N°. 866. Woensdag 17 December. A". Binnenlandsch Nieuws. LEIIISCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noin- mers Vijf Cents." Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75 Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 n. 5 ra.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 ra. en 9 u. 19 ra.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; -1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maaudag ochtends 4 u., d& overige dageu uitgezonderd de Zoudag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) oaar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbualigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdao op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Werkdagen vau 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegranf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag f8 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zatnrdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijusen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 -2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Z, M. heeft J. J. Beelen benoemd tot burg. der gem. Tegelenom die betrekking gelijktijdig met die van burg. van Belfeld te vervullen, en aan Mr. C. W. Dull, op verzoekeervol ontslag verleend als lid van het coll. van reg. over het huis van arrest te Winschotenen in zijn plaats benoemd den heer C. J. J. Loder, betaalmeester aldaar. Bij Zr. Ms. besluit is de heer J. D. Ruys erkend als consul van Belgie te Batavia. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft heden Dingsdag de leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal in een bijzonder gehoor ontvangen. De Tweede Kamer der Staten-Generaal is thans uiteen gegaan tot nadere bijeenroeping. Zonder bijzondere omstandig heden zal zij, naar men verzekert, tegen de helft van de maand Februarij hare werkzaamheden hervatten. Bij de Kamer zijn aanhangig gebleven de volgende wets ontwerpen 1°. Cultuur-ondernemingen in Ned.-Indie. 2°. Afkoopbaarstelling der tienden. 3°, Regeling van het rechtsgebied der rechterl. collegiën enz. 4°. Regeling van het middelbaar onderwijs. 5°. Vereniging der gemeenten Haarlemmerliede en Spaarn- woude, Houtrijk en Polanen en Zuidschalkwijk. 6°. Voorzieningen omtrent het novaal tiendrecht van het kroondomein, enz. Beheer der kroondomeinen. 7°. Heffing der grondbelasting in de provincie het hertog dom Limburg. 8°. Nadere regeling van het gebruik van het koloniaal batig slot van 1860. 9°. Regeling van het geneeskundig Staatstoezigtenz. Op Donderdag 18 dezer, zal de gewone audiëntie van den Minister van financien niet plaats hebben. De gezondheidstoestand van den heer Groen van Prin- sterer, die aanvankelijk wel reden tot bezorgdheid gaf, heeft een zeer geruststellende wending genomen. In den ziektetoestand van den heer Mr. Dirk Donker Curtius, is een meer gunstige wending gekomen. Men verneemt, dat Dr. A. Piersonpredikant bij de Waalsche gemeente te Rotterdamdezer dagen op de nomi natie geplaatst voor den leerstoel der bespiegelende wijsbegeerte bij de akademie te Groningen den Minister van Binnenl. Za ken heeft verzocht voor het genoemd professoraat niet meer in aanmerking te komen. Door de commissie van de staats-spoorwegen is heden aanbesteed: 1°. voor 219,000 aan P. Veenecourt te Breukelen het maken van den aardebaan enz., voor den spoorweg tus- schen Utrechten Kuilenburg; 2°. voor 2325 aan C. Kuyk te Breda het maken en stellen van afrasteringen op het sta tionsemplacement te Breda, en 3°. voor ƒ1,071,800 aan P. Limburg te Rotterdam het bouwen van Schutsluizen aan de monden van het kanaal door Zuid-Beveland. Aan het lokaal van het provinciaal bestuur van Zuid- Holland is heden aanbesteed: 1°. voor 101,990 aan J. Gobel te Schiedam voor het maker, van eeu gebouw voor den stoomwatermolen van het Steenenhoeksche kanaalen 2°. voor 50,000 aan B. P. de Groot te Giesendam het bouwen van twee schutsluizen aan de Oude en de Nieuwe Merwede. Te 's Hage zullen eenige jongelieden voor het kanton gerecht worden vervolgd, wegens het maken van straatgerucht bij de plaats gehad hebbende ongeregeldheden. In l'Indépendance Beige leest men «Wij achlen ons gelukkig te kunnen mededeelendat de met Engeland aangeknoopte onderhandelingen over het vraag stuk van den afkoop der Schehle-tol, zeer gunstig staan. Men mag hopen dat zij eerlang tot een gewenschte overeenstem ming zullen leidendaar de beide Regeringen het thans eens zijn over de grondslagen eener te sluiten overeenkomst." Eenigen tijd geleden had er te 's Hertogenbosch een vechtpartij plaats, bij welke gelegenheid een der vechtenden zijn tegenpartij, een arme visscher, een gedeelte van den rech terduim afbeet. Voor dit feit werd hij lot een jaar cellulaire gevangenisstraf veroordeeld. De verwonde stelde daarenboven later een burgerlijke vordering tot schadevergoeding in. De rechtbank heeft thans dien eisch toegewezen en den gedaagde veroordeeld tot betaling eener schadevergoeding- van 400 en. in de kosten van het proces ad 390.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1