Buitenlandsch Nieuws. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur- j dag des namiddags te 5 uur 48°, des avonds te 8 uur 48°, te 10 uur 48°. Zondag morgen te 5 uur 50°, te 8 uur 52°, te 12 uur 53°, 's namiddags te 4 uur 50°, te 5 uur 50°, te 8 uur 50°, te 10 uur 50°. Maandag morgen te 5 uur 48°, te 8 uur 48°, te 12 uur 46°, 's namiddags te 4 uur 45°. Men schrijft uit Yenetie, dat aldaar een aantal priesters voornamelijk Jezuitenuit Lombardije, de Marken, Umbrie Modena en Toskane komen vlugten, die het met deltaliaan- sche regering te kwaad kregen. Te Lippborg bij Munster is de vrouw van een kleerma ker van vier zoons bevallen die daags na de geboorte nog allen in leven waren. Te Salzburg heeft een 17jarig jongeling uit jaloezy een jonge vrouw met sterk water op zoo vreeselijke wijze gebrand dat zij waanzinnig van pijn zich tot tweemalen in de Salzach heeft gestort, om zoo mogelijk een einde te maken aan de pijnen die haar kwelden. De misdadiger is in handen der justitie. Dezer dagen is te Leipzig door Prof. Bruhns een nieuwe komeet ontdekt, die den 30sten November jl. 's morgens te 5 uur aan den hemel rverd waargenomen en den lsten Dec. des morgens te 4 uur. De komeet geeft een zeer flaauw schijn sel als een ligte nevel. Kuim een jaar geledenkwam een arme Israëlitische marskramer in een huis te Ottakring, (in Neder-Oostenrijk) zijn waren te koop aanbieden. De vrouw des huizes kocht een stuk lijnwaad en opende een kastje, waaruit zij een banknoot van 10 gulden nam en zich verwijderde om die te wisselen. Terugkeereudemeende zij dat de marskramer, die zoo lang alleen was gebleven, in het kastje gesnuffeld had en beschul digde hemdaaruit een lombardbriefje gestolen te hebben. Ofschoon hij zijn onschuld betuigde sloot zij hem in de ka mer op en riep de policie om hem in hechtenis te nemen. Toen de commissaris van policie kwam en een huiszoeking bewerkstelligde, werd het lombardbriefje, op een andereplaats dan waar de vrouw meende het geborgen te hebben gevon den evenwel werd de marskramer gearresteerddoch wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld. Hiertegen appel leerde zijn advocaat, Dr. Janowitzmet het gelukkig gevolg, dat de beschuldigde geheel werd vrijgesproken. De arme man dankte zijn verdediger met tranen in de oogen bad dat God het hem zou beloonen en verwijderde zicb. Nu onlangs ont ving Dr. Janowitz een brief uit New-Orleans van den vol genden inhoud: //Hierbij zend ik u 50 dollars, als het wel verdiende honorarium voor uwe pleitrede." De brief was on derteekend door den voormaiigen marskramer, die thans den rang van officier bij het leger der Unie bekleedt. De maarschalk Canrobert, reeds een zestiger, is verliefd geraakt op een jeugdige Engelsche dame, zonder fortuin mis Macdouald. Zoo als te begrijpen is wordt deze zaak in de hooge kringen van Parijs veel besproken, Te Marseille is het water in de kelders van het entrepot dok gedrongen waarin suiker, koffij en andere dergelijke arti kelen opgelegd waren en zeer zijn beschadigd. Het verlies wordt op 600,000 frs. begroot. - De afgesloten rekening der stad Parijs over 1861 heeft bedragen in ontvangst 202,554,092,25 frs. en in uitgaven 192,406,206,36 frs. De begrooting voor 1863 is 128,902,197,74 frs. in ontvangst en uitgaven. Men maakt de niet ongegronde opmerking dat zich slechts zeven of acht landen in Europa bevindenwaar het budged voor den geheelen Staat hooger is dan gemeld bedrag. In de Fransche hospitalen wordt thans brood gebakken naar de methode van een Engelsch industrieel, die daarin bestaat, dat men het deeg, in plaats van met zuurdeeg, met een zuur vermengt. Dit brood is witter en smakelijker dan het gewone. In Fransche bladen komt de brief voordie Dr. Nélaton beeft gerigt aan de personen die hem de candidatuur van het Wetgevend Ligchaam te Parijs kwamen aanbieden. Deze be helst het volgende: //Ik ben diep door Uwe belangstelling ge troffen en ik moet verklarendat dit mij evenzeer verrast en vereert. Ik zie niet in, waarom mijne cbirurgicale kennis u heeft doen onderstellen, dat ik geschikt zou zijn voor het mandaatdat gij