EEN KUNSTPRAATJE J. D. STEUERWALD. Adverlentiën. Hollandsche Gezondheids-ftoflij van D. REVALK, te Amsterdam. van Prijs f 2.80. en Dezer dagen zijn alleen in de buitenwijken van Londen gOO nieuwe politie-beambten aangesteld. De beer Hamiltonchef der politie te Londenheeft oor het politiehof van Guildhall verklaard dat door de nieuws- laden een aantal gevallen van roof door verworging (garotte obies) waren medegedeelddie slechts bestonden in het brein -an den aanbrenger. Hij had al die gevallen naauwkeurig doen roderzoeken en ten slotte was gebleken dat zij waren uitge- lacht door een berigtgever aan de dagbladenwiens naam ij zou kunnen noemenen tegen wien men zelfs met veel rond een actie zou kunnen instellen, wegens opligting. Niet ilechts werd door deze leugenachtige berigten de spanning aarin het publiek zich bevindt nog vermeerderdmaar bo- endien veroorzaakten zij aan de politie veel last en tijdverlies bragten haar op een verkeerd spoor bij het onderzoek naar isdrijvendie werkelijk hadden plaats gehad. Voor eenigen tijd is er verhaald dat een Engelschman ie op de wereldtentoonstelling te Londen een bijzonder ge makkelijk ziekbed had geziener een kocht en per post naar ïaribaldi zond, met zooveel postzegels er op geplakt als noo- ig was om het te frankeren. Nu wil Parijs ook ten deze niet voor Londen onderdoen. In de Passage Mirès is een prachtige uiterst gemakkelijke leunstoel tentoongesteld die Maandag van Parijs naar Livorno zal gezonden worden ten geschenke aan Garibaldi. Door een vernuftig uitgedacht mechanisme gaat eder deel op en neder naar de beweging van den kranke die er op zit; het geheel is met zeer rijke stof bekleed uiterst egant van vorm en met snijwerk voorzien. De uilvinderde heer Giraudet, heeft dit meubel geheel eigenhandig bewerkt. Een belangrijk feit getuigt dat de kracht der electriciteit om zoo te spreken, onbegrensd is. Van New-York werd on- angs tusschen 4 en 5 uur des namiddags een telegrafische epêche naar San Francisco afgezondenen tusschen 6 en 7 uur des avonds had men antwoord daarop. Neemt men daarbij n aanmerking dat tusschen die beide steden een verschil in ijd van vier uur en een kwartier bestaatdan wordt de ruimte oor den telegraaf overwonnen. De afstand is ongeveer 3500 mijlende grootste die in de geschiedenis der telegrafen nog loit werd afgelegd. Men gelooft de liniën van Cap Kace en erre Neuve met die der Stille Zee te zullen kunnen vereeni- enen daardoor een onafgebroken uitgestrektheid van 5000 ijlen te verkrijgen die de bewoners van San Francisco in staat zou stellen binnen den tijd van zes dagen nieuws uit uropa te ontvangen. Er zijn ongunstige berichten uit Japan. De Europesche consuls zouden het in het belang hunner veiligheid raadzaam lebben geacht, om zich terugtetrekken op een Engelsch schip en voorts besloten dat de FranscheEngelscheRussische en Amerikaansche schepen een demonstratie tegen Jeddo zou- en doen. OFFICIEEL. NIEUWS. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver dunning aangevraagd door Alexander Eduard August van Goor den Oosterlingh, wonende alhier, om het pakhuis gelegen in de Koddesteeg, geteekend Wijk VI, N". 10551Ö57, to magazijn van brandstoffen te mogen gebruiken. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijn, ten opzigte der informatiën de commodo et in- commodo, opgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 15den December des voormiddags te 11 uur. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat de Gemeenteraad in zijn vergadering van heden het tweede suppletoir Kohier van de plaatselijke directe belasting voor het jaar 1862 heeft vastgesteld en dat Kohier als nog ter Secre tarie dezer Gemeentegedurende acht dagenvoor een ieder ter lezing ligt; terwijl binnen dien tijd elke op dat Kohier aangeslagene zijn bezwaren tegen den aanslag bij verzoekschrift op ongezegeld papier, bij Gedeputeerde Staten dezer Provincie kan inbrengen. Leiden, 11 December 1862. De Burgemeester van Leiden herinnert bij deze den be langhebbenden dat ingevolge art. 293 en 294 der Algemeene Policieverordening, vastgesteld 26 September 1861, de voer lieden en huurkoetsiers jaarlijks aangifte moeten doen ter Se cretarie van het getal en de soort hunner voer- en rijtuigen alsmede telkens, uiterlijk binnen 8 dagen, van die welke zij zich hebben aangeschaft, waarvan hun een bewijs wordt afge geven; voorts dat zij ingevolge art. 295 gehouden zijn, de bij hen in gebruik zijnde voer- of rijtuigen enz., minstens eenmaal 'sjaars, aan den Keurmeester C. P. Brico ter keuring aantebieden, en wel dit jaar op Maandag den Ssten of Maan dag den 15den December, op de Hoogewoerd, voor het perceel Wijk III, N°. 311, terwijl op de goedgekeurde rijtuigen, ten blijke daarvande letter D wordt gebrand. Nog worden de belanghebbenden gewezen op art. 295 der gemelde Verordening, waarbij wordt bepaald dat geen voerman en geen huurkoetsier niet goedgekeurde voer- of rijtuigen mag verhuren, en eindelijk op art. 297, houdende strafbepalingen tegen de overtreding der aangehaalde artikelen. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den Ssten December 1862. 1 wegens het rondventen van onderwigtig brood. 1 wegens het rondventen van brood zonder voorzien te zijn van een cijfermerk. 1 wegens het rondventen van brooden die tetsig en niet goed gaar waren. 3 wegens het baggeren in de Roomburgervaart en in een ringsloot zonder consent van het Hoogheemraadschap van Rijnland. 3 wegens na het gezette uur in een tapperij, onder de ge meente Soeterwoude, te zijn bevonden. 2 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het rijden over de klinkerstraat. 2 wegens het innemen van gemeentegrondzonder consent. 11 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. Heden overleed plotseling mijn zeer ge- iefde Echtgenoot WOUTERUS PHILIP- 5US KAARSEMAKER, in den ouderdom van bijna 55 jaren. Wed. KAARSEMAKER, geb. Vos. jj-eiden, 5 December 1862. Onze oude en getrouwe Dienstmaagd JOHANNA SCHREUDER eindigde he den haar werkzaam leven, op 65-jarigen ouderdom. De laatste 40 jaren diende zij ons eerlijk en trouw; - zij was geacht bij ons, onze kinderen, behuwd- en klein kinderen. J. J. HOOGEBOOM, Sr. Iieiden, 9 December 1862. Verkrijgbaar a 30 Cents de vijf oneen te Leiden bij J. H. Jedeloo, Haarlem merstraat en F. H. Hoek. Te Delft bij G. Frankamp, Gasthuissteeg. Te Schiedam bij D. van der Schalk, op 't Broesveld. Te 's Hage bij J. D. Leupen Denneweg en P. J. Gerards, op het Spui. Te Purmerend bij J. Veis. Te Haarlem bij E. C. Mons, in de Zijlstraat. Te Utrecht bij F. H. Bladt, bui ten de Weerdpoort en de Erven J. J. Rijnders op de Neude. A. W. SYTEïOFF, te Leiden, heeft uitgegeven: MET PLATEN.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3