N'. 85S. Dingsdag 2 December. A". 1862 Binnenlandsch Nieuws. [LEID8GEI DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) uaar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 n. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau, der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10 2 nur. - Ge Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 nur. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Geldermalsen Mr. G. A. Visscher, advocaat te Utrecht; tot rechter in de arr.-rechtbank te Dordrecht Mr. J. J. Loke thans rechter in de arr.-rechtbank te Brielle, en tot plaats vervangend kantonrechter te Holwerd G. J. de Sitter, ontv. der registratie en domeinen aldaar. Naar men verneemt, zal de Staatsspoorwegbaan van Tilburg naar Breda niet, zoo als vroeger was bepaald, met een enkel maar met een dubbeld spoor worden belegd. Vrijdag 11. is te Groningen overleden, in den ouderdom van ruim 72 jaren, Mr. H. Nienhuis, oud-hoogleeraar bij de rechtsgeleerde faculteit, ridder der orde van den Nederland- schen Leeuw. Te Enschedé hebben 26 van de 32 deelhebbers bij de Brandwaarborg Maatschappij de Adelaar, die brandschade aldaar ledende behartiging hunner belangen opgedragen aan den advocaat Storck te Almelo. De directie dier maatschappij heeft voorgesteld, om in minnelijke schikking te treden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag jl. is het geld aanwezig in de drie bussen in de R. K. kerk te Heerenveen en, naar men rekent, ongeveer f 80 bedragende, gestolen. De dief, of dieven hebben zich, door een ruit uit een der vensterramen te snijden, den toegang weten te verschaffen. In de wildbaan van het dorpje Baak te Zutphen heeft men een witten jongenmannelijken haas gevangen. In de faisanterie van het kasteel bevond zich een vrouwelijke. Mo gelijk kan deze omstandigheid op de vermenigvuldiging dezer zeldzame soort wel invloed hebben. In de fabriek van de heeren Enthoven te 's Hage is men thans bezig met het maken van een ijzeren kerk. De stijlen en de gebindten voor de kap zijn van gegoten ijzer, terwijl het dak en de bekleeding tusschen de stijlen die als het ware de buitenmuren vormen van gegolfd ijzer vervaardigd zijn. De trappen, de preekstoel, de gaanderij, de banken, in een woord alles is van ijzer, de kerk is daarenboven voorzien van een toreneen consistoriekamer en een portiek dis ins gelijks van ijzer zijn. De kerk wordt eerst geheel in elkander gezet, de verschillende stukken genommerd daarna uit elkan der genomen, in een schip geladen en naar Java gevoerd; aldaar zullen de verschillende stukken weer in elkander worden geschroefd en de kerk geplaats worden te Probolingoniet ver van Soerabaija. De kerk is in Gothischen stijl uitgevoerd, kan 500 menschen bevatten en is na aftrek van het portiek en de consistorie, 18 el lang en 10 el breed; de hoogte van de nok is 10 el, waarboven een toren uitsteekt. Aangenomen het beroep naar de Hervormde gemeente te Aarlanderveen door Ds. C. J. Bryce, predikant te IJlst; naar Losdorp door Ds. H. van Griethuyzen, predikant te Poortvliet. Ds. S. H. Buitendijk te Beekbergen heeft voor het beroep naar de Hervormde gemeente te Harderwijk bedankt. Men berigt ons uit 's HageVan af de oprigting der Maatschappij de Toekomst tot heden heeft de heer A. J. Wetrens, beroemd toonkunstenaar en orkest-directeur van het Studenten-concert Sempre Crescendo, te Leiden, op alle de concerten der gemelde maatschappij belangeloos zijne mede werking als violist verleend. Het bestuur heeft het van zijn pligt geoordeeld den heer A. J. Wetrens bet diploma als eerelid toetekennenhetwelk onder de meeste dankbetuiging per missive door dien heer werd aangenomen. Door den Gouverneur-Generaal van Neerl.-Indie is o. a. benoemd tot 2den luit. auditeur bij den krijgsraad der schut terij te Soerabaija Mr. M. van den Heuvell. In een uit Nederlandsch Indie ontvangen berigt, wordt het volgende voorval gemeld: Eenigen tijd geleden werd bij Mevr. de weduwe van G. te B. ingebroken en een aantal kost baarheden ter waarde van f 2000 gestolen. Na een naauwkeu- rig plaatselijk onderzoek en verdere informatiëumeende het hoofd der policie te moeten aannemen, dat hier bekenden in het spel waren. De voormalige en tegenwoordige huisbedienden werden in arrest genomenmaar die heeren verklaarden zich natuurlijk onschuldig. Eenige dagen daarna krijgen de genen gezelschapeen andere dief wordt bij Spoedig worden de lotgenooten vertrouwelijk eé vertéflenf.ij kander hunne heldendaden. De laatst ingekon/erv-ïdiér"w€et al j-J'XX' l-.V >- V -Sss

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1