ARCHIMEDES, Advertentie». zeer billijke vaste Premiën. Kunsttanden en Gebitten Scheiding van Tafel en Bed. zinnige, welke op den top van het huis stond en van daar met alles wat onder zijn bereik was, naar de voorbijgangers wierp. Die ongelukkige scheen de voorzorg gebruikt te hebben alle ladders omver te werpenzoodra hij van de eene verdie ping op de andere gekomen waszoodat. het hoogst moeijelijk werd hem te naderen. Een moedig jongeling echter klom op het dak van het naburige huis, om den ongelukkige te hulp te komen. Toen de krankzinnige evenwel zag dat men naar hem toekwamdreigde hij zijn redder zich met hem naar be neden te zullen storten. Hij had in geen twee dagen gegeten, zeide hijen wilde een einde aan zijn leven maken enz. De commissaris van policie bedacht toen aan den krankzinnige een brood en een stuk van 5 fr. te doen aanbieden. Men slaagde op die wijze er in hem den top van het huis te doen afklimmen tot op de vijfde verdieping. Daar liet. men hem de beide voorwerpen, die zijn begeerte opwektennemen maar toen hij er naar greep, pakte de jongeling hem om het mid den terwijl de krankzinnige als een dolle om zich heen sloeg en alles deed om zich met zijn redder in de diepte te werpen. Gelukkig was deze zeer sterk en kwam er spoedig hulp opda gen. Men bond hem stevig en vervoerde hem naar een krank zinnigengesticht. Betreffende het ongeluk in de kolenmijn te Bernsley verneemt men de volgende nadere bijzonderheden: Er waren 300 of, volgens anderen, 250 arbeiders in de mijn, toen des morgens ten 11 uur een hevige ontploffing plaats had. Na de ontploffing verlieten vele arbeiders de mijn, doch de overigen werden ten 1 uur door de vlammen overvallen. Het berigt van het ongeluk verspreidde zich spoedig in den omtrek, in alle mijnen werd het werk gestaakt en de arbeiders snelden toe om te redden wat nog te redden was. In korten tijd werden ongeveer 40 a 50 der ongelukkigen te voorschijn gehaaldwaarvan er ongeveer 20 vreesselijke brandwonden hadden bekomen. Onder hen die in de brandende mijn zijn achtergebleven, bevinden zich de heer Lawton en zijn zoon, alsmede de heer Hoyland, die zich vrijwillig in de mijn had den begeven en het offer hunner menschlievendheid werden. Des namiddags gaf men alle pogingen tot redding op en maakte men toebereidselen om water uit het kanaal in de mijn te leiden, om den nog voortwoedenden brand te blusschen. De aangekondigde meeting ten gunste vati Griekenland heeft in London Tavern plaats gehad. Een aantal Grieken was tegenwoordig. De heer Crawford Parlementslid presideerde. De heer Cochrane, Parlementslid, deed de beide eerste voor stellen, waardoor de vergadering belangstelling betuigt in de poging tot wedergeboorte, door de Grieksche Natie gedaan, en erkent dat de verandering van dynastie noodzakelijk was. De heer Cartwright, een Ioniër van geboorte, hield een uitvoerige reden over den tegenwoordigen staat van zaken en verklaarde ten slottedat hij geen middelweg zag tusschen Prins Alfred als Koning van Griekenland en de Republiek. De beide voorstellen werden aangenomen. Daarop deed de heer Seimour, Parlementslidtwee andere voorstellen, waarbij de vergadering verklaart, dat volgens haar verwachting de Grieken bij hunne wedergeboorte de rechten van anderen zullen eerbiedigenen den voorzitter dier verga dering magtigt de genomen besluiten te brengen ter kennis van het Grieksche commité. Ook deze voorstellen werden aangenomen. De vergadering liep overigens rustig af, echter niet zonder dat een paar aanwezigen, in hun ijver voor de Grieksche zaak uitdrukkingen bezigdendie den lachlust van het meer beza digde publiek in hooge mate prikkelden. JPromotiën aan de Leidsche Hoogeschool. 