ZILVERWERKER van Christoflete Parijs, BIJBELLEZING Orfévrerie Christofle. C. ABERCR0MB1E, alwaar thans voorhanden is eene ruime sortering van die Werken. Christelijke Belangen. OFFICIËËL KIEIJWS. Advertentiën. VEREENIGING T. M. LOOMAN, van Amsterdam, op Donderdag 4 December 1862 Het éénig Magazijn dezer ZILVERWERKEN te sHage, licie te Londen wordt de zooveel onrustbarende straatroof ie dere dag erger, zoozeer zelfs, dat men na zons-ondergang bijna niet meer op straat durft komen, zonder op eene of andere wijze behoorlijk gewapend te zijn. In de vorige week werden er door het crimineel gerechtshof niet minder dan 18 van die booswichten gevonnisd en sommigen tot levens langen of 20jarigen dwangarbeid veroordeeld. De vermetelheid dier roovers is voorzeker zonder wederga. Niet alleen om 5 of 6 uur 's avondsmaar zelfs midden op den dag overvallen zij hun slagtoffer en dat nog wel in de meest volkrijke wijken van Londen. Donderdag 11. 's namiddags te 2 uur werd o. a. nog een dame door drie zulke booswichten aangerand en van al haar geld en kleinodiën beroofd. Het wordt waarschijnlijk hoog tijd, dat de regering zich de zaak ernstiger aantrekke. Een ingenieus Engelschman heeft intusschen een voortreffelijk verdedigingsmiddel tegen het overvallen der roovers uitgedacht. Het bestaat namelijk uit zeer sterke lederen handschoenen, waarvan de vingers voorzien zijn van fijne en scherpe stalen puntendiewanneer zij met de roovers in aanraking komen hen spoedig zullen noodzaken hun prooi lostelaten. Ofschoon de prijs dier handschoenen ongeveer vier gulden is, zijn er bereids duizende paren van verkocht. Donderdag avond 11. is nabij Halifax de groote katoen- fabriek der HH. Appleyard and Son afgebrand, waardoor een verlies van 20,000 is te weeg gebragt. Woensdag middag is de stoomketel van een dorschma- chine op een boerderij nabij Alnwick in Northumberland ge sprongen met dit ongelukkig gevolgdat van de 20 arbei ders die zich gedurende etenstijd daarbij zaten te warmen 8 gedood en 7 gekwetst werden. Sir George Grey, de Mi nister van Binnenlandsche Zakendie zich op zijn nabij ge legen buitenverblijf bevond, begaf zich ijlings naar de plaats des ongeluks en verleende zoo veel hulp als in zijn vermogen stond. Als een bewijs der liefdadigheid van de bevolking te Londen kan wel worden aangevoerddat het voor het Lon- densche ondersteunings-fonds ten behoeve der noodlijdende fabriek-arbeiders reeds sints weken dagelijks tot een zeer be langrijk bedrag inschrijft. Donderdag 11. bijv. werd ingeschre ven voor 4500. In Ierland circuleert op dit oogenblik een adres van symphatie aan Garibaldi, hetwelk reeds van talrijke ondertee- keningen is voorzien; ook beijvert men zich om een protest tegen het bezet houden van Rome door de Fransche troepen tot stand te doen komen. Volgens een andere lezing van het verhaal van den moordaanslag in Japan, gepleegd op het gezelschap uit Yoku- hama, zou het paard van mevrouw Boradaile, door de ge- wapenden verschriktop zijde gesprongen en daarop voorthol lende, tegen den palankijn van den Prins-Gouverneur gestoo- ten hebben. Daar deze dit ongeval toeschreef aan opzet of aan onwil om behoorlijk uit den weg te gaangaf hij ter stond bevel dat zijne manschappen hem het hoofd dezer//vrouw uit het land der barbaren" moesten brengen. Toen de soldaten haar daarop wilden grijpenwierp de heer Richardson zich tusschen haar en de aanvallers, hetgeen een worsteling ten gevolge hadwaarin hij gedood werdterwijl de beide andere heeren gewond raakten. Voorts zou volgens deze nieuwa lezing, het lijk van Richardson door de Fransche bemanning van het schip Dupleix opgespoord en gevonden zijn, waarna de vreemde consuls met de Fransche, Hollandsche,Engelsche en Russische bevelhebbers een conferentie hielden aan boord van het Engelsche fregat Euryales. In die bijeenkomst werd besloten tot een gemeenschappelijke demonstratie en den eisch zoowel eener schitterende voldoening als van beteren waarborg voor de veiligheid der vreemdelingen. Tengevolge daarvan maakten de schepen der geallieerden zich den 22sten Septem ber gereed tot een demonstratie tegen de hoofdstad Jeddo. Dit was juist tijdens het vertrek van het schip, hetwelk de brievenmail moest overbrengen. Vandaar dat men nog slechts ter loops een ander vreemd feit vernamnamelijk dat de kom- mandant der Dupleix onverwacht door graaf Harcourt, kom- mandant van het Fransche stationwas afgezet en vervangen door den luitenant Chardonneau. Dit feit is te meer bevreem dend omdat hetnaar luid van alle berichten een gevolg was van een klein verzuim, hetwelk anders slechts met 24 uren arrest wordt gestraft. Bovendien berust het recht van afzetting niet bij den stationskommandant, en dus zal de Mi nister van Marine daaromtrent nader moeten beslissen. Uit een andere bron wordt omtrent den moordaanslag bij Yokohama nog berichtdat luitenant Applin met een ge deelte van de wacht der Britsche legatie zich onmiddellijk naar het tooneel van de gebeurtenis begaf en daar het lijk van den heer Richardson wegvoerde. Kolonel St. John Neale, zaakgelastigde van Hare Britsche Majesteit, werd beschuldigd den consul te Yokohama bevel te hebben gegeven dit escorte niet te laten vertrekken maar hij heeft zich sedert daarom trent voldoende gerechtvaardigd. Onmiddelijk na het voorval werden onderscheidene vrij onstuimige vergaderingen gehouden waarin door sommigen werd voorgesteld met een sterke af- deeling de moordenaars natezettenen hen in het dorp waar zij nachtverblijf zouden houdente overvallen. Gelukkig wist kolonel St. John Neale dit dwaze plan te verijdelen. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning aangevraagd door Petrus van Bergen en Henegou wen, melkverkooper alhier, tot het doen plaatsen van een four - nuis tot het koken van water, in het perceelin de St. Joris- steeg, geteekend Wijk III, N°. 625. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendend® panden zijnten opzigte der informatiën de commodo et in- commodoopgeroepenom zich in hun belang te vervoegen op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 4den December des voormiddags te 11 uur. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat het 2de suppletoir Kohier voor de plaatselijke directe be lasting, over 1862, op heden voorloopig vastgesteld is en van den 26sten November tot en met den lOden December aanstaande ter Secretarie dezer Gemeente van 12 tot 3 uur voor een ieder ter lezing wordt nedergelegd. Leiden, 24 November 1862. VOOR DOOR DEN HEER des avonds ten zeven ure. ZAAL Noordeinde. BEKEND ONDER DEN NAAM VAN IS GEVESTIGD BIJ EERSTE WAGENSTRAAT, ALDAAR,

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3