TIJDSCHRIFT VOOR JONGE DAMES. NATUURKUNDE De DECEMBER-AFLEVERING van de Advertentie». Openbare Volksvoorlezing landdag zal bestaan uit 50 afgevaardigdendoor recbtstreeksche verkiezingen benoemd; de leden kiezen zei ven hun president, behoudens goedkeuring des Keizers. Het uitvoerend gezag in Venetie zal bestaan uit 13 leden van welke 9 door den land- g en 4 door de regering worden gekozenterwijl aan den landdag bet regt zal worden toegekend om bet statuut te her zien. Deze hoofdtrekken zijn dus zeer liberaal en indien de naiionaliteits-kwestie geen beletsel voor de Venetianen is om zich met de regering te verzoenen dan zijn genoemde bepa lingen wel in staat het hare daartoe bij te dragen. Er wordt druk gearbeid aan het voetstuk van het stand beeld, hetwelk te Weenen ter eere van Restelden uitvinder der stoomschroef, zal worden opgerigt. Het gansche voetstuk zal bestaan uit vier horizontaal op elkander liggende blokken zoogenaamde keizersleen van Presburg, wegende 84, 31, 118 en 52 centenaars. In de volgende lente zal bet standbeeld worden geplaatst. Men meldt uit Tyrol, dat van de zijde der Catholieke geestelijkheid weder demonstratiën plaats hebben om de toe passing aldaar van het aangenomen beginsel van gelijkstelling der onderscheiden kerkgenootschappen tegen te gaan. Het doel is door onstuimigen aandrang van de bevolking den landdag te nopen, om stappen tot behoud der geloofseenheid en tot wering der protestanten te doen. Omtrent de plegtige opening van den boulevard du Prince Eugène wordt nog het volgende gemeld Eenige minuten na twee ure kwam de Keizer op de Place du Tróne aan, waar hij met veel plegtigheid ontvangen werd. De prefect der Seine rigtte het eerst het woord tot Z. M. Hij schetste de verbeteringenwelke in Parijs waren tot stand gebragtterwijl hij op het nut en de elementen der welvaart en der grootheid wees, welke daaruit voor de hoofdstad van Frankrijk waren voortgevloeid. Na hem voerde de senator Dumas in naam van den gemeenteraad het woord. Hij betuigde den Keizer den dank der stad Parijs voor zijn verheven en krachtig initiatief, dat overal leven en energie had opgewekt in een tijd, waarin men de grootste gebeurtenissen had beleefd. De Keizerlijke redevoering, werd met de kreet van: Leve de Keizer! Leve de Keizerin! uitbundig toegejuicht. De Keizer verleende vervolgens verscheidene ordeteekenen. Alle Ministers omringden de Keizer in groote uniform. De plegtigheid op de Place du Tröne duurde ongeveer 25 minuten, waarna de Keizerlijke stoet langs denzelfden weg als hij gekomen was naar de Tuilerien terugkeerde. Toen de plegtigheid was geëindigd werd het op den nieu wen boulevard levendiger. Onder de menigte zelf heerschte een goede stemming. Even als bij alle feestelijkheden miste men ook bij deze de gewone straatmuziek niet. Men hoorde op vele plaatsen de bekende Lombardia, welke in de laatste jaren in Italië zooveel opgang maakte en welke thans door alle draaiorgels en verdere straal muziekanten te Parijs ge speeld wordt. Het weder was somber, doch het regende slechts eenige oogenblikkenzoodat de plegtigheid daardoor niet gestoord werd. De boulevard en de Place du Tröne alsmede de schouw burgen welke zich nog op de oude boulevards bevinden, wa ren des avonds schitterend geïllumineerd. Particuliere illumi- natiën zag men slechts weinig. Bij de Place du Tröne had even voor de aankomst des Keizers een treurig