BOEKHOUDERS. Koffijhuis Eigenzorg. TIJDSCHRIFT VOOR JONGE DIMES. De JANUARIJ-AFLEVERING van de Buitenlaudsch Nieuws. Advertentiën. Dichterlijke Avond op Donderdag den lsten Januarij. Onder de laatste tijdingen uit St. Petersburg trekt in zonderheid de volgende aller aandacht: de oud-Grieksche of rechtzinnige partij heeft in een harer hoofdorganen verklaard, dat zij niet in de minste bétrekking staat tot de democratische partij van den uitgewekene Herzenhoofd-redacteur van de te Londen verschijnende Kolokol. Deze verklaring brengt aan de vooruitzigten der democratie een gevoeligen slag toeomdat het tot hiertoe den schijn had, dat de ultra-kerkelijken bereid waren om tijdelijk gemeene zaak met de ultra-liberalen te maken. Te Londen wordt voor de arbeiders van Lancashire een monsterachtige plumpudding gereed gemaaktdie als nieuwe- jaarsgeschenk naar Manchester zal worden gezonden. Daar voor zijn gebruikt 130 pond rozijnen130 pond malaga- druiven, 130 pond vet, 80 pond suiker, 80 pond snippers, 1040 dojers van eijeren en 5 pond verschillende soorten van specerijen. De pudding weegt in zijn geheel 900 pond. Het rapport van den heer Fould nopens den finantieelen toestand van Frankrijk schijnt niet de gevolgen te zullen hebbendie men daarvan verwachtte. Hetgeen daarin namelijk wordt gezegd van de kosten der Mexicaansche expeditie en nopens het overtollige eener nieuwe leening, verschilt zoo zeer van hetgeen men had voorzien en algemeen verwachtdat men den Minister verdacht houdt den staat van zaken niet met oprechtheid te hebben medegedeeld. Het is waar, dat men algemeen de reeds gemaakte kosten voor de expeditie op 155 millioen had begroot en deze thans volgens den Minister on geveer twee derden dier som bedragen, maar men verliest uit het oog, dat de inkomsten gedurende het afgeloopen dienst jaar aanzienlijk hooger waren dan gedurende het vorige, en dat deze den lsten Januarij weder zullen worden vermeerderd door de nieuwe alsdan te heffen belastingen. Men zal dus nog zeer aanzienlijke sommen moeten uitgeven alvorens er gedu rende 1864 een tekort zal ontstaan. Den lsten Januarij 1860 bevonden zich in het bagno van Toulon 3540 tot dwangarbeid veroordeelden, waarvan slechts 510 voor de eerste maal hadden terecht gestaan633 waren tot levenslangen, 2877 tot tijdelijken dwangarbeid ver oordeeld. 1679 konden in het geheel niet, 1311 slechts ge brekkig en 427 vlug lezen en schrijven, terwijl 123 een betere opvoeding hadden genoten. 1375 waren wegens dief stal, ongeveer 900 wegens moord en doodslag, 130 wegens brandstichting, 231 wegens aanranding der eerbaarheid, 175 wegens vervalschingen en 425 wegens verschillende misdaden veroordeeld. Dingsdag 11. vertrok een dame met den spoortrein van Londen naar Stamford; tegenover haar zaten een heer en een damedie uiterst beleefd waren en haar een exemplaar van een weekblad ter inzage aanboden. Onmiddelijk na het openen daarvan bespeurde de dame een sterken geur, waarna zij haar bewustzijn verloor. Weder tot zich zeiven gekomen was men reeds een paar stations gepasseerd, maar de beleefde reizigers waren verdwenen. Te Peterborough verwisselde zij van treinen haar plaatsbriefje willende vertoonenmiste zij haar beursdie zij in tegenwoordigheid van den heer en de dame uitgehaald had om er haar plaatsbriefje in te doen. Het aangeboden Weekblad was zeker door chloroform gehaald en met lavendel reukwater besprenkeld. OFFICIEEL KIEIW8. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten: 1°. dat tot hoofdonderwijzer der openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 1ste klasse voor jongens binnen deze gemeente is benoemd de heer Gerardus Japikse; 2°. dat die school geopend wordt den 12den Januarij 1863; 3°. dat tot het doen inschrijven van leerlingen aan de ouders of die hen vervangen gelegenheid wordt gegeven ter gemeente secretarie, dagelijks (zon- en feestdagen uitgezonderd) van des voormiddags 11 tot 's namiddags te 2 uur; 4°. dat bij die gelegenheid moeten worden overgelegd de bewijzen van geboorte-inschrijving en van koepok-inënting der kinderen, terwijl, ingeval zij de natuurlijke kinderziekte heb ben gehad, opgave moet geschieden van den naam des genees- heers die hen heeft behandeld 5°. dat, na de inschrijving bij de opening dier schoolvoor de eerste maal in de maand Julij weder nieuwe leerlingen aan genomen worden en dat tusschentijds geen kinderen (uitge zonderd die van ouderswelke zich van elders in de gemeente vestigen) kunnen worden geplaatst. Tot onze diepe droefheid overleed he den onze hartelijk geliefde Dochter ANNA MARIAin den ouderdom van ruim 23 jaren. H. P. C. STOFFELS. A. J. STOFFELS, Bazendijk. Leiden, 28 December 1862. Leiden, 28 December 1862. Heden overleed ons geliefd jongste Kind Hl DDE in den ouderdom van tien maanden. H. G. HAMAKER. C. A. HAMAKER, geb. van Vloten. Eenige kennisgeving Iemand eenige uren in de week dispo nibel hebbende tot het bijhouden van het Itallaansch boek vervoege zich jnet gefrankeerde brieven onder letter 5E. aan het bureau van dit Blad. Aan u mijn groetgij die mij hier omgeven Mijn vriendenwensch die wordt u toegebracht, Het Nieuwe jaar dat schenkt u vreugde in 't leven; Uw vriendenhand, omklemt mij zoo geacht, Dat ik in onze vesthet schoone Leiden Van u, mijn vrienden, niet kan scheiden. Entree ÏO Cents de persoon. inhoud: Constance Chorley. - De katuil. - Men zegt. - De banknoot. - Lady Jane Gray. - Amerikaansche Humbug. - Zedengebruiken en feesten der Ger- maansche volken. - De Ochtendtaak. - Uitstel. - Huishouden en keuken. - De Maand Januarij. - Nieuwe Boeken. - Muziek. handwerken en modes. Kraien-mosaïk. - Lampensluijer. - Werkzakje. - Kant voor antimacassers. - Sokje voor eene pop. Patroon voor bouffantes. - Ster voor een kraag. - Onderrok voor een kind van 4 tot 6 jaar. - Dames manchette met polsje. - Modes, enz. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings- dag des namiddags te 5 uur 43°, des avonds te 8 uur 43°, te 10 uur 43*. Woensdag morgen te 5 uur 42°, te 8 uur 42°, te 12 uur 45°, 's namiddags te 4 uur 41°. GRACIEUSE,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3