voornemens zijt mij op te dragenen hoe ik plotseling een staathuishoudkundige, een financiereen wet gever zou zijn geworden omdat ik een kogel in den voet van een gewonde heb ontdekt. Indien het er om te doen ware mij tot heelkundige der Kamer te benoemen dat zou iets anders zijn, maar afgevaardigde, mijne heeren is een betrekkingvan wier vervulling ik niets in Hippocrates heb geleerd en waarvoor ik, ronduit gesproken geenerlei neiging gevoel. Ik ben zelfs overtuigd, dat de zaken des lands er niet beter bij zouden varen en mijne veronachtzaamde zieken er zich veel minder wel bij zouden bevinden. Ik moet u dus ver klarenterwijl ik u voor uwen stap dank zeg, dat gij mij een onderscheiding komt voorstellendien ik onmogelijk kan aan nemen." In een der dorpen van het arrondissement Abbeville in Frankrijk wordt een huwelijk gevierdwaarvan de bijzonder heden nog al vreemd zijn. Een allerschoonst meisje had zeer veel aanbidders, doch daar zij nog al moeijelijk in haar keus was, moesten deze van hunne liefde afzien, zwerende, zoo als zoo velen gezworenen gelukkig zoo weinigen gedaan hebben, zich het leven te zullen benemen. Eindelijk had zij haar keus gedaan, doch thans zag de vurige aanbidder tegen het huwelijk op. De herinnering aan zijn dure eeden, tranen, niets kon den ontrouwen minnaar bewegen en eindelijk liep hij weg, haar de woorden toevoegende: //Na uw dood zal ik u trouwen De arme schoone werd van liefde en schaamte, want een huwelijk was noodzakelijk geworden om haar vrouwelijke eer te redden ernstig ziek en na een veertien dagen lag zij leven loos op haar legerstede terwijl haar ouders den lagen verlei der vervloekten. De verleider had diep berouw en wenschte nog eenmaal het lijk van zijn vroeger aangebedene te zieu. Hij omhelsde haar vurig, als om haar door zijn kussen in bet leven terug te roepen, en o wonder! eensklaps meende hij eenige warmte te bespeuren en haar hart zachtjes te hooren kloppen. Geneeskundige bulp bragt de schijndoode die op het punt stond begraven te wordentot het leven terug. De be rouwvolle minnaar wilde thans aan zijn beloften voldoen. //Gij zijt dood geweest, thans moet ik u huwen!" riep hij uit en dezer dagen zal de huwelijksplegtigbeid plaats hebben. De kwade wereld wildat het geheele geval een comediespel was tusschen de ouders en het meisje. Laat ons liever geloovenzegt bet blad waaraan dit ontleend is, aan een door de liefde en het berouw volbragt wonder. De 78jarige schoenmaker Kebotte te Vaumair is met het voorwerp zijner eerste liefde gehuwd. Oude liefde roest niet. De bruid is 82 jaar en driemaal weduwe geweest. Een brief uit Compiègne bevat eenige curieuse bijzon derheden over het verblijf van de Arabische opperhoofden al daar. De cheiks zijn natuurlijk het voorwerp aller aandacht. Zij zijn alle zes ernstige, deftige mannen. Hunne soberheid is voorbeeldig. Zij eten weinig en drinken niets dan water; het zijn ware geloovigen. Des morgens ten negen uur, na hun gebed drinken zij een kop koffijtegen den middag ontbijten zij in hunne vertrekken op zeer eenvoudige en matige wijze. Wanneer zij des avonds aan tafel komen houden zij elkander bij de hand als kinderen. Voor ieder hunner plaatst men een suikerpot, een lepeltje en een karaf water. Zij eten op Engel sche manieren met de vork in de linkerhand, raken ook de vruchten slechts met hun vork aan en schillen die in dier voege op zeer behendige wijze. De oudste van de zes heeft een geheel witten baard en heeft iets vreesachtigs in zijn ge laat, hetgeen zeer in strijd is met de mannelijke trekken zijner medgezellen. De anderen zijn veel jonger. Over het algemeen zijn hun handen zoo klein en blank als vrouwenhanden. Vier van de cheiks zijn kommandeur van het Legioen van Eer; de twee anderen zijn officier van die orde. De eersten dragen de versierselen van de orde om den hals. Twee van hen spreken uitmuntend Fransch, twee anderen verstaan die taal en kunnen enkele woorden zeggen, de beide anderen spreken in het geheel geen Fransch. Koningin Victoria heeft een werk vertaald, getiteld:

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2