Magazijn BAZAR. STUDENTEN-ALMANAK 1863. Engelsche Gal-, Slijm- en Maagpillen. Christelijke Belangen. Advertentiën. VEREENIGING Evangelie-Verkondiging op Zondag den 14 December 1862, Door grooten voorraad in LinnensMatapollamsCambrixHaarlem mer linnen en katoenenTheedoeken Servetten Handdoekenstellen Tafelgoed, Vingerdoekjes, Tafellakens, Ontbijt-Servetten en andere Witte Goederen zijn wij in staat dezelven nog tegen zeer goedkoope Pry zen te kunnen verkoopen. DE LEIDSGHE Afzonderlijke Portretten, op groot Papier0,75. putatiën uit Holland en Engeland, circa ten getale van 1200, allen met de insigniën der vrijmetselaarsorde versierd de li berale kiesvereeniging, en daarachter de onoverzienbare volks menigte. Nadat de lijkstoet op het kerkhof was aangekomen werd het lijk zonder verdere plegtigheden in den grafkuil ne- dergelaten. Dagelijks staat er een massa volks voor een der voor naamste hotels van Brusselwaar de heer Steavensbury is af gestapt. Deze is namelijk in het bezit van den kogelwelke uit den voet van Garibaldi gehaald is. Hij schijnt hem van Garibaldi zelf gekregen te hebben. Daar M. Steavensbury deel maakt van het bestuur van het historisch museum van Londen, denkt men dat de kogel voor die inrigting bestemd is. Te Keulen gaven zich dezer dagen bij de policie twee handwerksgezellen aan, die verklaarden dat zij twee dagen te voren te Maintz in een goederenwagen van den Spoorweg waren gekropen om er bij gebrek van beter logies in te over nachten maar dat de trein zonder hun voorkennis met hen was vertrokken en hen twee dagen en een nacht had mede gevoerd totdat zij eindelijk met de andere goederen half ver hongerd te Keulen werden ontpakt. Er wordt voor het gerechtshof te Berlijn thans een zaak behandeld, welke gelukkigerwijze tot de zeer zeldzame behoort, maar welke om verscheidene redenen verbazend opzien verwekt. De beide aangeklaagden zijn een 22jarige student in de theo logie Schöppe en diens vader predikant bij de Evangelische gemeente te Baudachiri de nabijheid van Krassen, aange klaagd van te hebben gepleegd valschheid in geschriftendief stal met verzwarende omstandigheden knevelarijhelerij en verduistering van gelden aan hen toevertrouwd. De eerstge noemde is veroordeeld tot 5 jaren tuchthuisstraf, de andere tot 9 maanden gevangenisstraf. Op den spoorweg nabij Londonderry zijn Zaturdag avond twee treinen tegen elkander ingeredendoch met verslapte vaart, omdat de wederzijdsche machinisten zich beijverden de treinen tot staan te brengen, hetgeen hun ook in zekeren zin gelukte, want hadden zij minder scherp uitgezien dan was er van beide treinen niets terecht gekomenhoe het zijvoot dat de locomotieven in botsing kwamensprongen de ontstelde reizigers meerendeels uit de wagens en zoowel hierdoor als ten gevolge van den stoot der machines hebben velen niet onbe langrijke kneuzingen bekomen. Dingsdag namiddag omstreeks 5 uur is in de uitgestrekte houtzagerij der HH. Pritchard in Gray's Inn-lane een ontzet tende brand uitgebarsten, die den geheelen nacht heeft aan gehouden en waardoor de gansche stad als bij dag was verlicht. Door dit ongeval is een 100-tal arbeiders voor geruimen tijd van werk beroofdmen zal ten hunne behoeve een inschrijving openente meer dewijl zij al hun gereedschap hebben verloren. Te Plymouth is berigt ontvangen van den moord van een officier, twaalf matrozen en twee mariniers, behoorende tot de bemanning van Hr. Ms. gewapend stoomschip Penguin, hetwelk aan de Oostkust van Afrika kruiste ter onderdrukking van den slavenhandel. Met twee booten aan land gegaan, om op eenige slavenhandelaars te passenwerden zij door een groote overmagt der inboorlingen aangevallen en vermoord. De Penguin was later naar de plaats gestevend om wraak te nemen en had ongeveer 20 van de moordenaars weten meester te worden. Dezer dagen gelukte het een politie-dienaar te Londen zich meester te maken van een elfjarigen knaap, die, zoo het scheen louter uit baldadigheid, er zich op oefende om de voorbijgangers door een slag met een knuppel op de hersens te bedwelmen, Toen hij gegrepen werd, wilde hij juist een uit de school komende jongejufvrouw op die manier doen ne- dertuimelennadat hij haar broeder reeds zoo gevaarlijk had getroffendat deze er aan gestorven is. De deugniet heeft reeds meer jeugdige personen op die wijze voor altoos onge lukkig gemaakt. Promotiën aan de Letdsche Hoogeschool. 13 December. - In het Romeinsch en Hedendaagsch Recht de heer J. L. A. Stolkvan Bemmelmet Theses. Heden overleed, na eene kortstondige ongesteldheid, onze geliefde zuster HE LENA JOZINA EICHMAN, in den ouderdom van 41 jaren. Uit aller naam, J. H. EICHMAN. Leiden, 11 December 1862. Gevoeling voor de bewijzen van deel neming bij het overlijden van onzen va der ontvangen, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Uit aller naam, N. W. BEUZEMAKER. Leiden, 13 December 1862. VOOR des avonds ten half acht ure, door Ds. A. VAM SCHELVEN, Pred. te Gent. VERGADERIMG op DINGSDAG 16 December 1862, des awonds ten half acht ure, Spreker Ds. D. GILDEMEENTER, Pred. te Utrecht. ZAAL, Noordeinde. Ruim 25 jaren worden deze door bijna iedereen gebruikt; de afleveringen ver meerderen alle jareDdaar deze boven vele andere de voorkeur verdienen. Hunne werking is zacht; drijft de Gal en Slijm af, versterkt de Maag en bevordert de gezondheid. Enkele doosjes voor 25 Cent, dubbelde voor 40 Cent verkrijgbaar bij J. G. S. QUANT, Apotheker. Nieuwen Rijn te Leiden. f Bij de Firma JACs. HAZENBERG, CORNs.Z. alhier, is heden verschenen1 voor Met gelith. uitslaande plaat en Portret van den Rector-Nlagnlficusop Staal gegraveerd door D. J. SLUIJTERPrijs f 2.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3