15 December. - In het Romeinsch en Hedendaagsch Recht de heer H. J. Kranenburg, van Gouda, met Theses. OFFICIEEL. NIEUWS. De verlofganger der nationale militie, Johannes Boot, behoorende tot het 1ste escadron van het 4de regiment dragon dersbehoort zich, in zijn belang, ten spoedigste ter Secretarie dezer gemeente aantemelden. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten 1°. dat tot hoofdonderwijzer der openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 1ste klasse voor jongens binnen deze gemeente is benoemd de heer Gerardus Japikse; 2°. dat die school geopend wordt den 12den Januarij 1863 3°. dat tot het doen inschrijven van leerlingen aan de ouders of die hen vervangen gelegenheid wordt gegeven ter gemeente secretarie, dagelijks (zon- en feestdagen uitgezonderd) van des voormiddags 11 tot 's namiddags te 2 uur; 4°. dat bij die gelegenheid moeten worden overgelegd de bewijzen van geboorte-inschrijving en van koepok-inënting dei- kinderen terwijl, ingeval zij de natuurlijke kinderziekle heb ben gehad, opgave moet geschieden van den naam des geuees- heers die hen heeft behandeld 5°. dat, na de inschrijving bij de opening dier schoolvoor de eerste maal in de maand Julij weder nieuwe leerlingen aan genomen worden en dat tusschentijds geen kinderen (uitge zonderd die van ouderswelke zich van elders in de gemeente vestigen) kunnen worden geplaatst. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeente-bestuur van Leidendoet te wetendat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een, op den lOden de zer maand invorderbaar verklaard, Kohier van het Patentrecht over het dienstjaar 1862 en 1863, tweede quartaal, terwijl ieder verpligt is zijn aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen. Eerste Huwelijksafkondiging te Leiden, 14 Dec. 1862. Richardus Hendrik Jilles, jm. 24 j. en Johanna Maria van der Hoeven jd. 31 j. - Franciscus Kraneveld jm. 29 j. en Cornelia Mulder jd. 25 j. - Hendrik Mathijs Reinierse Wedn. van Cornelia Wallast, 39 j. en Susanna Kraneveld, Wed. van Willem van Veen, 35 j: - Dirk Cuper jm. 2? j. en Sara Johanna van Noord jd. 34 j. - Gerrit Jan Casparus Antoni Cochius jm. 35 j. en Wilhelmina Christina Stokhuyzen jd. 23 j. - Simon van der Horst jm. 32 j. en Julie Lach de Bere jd. 26 j. - Cornelis Leonardus Wilhelmus Starrenburg jm. 23 j. en Johanna Schuyn jd. 26 j. Bevallen van een Dochter A. M. STALLINGA Jongmans. Leiden, 13 December 1862. Brandverzekering-Maatschappij gevestigd te Delft. (Goedgekeurd bij Z. M. besluit van 20 December 1855 N°. 63). Deze Maatschappij verzekert tegen Tarieven en Voorwaarden zijn te bekomen bij de Agenten en Correspondenten. a 3 tot 10 per tand. De Ondergeteekende recommandeert zich in het maken en repareren van KUNST TANDEN in goud, zilver en platina, dewelke voor spraaksieraad en spijsver- maling niets te wenschen overlaten. Tien jaren worden voor dezelve ingestaan. Dagelijks te spreken of te ontbieden ten zijnen Huize, HaarlemmerstraatN°. 245. Des Zaturdags van 10 tot 2. ure voor Buiten lieden te spreken over alle gebreken in den mond bij de Wed. KLIJBOOMRoode KruisBurg3teeg te Leiden. A. V. REGENSBURG, Ckr. Dentiste en Kunst-Gebitmaker. Blijkens een vonnis, door de Arrondis- sements-Regtbank te Leidenop den 23sten September 1862gewezen behoorlijk ge registreerd en beteekend is tusschen ELI SABETH VAN DER ZWIEP, zonder beroep, eerder Weduwe van WILLEM VAN DER HAM, thans Echtgenoot van JOHANNES VAN KOOPEREN, War- I moeziersknechtwonende te Leiden, als Eischeresse, denzelven JOHANNES VAN KOOPEREN, als Gedaagde, Scheiding j van Tafel en Bed uitgesproken met al de I gevolgen van dien. De Procureur der Eischeresse, P. K. DOEFF. (ten deze is kosteloos geprocedeerd.)

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3