STUDENTEN-ALMANAK 1863. Echte Rogge Gezondheidsbloem. Geveilde Perceelen. Adverlenliën. DE LEIDSGHE OFFICIEEL NIEUWS. Afzonderlijke Portretten, op groot Papier teen wederkeerige verpligting op zich te nemenwaarna den 4den December door lord Russell en den baron von Brunnow een nota onderteekend is, in welke, met herinnering aan de verpligting tot uitsluiting van iederen kandidaat, behoorende tot de familie der beschermende mogendhedengeconstateerd wordt, dat de eventueele keuze van prins Alfred of van den hertog van Leuchtenberg als niet geschied is te beschouwen terwijl Frankrijk wordt uitgenoodigd zich bij die verpligting aantesluiten. Hetzelfde dagblad logenstraft het berigt door de Nord gegevenvolgens hetwelk de beschermende mogend heden verlangd hadden het artikel der Grieksche constitutie te doen vervallen waarbij is bepaald dat de souvereindie de kroon aanvaardt, verpligt is het Grieksche geloof te omhelzen. Niet alleen dat prins Lodewijk tan Hessen ook de kandidatuur voor den Griekschen troon heeft geweigerd prins Nicolaas van Nassau heeft almede die kandidatuur van de hand gewezen. De staat van zaken wordt op 'deze wijze vrij moeijelijk. De mogendheden kunnen maar geen geschikten kan didaat vindendie genegen is de kroon aantenemen. Men zegt nudat prins Oscar van Zweden geneigd zou zijn koning van Griekenland te wordenen dat dit de reden iswaarom hij sedert eenige weken zich in Italië ophoudt. Hij zou mis schien als zoodanig Frankrijk wel naar den zin zijnmaar Engeland zeker niet. De vrijwilligers van Aspromonte zullen aan Dr. Zanetti, die den kogel uit de wond van Garibaldi heeft getrokkeneen gouden gedenkpenning schenkenwaarop aan de eene zijde zijn naam en aan de andere zijde: Rome of de dood! staat. De kogel zelf zal bewaard worden in een gouden met edel gesteenten bezetten doos, uit de opbrengst eener openbare inschrijving aantekoopen. De Garibaldisten zullen te Florence een dagblad uitgevengetiteldDe pligt. Uit Stockholm wordt berigt, dat het voorstel der Zweedsche regering, om het verbod van huwelijksverbindte- nissen tusschen Christenen en Israëliten opteheffendoor den stand der geestelijkheid verworpenmaar door de drie andere standen van den rijksdag (door den adelstand met 87 tegen 48 stemmen) aangenomen en alzoo doorgegaan is. De Moniteur bevat een rapport van den heer Fould over Frankrijks finantieelen toestand. De Minister doet zijn best om dien zoo gunstig mogelijk te doen voorkomenmaar zij die weten welk een duisternis er schuilt in de financiën van Frankrijk, zullen op de door den heer Fould gestelde cijfers niet onvoorwaardelijk afgaan. Men weet al te zeer hoe de cijfers in het keizerrijk gegroepeerd worden en zelfs wanneer de in het rapport voorkomende in allen deele juist zijndan nog is de toestand ongunstig. Het dienstjaar 1864 toch kan niet meer normaal zijn de buitengewone uitgaven voor Mexico verbieden het. De Minister geeft nu hoop op de toekomst. Intusschen doet hij wel dat hij het einde der buitengewone uitgaven niet als nabij stelt. Waarlijk, de Mexicaansche aan gelegenheden wettigen die hoop ook niet. De gehoudene verkooping ten overstaan van den notaris A. van Leeuwen, aan den Burg alhier, den 27sten Decem ber 1862. N°. 1. Een huis en erf, staande er. gelegen aan den Ouden Singel tusschen de Prinsensteeg en de Langescheistraat. Wijk V, N°. 321. Kooper de heer P. C. Troon voor f 2300. N°. 2. Een dito, staande en gelegen aan de Oostzijde van het Rapenburg over de Vliet. Wijk IV, N°. 854 en 855. Koo per de heer J. Boudri voor f 2610. N°. 3. Een dito met bovenwoningstaande en gelegen aan de Zuidzijde van het Levendaal omtrent de Rijnstraat. Wijk III, N°. 216. Kooper de heer L. W. Wernink voor f 520. Ten overstaan van den notaris J. M. E. Dercksen: Van een huis en erf, staande en gelegen aan de Zuidzijde der Breedestraat tusschen de Ketelboeter- en Plaatsteeg. Wijk IV, N°. 286 en 286 rood. Opgehouden. De Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Hol land, brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat de jagt op klein wild voor dit jaar in de provincie Zuid-Hollandwordt gesloten op Woensdag den 31sten December aanstaande, met zons-ondergang. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 22sten December 1862. 1 wegens het verkoopen van bedorven eetwaren. 1 wegens het verkoopen van broodendie tetsig en niet goed gaar waren. 1 wegens het verkoopen van brood onder het bepaalde gewigt. 4 wegens het baggeren in de Roomburgervaart zonder con sent van het Hoogheemraadschap van Rijnland. 2 wegens staande op den kantwal te baggeren. 1 wegens bij nacht een geladen baggerschuit binnen de ge meente te laten liggen. 1 wegens het rijden over de klinkerstraat. 3 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijk* dronkenlfchap te vertoonen. wegens het verstrekken van sterkeu drank na gezetten tijd. wegens na gezetten tijd in een tapperij te zijn bevonden. wegens het maken van muziek in een woning, welker toe gang voor ieder open staat. 1 wegens het werpen van vuilnis in het water. 1 wegens in een harden draf te hebben gereden. 2 wegens het verontreinigen der straat. 2 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. 3 vrijgesproken betreffende het rijden op een hondenkar onder de gemeente Soeterwoude. Eerste Huwelijksafkondiging te Leiden, 28 Dec. 1862. Geene. Leiden, 28 ^December 186 2. - Heden overleed in den ouderdom van 33 jaar de Hoog Wel.-Geb. Heer Jhr. JEAN CHRETIEN BAUD, in leven le Luite nant bij het Regiment Veld-artillerie. Heden ontvingen wij uit Oost-Indië het treurig berigt van het overlijden van onzen dierbaren jongsten Zoon JOHAN NES CORNELIS derden Stuurman op het Koopvaardijschip President Plate, aan de gevolgen der Javaansche koortsenin den bloeijenden leeftijd van ruim twintig jaren. N. DE GRAAF. A. DE GRAAF, Verhoeve. Leiden, 28 December 1862. Strekkende deze tot algemeene en bij zondere kennisgeving Het goedkoopste Gezondheids- en Voedingsmiddel uit de Stoom- Graan- en Meelzuivering van J. IMMINK te Zwolle wordt met het beste gevolg als ontbijt en drank gebruikt, door Borstzieken, Hoestende, Teringachtige, Eng- borstigezwakke gestellen en Kinderen Maag- en Keelprjnlijders enz. Deze bloem wordt afgeleverd in pakjes van 15 en 30 Cent, voorzien van Gebruiksaanwijzing, Enveloppe en Cachet, is alleen verkrijgbaar bij den Heer H. N. VAN BAARDWIJK te Leiden en de Heeren in andere steden. Bij de Firma JACs. HAZENBERG, CORNs.Z. alhier, is heden verschenen: voor Met gelith. uitslaande -plaat en Portret van den Rector-Nlagnfflcus op Staal gegraveerd door D. J. SLUIJTERPrijs f 2. 0.75.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3