ongeval plaats. Een tribune, waarop on geveer 2 a 300 menschen stondenstortte intengevolge waarvan zeven personen gewond werden en een vrouw het been brak. Dingsdag is te Londen op nieuw bericht ontvangen van een vreesselijke ontploffing in een steenkolenmijn nabij Barns- lei in Yorkshire. Ongeveer 100 menschen hebben daarbij het leven verloren. Tijdens de ontploffing waren er ongeveer 300 arbeiders in de mijn aanwezigwaarvan het grootste gedeelte door de spoedig toegesnelde hulp gelukkig werd geredterwijl de ingenieurs hebben verklaard dat er voor de overigen vol strekt aan geen redding te denken valt. Dat men bereids alle hoop heeft opgegevenblijkt daaruit dat men bezig is het water uit het nabijgelegen kanaal in de mijn te doen stroo men, ten einde de vlam van het ontbrande gas te kunnen blusschen. OFFICIEEL NIEUWS. Burgerlijke Stand van Leidenvan den 4den tot en met den lOden December 1862. Bevallen: C. Marijtgeb. van Leeuwen, D. - M. de Heijder. geb. Persoon, Z. - C. M. van der Horn, geb. He- merikZ. - S. M. Fortrie Z. - M. C. Nieuwenhuizen D. - J. Neuteboom, geb. HeijmansZ. - P. Nederberger, geb. Meijers, Z. - M. van den Berg D. - M. J. Verbree, geb. Matters, D. - M. Dreef, geb. Zandvliet, D, - M. Koene, geb. Kok, Z. - C. van Kempen, geb. Bomijn, Z. - A. Mon- court, geb. Bijn D. - M. Ramak Z. - E. W. A. Vreeburg, geb. Jansen, D. - J. F. H. Schnabel, geb. Wassing, D. - G. C. van der Mark, geb. Haaf kens, D. - M. Warnersgeb. van den Dop, Z. - J. Fuchs, geb. Vijlbrief, D. - P. Kost, geb. de Haan, Z. - M. C. J. Berkhout, geb. Gertenaar, Z.- C. Ros D. - C. M. van den BurghD. - M. C. van Schooten geb. Duijkers, D. - G. B. M. Godefroygeb. Kosters, Z. - M. A. van Dijk, geb. Haan, D. - C. Teske, geb. Smit,Z.- B. Laman, geb. OverduinZ. - J. Dubbelaar, geb. Era des, Z. Gehuwd: J. J. van Wijk jm. met J. Onvlee jd. - L. W. Booghmans Wedn. met H. J. Ie Due jd. - P. van der Walle jm. met C. Wiede jd. Overleden: C. Pij zeigeb Verhoef, 77 j. - T. Post 24 j. - J. Heijboer 74 j. - J. A. Lawal 63 j. - A. W. Mo lenbroek, geb. Wijnnobel, 61 j. - J. Bonebakker, geb. Kra- neveld 66 j. - P. Cossee bijna 37 j. - J. Bruiman 51 j. - Joha. Franken bijna 60 j. - C. E. Ederzeel D. 2 j. 3 m. - W. P. Kaarsemaker bijna 54 j. - D. C. Molenaar 69 j. - S. E. Wijtenburg D. 2 j. 5 ra. - J. C. Beun D. 11 w. - J. Starkenburg 59 j. - P. Ligterveld 60 j. - Joha. Corna. Wins 88 j. - A. A. van Veen Z. 8 m. - P. J. Rewijk Z. 4 j. en bijna 3 m. - L. J. Spaans 40 j. Heden overleed in den ouderdom van 88 jaren, Mejufrouw JOHANNA COR NELIA WINS, diep betreurd door bare Betrekkingen en Vrienden. Leiden, 7 December 1862. over de op ZATURDAG den 13 December 1862 's avonds te 8 ure. In het Lokaal op de Pieterskerkgracht, Wijk IV, No. 544. Toegang vrij GRACIEUSE, inhoud: Constance Chorley. - Het toilet van de bruid in Noorwegen. - De zes maaltijden en het lager onderwijs in Denemarken. - Bij een kind. - Aan een jong meisje. - Geschiedenis van een ekster. - Pruiken en pruikmakers. - De clairvoyante. - De drie vrienden. - Huishouden en keuken. - De Maand Decem ber. - Nieuwe Boeken. - Muziek. handwerken en modes. Sluimerkussen. - Mouw voor Dames. - Lampe hoedje. - Shawl. - Dames Capuchon Pia. - Ster voor antimacassers. - Geschulpte kant voor antimacassers. - Ruit voor een deken. - Mofje voor een pasgeboren kind. - Modes, enz.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3