N°. 863. Zaturdag 13 December. A". 1862. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76 Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreineu van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 ra.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 ra. en 9 u. 19 ra.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 ra. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 46 ra. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Trië3t, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdao op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 li. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijusea dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9-4 uur. Men verzekert, dat op uitdrukkelijke last des Konings het 2de reg. inf. de toezegging heeft erlangd, dat met Mei 1864- de garnizoenen in Zeeland stellig met een ander gecon centreerd garnizoen zullen verwisselen. In de zitting der Tweede Kamer van heden Vrijdag is met 36 tegen 14 stemmen aangenomen het wetsontwerp tot goedkeuring eener overeenkomst betrekkelijk het kanaal van Terneuzen. Voorts werden uitgebragt de conclusiën op de rapporten van de commissiën, als: 1°. Over het verslag van het beheer en den staat der West- Indische bezittingen en van die ter kuste van Guinea over 1859. 2°. Wegens gewisselde verklaringen tusschen Nederland en Hannover wegens de opheffing van het verbod tot verzending van aangeteekende brieven. 3°. Wegens inlichtingen op het adres van G. A. Lexau Rijs- terborgh wegens zijn pensioen. 4°. Over het verslag omtrent de uitvoering der wet tot re geling van het muntwezen in Nederlandsch-Indie over het jaar 1860, idem 1861. 5°. Rekening wegens het fonds, voortspruitende uit koop prijzen van Domeinen, over het dienstjaar 1860. 6°. Rekening wegens het pensioenfonds voor burgerlijke ambtenaren over het dienstjaar 1860. 7°. Stukken betrekkelijk de suikercultuur op Java. Al deze conclusiën of stukken worden zonder discussie aan genomen. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal Zaturdag 13 dezer niet plaats hebben. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dings dag 16 dezer niet plaats hebben. Naar men verneemt, zijn de ontvangers der in- en uit gaande rechten aangeschrevenom opgave te doen van de over de jaren 1861 en 1862 ingevoerde luciferswaaruit men afleidt, dat bij de regering het plan bestaat om, in navolging van Frankrijkdaarop een belasting te leggen. Het examen der onderofficieren van de infanterie corp sen welke onder presidium van den heer luitenant generaal Duycker geëxamineerd zijn geworden voor den rang van 2den luitenant, is thans geëindigd. De laatste serie van examen zal morgen aanvangen met de onderofficieren van het wapen der artillerie om het examen voor den rang van 2den luitenant af te leggen. Het practische gedeelte van dat examen zal te Delft bij het reg. vesting artillerie plaats hebben. Men verneemt, dat het geïncrimineerde geschrift, door den Minister van Oorlog bij de verdediging zijner begrooting bedoeldzou zijn het opstel van den luitenant de Roo van Alderwereltvoorkomende in het laatste nommer van het tijd schrift het Vaandel en ook afzonderlijk uitgegeven onder den titel van //de kadettenscholen in Zwitserland een bladzijde uit de geschiedenis van de opvoeding des Zwitserschen volk3." De schrijver was belast met de instructie der onderofficieren bij het regiment grenadiers en jagers en is dezer dagen plot seling uit die betrekking ontslagen. De commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Hol land heeft goedgevonden, met wijziging van de bij het besluit van 23 September 11. vastgestelde nieuwe algemeene afstands tafel voor dit gewest, ter regeling van reiskosten in rechter lijke zaken te bepalen dat de afstand der gemeente Hazers- woude, tot de hoofdplaats van het kanton Alphen, bedraagt 11,2 mijlen en Pernis, tot de hoofdplaats van het arrondisse ment Dordrecht, bedraagt 25,3 mijlen; waarnaar mitsdien de reiskosten des geneeskundigen getuigen griffiersdeurwaarders en andere bij het decreet van den 18den Julij 1811 bedoelde personen behooren te worden berekend. Ter vervanging van den heer Dr. P. A. Moquette door wiens vertrek naar Meppel de betrekking van rector aan het gymnasium te Ootmarsum is opengevallenis onlangs door den Minister van Binnenl. Zaken op voordragt van het ge meentebestuur, voor die betrekking benoemd de heer Dr. Gui- cberitvan Haarlem. In de Woensdag gehouden zitting van den Middelburg- schen gemeenteraad is benoemd tot gemeente-opzigtgr-bij^jle fabrikage de heer C. L. van Sorge, met 11 van/ae 15 uf(T-'\ gebragte stemmen. De heer W. van Geer te Ifeidercforp. be kwam 2 stemmen. f - e

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1