Zandvoort. VERLOTING Aanbesteding. 14- Januarij 1863. gemeubeleerde Kamers. Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. speler zónder wederga is, namelijk eén kind van 8 jaren, hei zoontje van den heer Jabez Warran. Hij heeft een der sterkste spelers in Amerika uitgedaagd en geslagen. Het wonderbaar lijkste daarvan is, dat hij dit talent, naar men zegt, als bij inspiratie heeft verkregen, daar hij eerst in de maand Julij met de eerste beginselen van het schaakspel werd bekend gemaakt. OFFICIËËL MIFIIWI. Burgerlijke stand te Leidenvan den 25sten tot en met den 31sten December 1862. Bevallen: W. Stol, geb, Cedron, D. - M. J. Koornhof, geb. Wendel, Z. - A. M. Friskes, geb Sterkeman Z. - M. C. Wijnbeek, geb. de Kier, Z. - M. van den Burghgeb. Noor- dermeer, Z. - H. Coster, geb. Zwaaneveld D. - M. A. de Neijs, geb. Opgeenend D. - R. Rietkerken j get), van der Walle, Z. levenl. - J. H. P. Aalberse, geb. Hermans, D. levenl. - M. G. Planjer, geb. Cornet, D. - J. J. Sleijser, geb. Trap, Z. - A. G. van Nifterik, geb. van Donk, D. - H. M. van der Boog, geb. Plattel, D. - M, Dumans, geb. Kwakernaat, D. - A. M. Stadhouder, geb. Dickhoof, D. - M. E. Privd, geb. de Leu, D. - M. Klok, geb. Timp, D. - C. Ramak, geb. Aalberse D. - E.Selier, D. - E. A. M. Driessen geb. von ForckenbeckD. - J. Boom geb. StikkelorumD. - M. Wallaartgeb. van LeeuwenD. - H. Riebeekgeb. de SoeteZ. - M. Zirkzee geb. BarendseZ. - G. van der Keurgeb. Bavelaar Z. - M. F. van Ulden geb. LipsZ. - T. J. E. Keuls, geb. Gerrit sen Z. - M. M. Arbouw geb. Cedron D. - M. A. H. Welvaars, geb. van der Wiere, Z. - J. M. Groen, geb. Greebe,D.- H. Jongejan, Z. - E. Paats, geb. Larabooij, D. - M. J. Schuring, geb. Kraijesteijn, Z. Gehuwds A. Stafleu jm. en A. S. van Rosmalen, jd. - W. S. Jillisse jm. en M. van der Spree, jd. - H. C. van Leeuwen jm. en C. van Wijk jd. Overleden: C. Simons, geb. Dingjan, 34 j. - H. van Oosten, geb. van Garderen, 69 j. - B. van Hartevelt, geb. van Ooijen, 65 j. - D. M. Friends D. ruim 2 w. - J. Beurse 6U j. - P. J. Jasperse Z. 3 j. 5 m. - A. M. van den Ende geb. Monkoerd51 j. - J. van den Ende56 j. - D. van der Staay, 18 j. - C. H. Keuls Z. I j. 7 m.- H. Hamaker Z. 10 m. - Jhr. J. C. Baud 38 j. - Anna Maria Stoffels 23 j. - J. Rich ter 91 j. - J. F. van der Linden, geb. Piket, 72 j. Advertenliên. Een fatsoenlijk BURGERMEISJE,circa 15 jaren oud, van de Waalsche Gem., een der voornaamste scholen verlatendein staat de beginselen der Hollandsche, Fran - sche en Engelsche taal en de handwerken te onderwijzenwenschte eenige uren van den dag nuttig te besteden tol gezelschap of conversat e met een of meer Jonge Dames. Nadere informatiën te bekomenonder Lt. Q.. bij den Boekhandelaar J. VAN EGMOND Jr. te Arnhem. Bij Ds. FANGMAN NbHMF D°g ten behoeve van de Weduwen en Weezen te Vlaardingen ingekomen van Z. f 1.50. Van N. N. een Coupon f 3.96. Van B. f 1.—. Van L. S. f 10.