsche bezittingen ter kuste van Guinea, aangewezen bij de artt. 2829 en 31zijn gegrond op de door den Koning vastgestelde begrootingen voor die koloniën en bezittiugen voor het jaar 1863. Zij moeten strekken tot betaling van wis sels door de koloniale besturen op het departement van Ko- loniën aftegeven, van derwaarts te verzenden goederen en tot voldoening van velerlei andere uitgaven, welke ten laste dier koloniën en bezittingen hier te lande plaats hebben. "Vele van die uitgaven geschieden in den aanvang van het dienstjaar. Om die reden wordt bij art. 4 van het wetsontwerp het totaal bedrag dier subsidiën beschikbaar gesteldeven als de som bij art. 30 voorgedragen voor uitgaven voortvloeijende uit de opheffing der slavernij in de West-Indische koloniën. Volgens de artt. 1 der wetten van den Ssten Augustus 1862 (Staatsblad N°. 164 en 165), is de slavernij in die koloniën op den lsten Julij 1863 opgeheven. De daaruit voortvloeijende uitgaven zullen derhalve in de eerste helft van het jaar 1863 moeten beschikbaar zijn. Thans reeds is door den gouverneur van Suriname voorloopig de uitzending van een bedrag van f 1,200,000 aan zilveren en koperen muntspecie aangevraagd gewordenwelke zoo spoedig mogelijk derwaarts zal worden verzonden." In de heden Woensdag gehouden vergadering van de afdeeling van den Raad van State, geschillen van bestuur, is voorlezing gedaan van vier Koninklijke beslissingen allen van 21 December 1S62, waaronder één op het beroep van den gemeenteraad van Katwijk van een besluit van Gedep. Staten van Zuid-Holland betreffende de betaling van kosten, voort gevloeid uit geleverd mobilair ten behoeve van het huis van bewaring te Noordwijk. Bij dat besluit zijn de geopperde be zwaren ongegrond verklaard en is mitsdien beslist, dat er geen termen aanwezig zijn om het verzoek der gemeente Kat wijk intewilligen. De arr.-rechtbank te Amsterdam heeft de volgende no minatie gemaakt en aan den Minister van Justitie opgezonden voor de vacerende betrekking van rechter-plaatsvervanger bij de rechtbank: de HH. en Mrs. C. A. C'hais van BurenJ. J. Delbaere en N. J. deti Tex allen practiserende advocaten te Amsterdam. Maandag heeft de arr.-rechtbank te Breda uitspraak ge daan in de veel gerucht makende zaak van Mr. C. v. B., be schuldigd van zijn wettige moeder te hebben mishandeld; de eisch was van 15 dagen tot een jaar cellulaire gevangenis. De rechtbank heeft hem te dezer zaken schuldig verklaard en veroordeeld tot 15 dagen cellulaire gevangenis. Vermoedelijk zal hij in appèl komen. Dezer dagen is op last der bevoegde magt de winkel van een artsenij-bereider te Amsterdam gesloten omdat bij herhaalde onderzoekingen is geblekendat niet alles aanwe zig was, hetwelk het reglement voorschrijft, en dat, de deugdelijk heid van de aanwezige artsenijen zeer veel te wrenschen overliet»

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1