TIJDSCHRIFT TOOR JONfiE DAMES. De DECEMBER-AFLEVERING van de Buitenlandsch Nieuws. Adverlenliên. 2 wegens het innemen van gemeentegrond, zonder consent. zonderlijk naar de trouwzaal giDgwaar spoedig het huwelijk voltrokken werd. De jonge vrouw wel voldaan, nu toch ge trouwd te zijngaat haar weegs en de jonge man gaat even als hij gekomen wasonder hetzelfde geleideweer naar de plaats zijner afzondering. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 37°, des avonds te 8 uur 38°, te 10 uur 38u. Vrijdag morgen te 5 uur 38°, te 8 uur 40°, te 12 uur 43°, 's namiddags te 4 uur 41°. De Italiaansche bladen melden, dat Garibaldi zich ge reed maakt, om naar Caprera terug te keeren. Of dit wezenlijk zijn voornemen is, is onbekend, maar van een andere zijde meldt mendat de heer Lacroix te Brussel een brief van den generaal heeft ontvangenwaarin hij hem met zijn aanstaande komst in de hoofdstad van Belgie bekend maakt. De zaak der onschuldig wegens vadermoord veroordeelde vrouw, welke zooveel opspraak maakte, heeft helaas een te genhanger gevonden in Corsica. Het hof van cassatie te Parijs had een jong mensch tot 20 jaar dwangarbeid veroordeeld ter zake van manslag, bij gelegenheid van een twist op een zijner makkers gepleegd. Den waren schuldige is men thans echter op het spoor gekomenterwijl zijn onschuld aan den dag kwam. Gelukkig waren bij zijn vonnis ook «verzachtende omstandigheden" in aanmerking genomen bij gebreke waarvan hij het schavot zou hebben beklommen. Die zoo vaak bestre- dene bepaling van «verzachtende omstandighedeu" heeft ge lukkig reeds menigen gerechtelijken moord voorgekomen. Aan La France Centrale wordt gemelddat de collate rale erfgenamen van den markies de Villette, die thans in het bezit zijn van diens onmetelijke fortuin, aan hunnen ad vocaat een som van 50,000 francs hebben doen toekomen; terzelfder tijd hebben zij hem het hart van Voltaire gezon den dat de markies bezat. De heer Mr. Léon Duval heeft laatstgenoemd geschenk afgestaan aan de Fransche Academie, welke aan de heeren Emilie Augier en Prosper Mérimée een onderzoek te dezer zake hebben opgedragen. Eindelijk hebben de erven den heer Duval tevens een ont zaggelijk groote kist vereerd, geheel gevuld met onuitgegevene geschriften van Voltaire, welke naar de uiterste wilsbeschikking van den auteur eerst honderd jaren na zijn dood mogen wor den openbaar gemaakt. Daar Voltaire in 1778 is overleden, zullen de bedoelde geschriften dus na verloop van 16 jaar het daglicht mogen zien. Voor eenige dagen had te Keulen een zonderlinge za- menloop van omstandigheden plaats, Een dienstmeid was naar de kerk gegaan en had vergeten de deur van het huis te sluiten. Een gaauwdief maakte er gebruik van om het huis binnen te sluipen en een rok te stelen van een mandie te bed lag. De slapende ontwaakte echter op het oogenblik dat de dief met zijn buit op den loop ging. Hij sprong het bed uit en ontkleed zoo als hij wasliep hij den dief achterna. Maar juist ging de kerk uit en nu schaamde de man zich om zoo voor de vele menschendie er uit kwamente ver schijnen. De dief kon dus ontsnappenmaar de meid kwam te huis met een brief in de hand, dien zij op straat gevonden had. Nu bleek het dat het dezelfde was, die in de gestolen rok gezeten had en waarin zich een waarde van 240 thalers bevond. In de berichten uit Engeland wordt herhaaldelijk mel ding gemaakt van de vermetele straatrooverijeudie sints eenigen tijd te Londen zelfs op klaarlichten dag plaats hebben. Volgens de Donderdag ontvangen berichten hebben zich Woens dag alweder onderscheidene gevallen van dien aard voorgedaan doch bij een der voorloopige verhooren van de daarbij gear resteerde personen bleek dat er een leelijke vergissing had plaats gehad daar twee voorname ingezetenen uit de City el kander in het donker voor straatroovers aangezien en tenge volge daarvan elkander met hunne messen op een geduchte wijze toegetakeld hadden. Het gebouw der internationale tentoonstelling te Londen is reeds voor een groot deel ontledigd over het algemeen hebben de exposanten niet te klagen over hetgeen zij verkocht hebben; alleen voor Frankrijk is het geene winstgevende zaak geweest, zijnde in de vorige week meer dan 2000 kisten vol goederen naar dat land teruggezonden. De spoorwegmaatschappij van Pensylvanie heeft besloten ijzeren rijtuigen te doen vervaardigen voor al hare banen omdat men van oordeel isdat zij veel ligter en sterker zullen zijn dan houten wagensdaarenboven langer zullen duren en meer veiligheid aanbieden tegen gevaar dan houten. Op de kust van Schotland heeft men proeven genomen met een nieuwe uitvindingom namelijk door middel van stoom te visschen. Men heeft een stoomboot gebouwd voor zien van de uoodige toestellen om de netten op grooten af stand uitteleggen en de mechanicus aan boord behoeft een voudig een kruk te verzettenom de netten in een oogenblik binnen te halen. Ook zijn er aquaria aan boord, om de vis schen in het leven te houden. De genomen proef is zeer ge lukkig geslaagd. Uit Stockholm wordt geschreven dat de Grieksche kroon door tusschenkomst van Engeland i3 aangeboden aan Prins Oscar van Zweden. OFFICIËËL KIEUWS. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den lsten December 1862. 1 wegens het rondventen van brood zonder voorzien te zijn van een cijfermerk. 1 wegens het uiten van scheldwoorden. 1 wegens na gezellen tijd personen in haar tapperij te hebben toegelaten. 2 wegens na gezetten tijd in een tapperij te zijn bevonden. 2 wegens het verontreinigen der straat. 17 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. Heden overleed na een langdurig suk kelend lijden, onverwacht, mijne hartelijk geliefde Echtgenoote J. BOOGMAN, in den ouderdom van 47 jaren. W. C. BIBEN. Voorschoten 3 December 1862. Vrienden en bekenden gelieven deze als bijzondere kennisgevi ng aan te nemen. ®en ^rot' JONGELING, 17 jaar oud, verlangt da- delijk bij Prot. Burgers Kost en Inwoning met vrij Ka mertje. Adres Letter H. bij den Heer SCHENAU te Leyderdorp. Brie ven franco. GRACIEUSE, inhoüd: Constance Chorley. - Het toilet van de bruid in Noorwegen. - De zes maaltijden en het lager onderwijs in Denemarken. - Bij een kind. - Aan een jong meisje. - Geschiedenis van een ekster. - Pruiken en pruikmakers. - De clairvoyante. - De drie vrienden. - Huishouden en keuken. - De Maand Decem ber. - Nieuwe Boeken. - Muziek. handwerken en modes. Sluimerkussen. - Mouw voor Dames. - Lampe hoedje. - Shawl. - Dames Capuchon Pia. - Ster voor antimacassers. - Geschulpte kant voor antimacassers. - Ruit voor een deken. - Mofje voor een pasgeboren j kind. - Modes, enz.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3