—. Door vertrek naar elders tegen 1 Fe bruary TE HUUR: twee of drie net met Bediening, op goeden stand. Brieven franco onder letters D. D. bij den Boek drukker G. J. Thieme, te Arnhem. Indien zich een huurder daarvoor op doet en anders nietbestaat het plan om boven op duin bij het BADHUIS te Zand voort te bouwen een goed HEERENHUIS met Kelder, Keuken, Regenbak en alle gemakkenbevattende beneden 3 KA MERSwaarvan 2 en suite, 3 Boven- voorkamers en 2 afgeschoten vertrekken op den Zolder; die genegen is, over het huren van zoodanig Huis, hetwelk 1°. Julij 1863 ter bewoning geheel gereed kan wezenin overleg te tredenadressere zich franco aan den Notaris C. JL G. DE BOOIJ te Haarlem. Op Vrijdag 16 Januarij a. s., des middags ten 12 uur, zal aan het Hoofdkantoor te Amsterdam (Rokin, E. 136) worden aanbesteed: Het bouwen van eene ijzeren brug op gemetselde pijlers, over den Rijn aan de Vin/c bij Leiden. Bestekken en teekeningen Ier inzage liggen aan het Slation Ie's Gra- venhage, op het bureau van den Ingenieur van den weg, die aan gega digden aanwijzing ter plaatse zal doen op Donderdag 15 Januarij ten half elf ure. van de Prachtige Voorwerpen aangekocht voor de KUMSTKROMIJK 1862. De Tentoonstelling heeft plaats te Dordrecht bij den Heer J. P. REVERS. de EERSTE Prijs De TWEEDE Prijs Prijs van dit Prachtwerk 24 Platen inet 24 Bladen tekst en een Aandeel in de Loterij f 10. A. W. SYTHOFF. De Kunstkronijk is eene Associatie met Premlën en geeft jaarlijks vier en twin tig afleveringendie meer of minder uitgebreide mededeelingen op het gebied der kunst en bijdragen in gebonden en ongebonden stijl inhouden. Elke aflevering bevat bovendien eene lithographie naar schilderijen van de beste meesters onder onze tijdgenootenof wel portretten van beroemde kunstenaars. Zoo vindt men in den jaargang 1862 kopijen naar schilderijen van J. van de Laar, D. van der Keilen, S. van den Berg, W. Roelofs, H. F. C. ten Kate, A. Waldorp, B. J. van Hove, J. C. Mertz, H. A. Bakker Korff, A. MollingerJ. G. Vogel, P. F. van Wijngaerdt, J. F. Hoppenbrou wers, W. Verschuur, L. Meijer, I. Israëls, Ch. Rochussen, D. Bles, C. F. Phlippeau, M. Leon en J. H. Maris. Ieder 'Deelnemer ontvangt een Aandeel in eene Loterij zonder Nieten waarvan bestaat in: een prachtig, buitengewoon zwaar, Zilveren THEE- en M.OEEI J-SER- VIES, op massief Zilveren Plateaugeorneerd met gedreven BloemenBouquetten en Arabeskenter waarde van Zestien Honderd Gulden. is: ,eene uitstekend fraaije THEE- of KA1SAPE-TAFEL, ook te gebruiken tot VUURSCHERMaangekocht van l. j. NooiJEN Fabriekant in Japansche en geïncrusteerde Lakwerken te Rotterdamop de Tentoonstelling van de Maatschappij tot bevordering van Nijverheid te Haarlem bekroond met de gouden medaille. De waarde is Drie Honderd Gulden. Nog zijn voor de Loterij aangekocht schilderijen boekwerkenvoorwerpen van smaak op het gebied der kunst, enz. Aan de deelnemers, die geen van deze prijzen getrokken hebben wordt als Premie een nieuw en oorspronkelijk Boekwerk gezonden, van de hand van den ouden heer smits. De Kunstkronijk jis in hare soort eene geheel eenige uitgave: het eenige periodieke werk aan de kunst gewijd, en welke ondersteuning zij waardig is, bewijst het getal Deelnemers; die zij in de laatste jaren" tellen mogt. Door hare welgekozen en fraai uitgevoerde lithogra- phiën geeft zij bekendheid aan de voortbrengselen onzer beeldende kunst, terwijl zij door de verscheidenheid van haar inhoud eene aangename lectuur verschaft.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3