TIJDSCHRIFT TOOR JONGE DAMES. 1 Engelsche Gal-, Slijm- en Maagpillen. De JANUARIJ-AFLEVERING van de Advertentiën. HULPGENOOTSCHAP Öp Donderdag, 8 Januarij 1863, besloot bij zicb van het kind te ontdoen. Hij nam het dus 's ochtends vroeg in een wieg mede en bragt het in een bosch in de verwachting, dat de arme kleine van koude zou omko men. Toen hij echter 's avonds het kind nog levende aantrof, nam hij het op en drukte het gedurende een kwartier uurs met neus en mond zoo sterk tegen zijn borst dat het eindelijk stikte. Vervolgens bragt by het aan de moeder terug zeggende dat het van koude was gestorven. De moeder deelde wanhopig het gebeurde aan het gerecht mede, dat zich reeds van den booswicht heeft meester gemaakt. Te Rumberg in Boheme, is dezer dagen het volgende voorgevallen. Eenige fabriekanten hadden een feestelijke bijeen komst in het casino aldaar. Op het oogenblik dat zij aan tafel zouden gaan, kwamen er ongeveer 100 werkelooze ar beidslieden hongerig en slecht gekleed de zaal binnen plaats ten zich aan den disch en begonnenzonder een woord te spreken de gerechten duchtig aantevallen. Ten hoogste verbaasd en voor buitensporigheden vreezendeverlieten de fabriekanten de zaal. De werklieden bleven echter rustig voorteten en na dat zij zich verzadigd hadden vertrokken zij weder zonder zich aan eenige ongeregeldheid schuldig te maken. Koning Leopold is weder zeer ongesteld en men zegt, dat de Hertog van Brabant weldra van zijn reis uit het Oosten wordt terugverwacht. De Fransche regering is voornemens de bezoldiging der leden van de academie te verdubbelen en die aldus te bren gen van 1500 op 3000 frs. Bij de receptie op Nieuwjaarsdag in de Tuileriën te Parijs, is in de receptiezaal een bataillons-chef van de natio nale garde door een beroerte getroffen. Pater Graty zal te Parijs een cursus openenwaarin hij de wijsbegeerte in betrekking tot God, den menschde natuur en de geschiedenis zal behandelen. Hij stond onlangs op het punt om tot bisschop te worden benoemd doch te Rome wilde men die benoeming niet goedkeuren. De storm, die Donderdag avond ontstond en Vrijdag gedurende een groot gedeelte van den dag aanhield, heeft te Londen zoo aan gebouwen als aan schepen op de rivier vrij wat schade veroorzaakt, ook zijn verscheiden personen gekwetst door afgewaaide schoorsteenpotten. Te Worchester is jl. Vrijdag aan een 7öjarig man de doodstraf voltrokken. Hij was veroordeeld, omdat hij zijn 74jarige echtgenoote, met wie hij sinds 50 jaren gehuwd was geweestmet voorbedachten rade om het leven had gebragt. Voortdurende huisselijke oneenigheid had hem tot die misdaad gebragt. Öp 30 December jl. is te Scarborough een zonderling man in 48-jarigen leeftijd overledenmet name Greenbury. In zijn jeugd was hij kolendrager, maar spoedig legde hij zich, wegens zijn sterkte, op het boksen toe, en vocht dan slechts met eene hand, wordende de andere hem op den rug vastgebonden; bij was 6 voet 2 duim lang, doch werd ten laatste door een kleinen man geslagen hetgeen hem zoo ver bitterde, dat hij zijn tegenpartij een oor afbeet. Dit was zijn laatste heldendaadwant van een gentleman een tractaatje bekomen hebbende, dat begon met de woorden.' "Houd op, arme zondaarkwam hij geheel tot inkeer en werd volks-pre- dikerwaarin hij het echter niet ver bragtuithoofde van zijn gebrek aan opleidingniettemin waren de methodistische be dehuizen, waar hij zijn redevoeringen houdt, steeds opgevuld met hoorders. Ten laatste huwde hij een vermogende vrouw. Uit New-York wordt berigt, dat de echtgenoot van den generaal Beauregard der Zuidelijken te New-Orleans aan een gevaarlijke ziekte lijdende is. Toen generaal Buttler, de Noor delijke bevelhebber aldaar, dit vernam, noodigde hij Beaure gard onmiddelijk uit haar te komen bezoekenterwijl hij hem alle mogelijke bescherming en welwillendheid beloofde. De Japannezendie onlangs verscheiden landen van Europa hebben bezocht, zijn den 17den December te Point de Galle op Ceylon aangekomen. OFFICIEEL. HIËITWi. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten: 1°. dat tot hoofdonderwijzer der openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 1ste klasse voor jongens binnen deze gemeente is benoemd de beer Gerardus Japikse; 2°. dat die school geopend wordt den 12den Januarij 1863 3°. dat tot het doen inschrijven van leerlingen aan de ouders of die hen vervangen gelegenheid wordt gegeven ter gemeente secretarie, dagelijks (zon- en feestdagen uitgezonderd) van des voormiddags 11 tot 's namiddags te 2 uur; 4°. dat bij die gelegenheid moeten worden overgelegd de bewijzen van geboorte-inschrijving en van koepok-inënting der kinderen, terwijl, ingeval zij de natuurlijke kinderziekte heb ben gehad, opgave moet geschieden van den naam des genees- heers die hen heeft behandeld 5°. dat, na de inschrijving bij de opening dier school, voor de eerste maal in de maand Julij weder nieuwe leerlingen aan genomen worden en dat tusschentijds geen kinderen (uitge zonderd die van ouders, welke zich van elders in de gemeente vestigen) kunnen worden geplaatst. De Ondergeteekende berigt bij deze aan zijne geëerde Stadgenooten dat hij met 1°. Februarij aanst. zijne Tim mermans-Werkplaats zal openen op het Rapenburg, schuins over den "Vliet, Wijk IV, N°. 855. Hij kan bij deze gelegenheid niet nalaten zich op nieuw beleefdelijk in hunne gunst aan te bevelen. I. BOUDRI, Vischmarkt No. 49. Leyüen, 3 Januarij 1863. der Leden van het ter bevordering en uitbreiding van Gods koningrijk op aarde. des avonds ten 7J ure. In de kerk der Chr. Afgesch. Gemeente. Spreker: Ds. J. H. DONNER. Ruim 25 jaren worden deze door bijna iedereen gebruikt; de afleveringen ver meerderen alle jaren; daar deze boven vele andere de voorkeur verdienen. Hunne werking is zacht; drijft de Gal en Slijm af, versterkt de Maag en bevordert de gezondheid. Enkele doosjes voor 25 Cent, dubbelde voor 40 Cent verkrijgbaar bij J. G. S. QUANT, Apotheker. Nieuwen Rijn te Leiden. GRACIEUSE, inhoud: Constance Chorley. - De katuil. - Men zegt. - De banknoot. - Lady Jane Gray. - Amerikaansche Humbug. - Zeden, gebruiken en feesten der Ger- maansche volken. - De Ochtendtaak. - Uitstel. - Huishouden en keuken. - De Maand Januarij. - Nieuwe Boeken. - Muziek. handwerken en modes. Kralen-tnosaïk- Lampensluijer. - Werkzakje. - Kant voor antiraacassers. - Sokje voor eene pop. - Patroon voor bouffantes. - Ster voor een kraag. - Onderrok voor een kind van 4 tot 6 jaar. - Dames manchette met polsje. - Modes, enz.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3