N°. 861. Donderdag 11 December. A". 1862. V Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.75 Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 ra.; 12 u. 58 ra.; 6 n. 9 ra. en 9 u. 19 ra.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's'namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille, 9 en 25nog over Marseille 16 van elke maandalsdan op het adres te plaatsenMet de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebeftuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdag3 vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Men verneemt, dat Mr. L. N. Baron van der Goes van Dirksland grootmeester van het huis des Konings door Z. M. benoemd is tot HD. Thesaurier, ten einde die betrekking te aanvaarden met 1 Februarij 1863. De heeren P. J. Krieger, consul-generaal van Oostenrijk en C. Becker, bankier te Amsterdam, zijn benoemd tot ridders der Oostenrijksche orde van Frans Joseph. Naar men verneemt is de 1ste luit. La Toisvan bet reg. grenadiers en jagers, benoemd tot adj. bij het depot van het regement. De Koningin van Engeland heeft den heer George Lenox- Conyngham, tot dusver attaché, benoemd tot 3den secretaris bij de ambassade te 's Hage. H. M. de Koningin heeft twee schilderijen aangekocht van den bekwamen schilder van jagttooneelenden heer Mar- tinustegenwoordig te Parijs. Beide schilderijen stellen episo des voor uit de jagtpartijwaaraan de Keizer van Frankrijk heeft deelgenomen en waarbij H. M. de Koningin tegenwoor dig was. De Geneeskundige faculteit der Leidsche Hoogeschool heeft zich tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewend met een eerbiedig adres nopens de wetsontwerpen omvattende de geneeskundige staatsregeling, die den 18den Junij 11. van Gouvernementswege aan de overweging en goedkeuring der Kamer onderworpen werden. Voor de akademische jongeling schap vraagt de faculteit geen grootere voorrechtendan haar tot hiertoe verleend werden maar zij acht zich verpligt om ten haren behoeve aanspraak te maken op gelijkheid voor de wet. In dat opzicht toch zouden de studenten in de genees kunde aan de Hoogescholen onmiskenbaar verkort worden, als aan de voornoemde ontwerpen kracht van wet verleend werd. Zij dringt derhalve aandat er bij éénheid van rechten ook éénheid van eischen gesteld worde, hetzij door aan die eischen bij het natuurkundig examen der aanstaande genees-, heel- en vroedmeesters meerdere uitbreiding te geven of door de intrekking van alle zoodanige belemmerende bepalingen als voor aanstaande doctoren tot hiertoe verbindende z\jn. De Minister van Oorlog heeft het onderscheidingsteeken vau XVjarige Nederlandsche dienst toegekend o. a. aan de kapiteins J. A. Timmerman en M. A. Raphels van het 4de regt. inf. en aan den 1sten luit. J. W. A. Gerard van Sijsen van het regt. rijdende artillerie. Door de commissie voor de Staatsspoorwegen heeft Dings dag aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken de aanbe steding bij enkele inschrijving plaats gehad van het maken van den bovenbouw van twee rechthoekige draaibruggen met vast gedeelte van gesmeed ijzer, over het groot Noord-Hol- landsch kanaal in den spoorweg van Nieuwediep naar Alkmaar. Daarvoor wareu dertien inschrijvingsbilletten ingekomen. De minste inschrijvers waren de heeren van Galen en Roest te Kampen, voor de som van f 95,990. De hoogste inschrijvers waren de heeren D. Christi en Zoon te Delftshaven voor de som van f 139,684. Daarna heeft, bij inschrijving en opbod, de aanbesteding plaats gehad van het maken van gebouwen bergplaatsen afrasteringen en verdere werken op de terreinen voor het station te Nieuwediep en de halten Anna-Paulowna- polder en Schagen ten behoeve van den spoorweg van Nieuwe diep tot Niedorperverlaat. Daarvoor waren twintig inschrijvings billetten ingekomen. Het werk werd ingezet voor f 100,000, met verhooging van f 1000 en is afgemijnd door den heer C. Boef, te Rotterdam, voor de som van f 146,000. Dingsdag deed het Prov. Gerechtshof van Noord-Holland kamer van strafzaken (voorzitter Mr. G. Schimmelpenninck Jr.) uitspraak in de zaak van Klaas Kramer, burgemeester en secretaris der gemeente Urk, en Jannetje Kramer,geb. Hakfoort, beschul digd van valschheid in geschriften enz. Het Hof heeft bij uitvoerig gemotiveerd arrest, met afwijzing der incidenteele conclusiën den eersten beschuldigde veroordeeld tot een cel lulaire gevangenisstraf van een jaar en de tweede beschuldigde vrijgesproken. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond door Zr. Ms. hoftheater worden gegeven een toorieelvoorstelliugbestaande uit les Folies amourj en Feu Lionel ou qui vivra verra. Men verneemt, dat de uitgaven voor en teil beh^ev^ van het Japansche gezantschap, gedurende zijn vjeH^Rjf biet

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1