Vaste Premie. van zoo vermogend. De heer Drouyn de Lbuys bijv. wordt be groot op 15,000 millioen en de heer Fould misschien op een kleinigheid meer. Het Court Journal zegt dat al de leden der Koninklijke familie ook nog na Kersmis den rouw ofschoon den ligten zullen blijven dragenen dat. de Koningin nog gedurende een geheel tweede jaar den rouw dragen zal. In het kasteel van Windsor worden reeds toebereidselen tot ontvangst der talrijke gasten gemaakt die tot bijwoning der trouwplechtigheid van den Prins van Wallis zullen worden uitgenoodigd. De Koning der Belgen zal niet, zoo als eerst gezegd was, den winter op het eiland Wight doorbrengen. Verleden Dingsdag schoot de graaf L. in de bosschen van Henencourt op de groote vlugt kraaijen. Een er van viel dood neder. Die ongelukkige kraai droeg om den hals een klein verguld zilveren doosje, aan een lederen bandje bevestigd. Dit doosje in den vorm van een boek vertoonde aan de eene zijde twee vlammende harten en aan de andere zijde een kruis te midden van lichtstralen binnen in vond men een stukje bruin ge worden papier waarop zeer duidelijk te lezen stondWagram is mijn naam, want ik ben den 6den Julij 1809 geboren. Men heeft mij drie jaren in een kooi opgesloten gehouden daarna is mij de vrijheid gegeven. Douai, 1812." Op den 20sten heeft de president Juarez het congres te Mexico geopend met een zeer uitvoerige boodschap, waarin hij o. a. heeft doen uitkomen, dat, indien de uitoefening van het gezag een zaak was, welke hem slechts persoonlijk betrof, hij het Voorzitterschap zou nederleggen vooral indien daardoor oorlogsrampen konden worden voorkomen. Vermits echter de natie hem het gezag heeft opgedragen als een bijzonder man daat tot waarborg van de onafhankelijkheid en de eer des lands, moet hij zijne verpligting nakomen, zoolang de wet dit voorschrijft. Gelijk wij voor eenige dagen vermeld hebben, heeft de militaire rechtbank in den Staat Minnesota de 300 gevangenen der Chioux-Indianen tot straf van hunnen moordaanslag op de blanken en verder gepleegde gruwelen, tot de galg veroor deeld tot welk vonnis de bevolking verlangt dat onmiddelijk uitvoering zou worden gegeven. Men verneemt thans dat de president Lincoln den adsistent-secretaris van binnenlandsche zaken naar Minnesota heeft afgevaardigd, om die opgewonden heid een weinig tot bedaren te brengen. De bevolking, die hieruit terstond begreep dat het Lincoln te doen was om een verandering van het vonnis, wilde niets van den afgevaardigde weten, waarop deze dan ook onverrigter zake is teruggekeerd. Intusschen wordt er toch tegen de executie zwarigheid gemaakt. Men vreest namelijk dat alle Indiaansche stammen uit de om streken hierdoor tot nieuwe, vijandige, vermoedelijk nog erger aanslagen zullen worden aangespoord, terwijl sommigen ook het gevoelen doen geldendat die straf te veel het voorkomen zou hebben van een opzettelijke wraakoefening, die niet met de waardigheid der natie zou zijn overeen te brengen. Te Jackson in den straat Missouri (N.-Amerika) heeft den 12den November 11. een uitbarsting plaats gehad in het kruidmagazijnten gevolge waarvan al de daarin aanwezige geëmployeerden en werkliedenbenevens ruim 40 meisjesdie met de vervaardiging van patronen bezig warenzijn omge komen. Na de uitbarsting ontstond er brand in het gebouw. Alle pogingen om de vlam te stuiten waren ten eenemale on mogelijk daar er onophoudelijk een aantal gevulde bommen naar alle kanten uitbarstten en alzoo den geheelen omtrek onveilig maakten. Wat dus nog van het gebouw na de ont ploffing was blijven staanis met het overige totaal uitge brand. OFFICIEEL HIEIIWS, Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den llden December 1862, des namiddags te twee uur. Onderwerpen1°. Benoeming van leden voor de plaatselijke Schoolcommissie. - 2°. Benoeming van ambtenaren bij de plaat selijke belastingen. - 3°. Tweede suppletoir kohier der plaat selijke directe belasting, 1862. - 4°. Onderhandsche verhuring van den zolder in de Smidsteeg. - 5°. Vaststelling van het maximum van den onderstand. - 6°. Voorstel tot amotie van het brandspuithuis aan het Pieterskerkplein. - 7°. Adres van G. Tibboel, tot het uitgeven van gemeentegrond. - 8°. Adres van Vrouwe A. W. van Gorkum, Wed. Viruly van Pouderoyen tot het leggen van een stoep voor het perceel Wijk IV, N°. 360a. - 9°. Adres van D. J. den Beer Poortugaeltot afschrijving van plaatselijke directe belasting, 1863. - 10°. Instructie voor den wetenschappelijken keurder. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden doet te weten dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld twee, op den 4den dezer maand invorderbaar verklaarde, Kohieren, voor de be lasting op het Personeel, houdende voljaarsch- en drievieren- deeljaarsch-aanslagenbeiden over het dienstjaar 1862 en 1863, terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. Adverlentiën. Heden overleed plotseling mijn zeer ge liefde Echtgenoot WOTJTERUS PHILIP - PUS KAAKSEMAKER, in den ouderdom van bijna 55 jaren. Wed. KAARSEMAKER, geb. Vos. Leiden, 5 December 1862. Heden overleed, in den ouderdom van 88 jaren, Mejufrouw JOHANNA COR NELIA WrINS, diep betreurd door hare Betrekkingen en Vrienden. Leiden, 7 December 1862. Onze oude en getrouwe Dienstmaagd JOHANNA SCHREUDER eindigde he den haar werkzaam leven, op 65-jarigen ouderdom. De laatste 40 jaren diende zij ons eerlijk en trouw; - zij was geacht bij ons, onze kinderen, behuwd- en klein kinderen. J. J. HOOGEBOOMSr. Leiden, 9 December 1862. Men verlangt eenige uren per weekiemandtot het bijhouden van een boek en eenig Schrijfwerk. Reflecterende vervoege zich schriftelijk aan het Bureau van dit Blad onder letter. H. Maatschappij van Verzekering gevestigd te Amsterdam. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 19 Augustus 1845, N°. 72, met een ten volle gestort'Kapitaal van ƒ300.000 en daardoor erkend bij de Nederlandsche Handel-Maatschappij ter verzekering tegen Deze Maatschappij verzekert tegen brandschade alle soorten van Gebouwen Kerken, Hulzen, Schuren, Stallen, Molens, benevens Koopmans goederen, Winkelgoederen, Meubelen, Schepen, enz. De Premiën staan over het algemeen gelijk met die van andere in ons Rijk gevestigde Maatschappijen. De verzekerden behoeven behalve de vaste Premie geene onkosten hoe ook ge naamd voor Inleg, Administratie, Taxatie, etc. te betalen. Bij vooruitbetaling van 6 of 3 jaren heeft men één of een half jaar vrij. De Directie bestaat uit de Heeren: D. KINKER. J. RAHDER H.Zn. H. J. BLOEMEN. C. FABER BOISSEVAIN. Agent voor Leyden en Omstreken: W. L. VAN KAATHOVEN. DE PHOENIX, Commissarissen. Directeuren.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3