N°. 852. A0. 1 sr»2. Binhenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 ra.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 na.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 ra. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat 'smorgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snauiiddag3 te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adre3 te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 eu van 27 uur. Zondag vau 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 li. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10 4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 3 6 uur; der Ia- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur eu van 36 aur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 '2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken eu het Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft benoemd tot 2de luit. bij de dienstdoende schutterij te Leiden den heer J^H. van Wensen, thans sergeant. Uit Wiesbaden wordt berigt, dat Z. M. de Koning zijn aldaar gelegen villa wil verkoopen. Door H. M. de Koningin-weduwe is ten behoeve der aan den Helder gevestigde dames-vereeniging Moederlijke wel dadigheidweder ten geschenke gezonden de belangrijke som van 200. De Ministers van Financiën en van Oorlog zullen in de aanstaande week geen audiëntie verleenen. Men verneemt, dat in de jongst gehouden vergadering van de maatschappij Felix Meritis te Amsterdam het voorstel tot toelating der Israëliten als leden dezer maatschappijmeL een groote meerderheid is aangenomen. Bij de hoofdcommissie tot verstrekking van onderstand aan noodlijdenden door den brand te Enschedé zijn aan gif ten ingekomen voor een bedrag van f 217135,37®, waarvan f 152000 is besteed tot vergoeding en f 50000 tot het bou wen van 112 arbeiderswoningen. Woensdag 11. had te Enschedé een treurig ongeluk plaats. Twee werklieden waren bezig een boom tot planken te zagen toen de zoogenaamde bok of loestel, waarop de boom rust, brak en de beneden staande arbeider onder den boom ver pletterd werd. De ongelukkige was een oppassend huisvader. Voor eenigen tijd is te Amsterdam opgerigt de naam- looze vennootschap Noord-Hollandsche Maatschappij voor de bereiding van geconserveerde kazenHoornleys genaamd. Thans verneemt men, dat door de Fransche oorlogs-marine, welke het gebruik van dit voortbrengsel reeds heeft ingevoerd daarvan weder een zeer aanzienlijke bestelling is gedaan. Donderdag middag zijn te Alkmaar twee matrozen beide Groningers, varende op het schoonerschip Gephina Helena, die zich in de jol bevonden, door het kantelen van dat vaar tuig in het kanaal gevallen en verdronken. Een hunner, een jong mensch van 21 jaar, is reeds opgevischt. Als een merkwaardige bijzonderheid wordt uit Appelscha gemeld dat daar een paar jongelieden het huwelijksbootje den ken intestappen uit dezelfde huisgezinnen, waaruit reeds drie broeders met drie zusters zijn gehuwd. St. Nicolaas nadert en dan moeten de kinderen wat moois hebben. Wat? De keus is vaak zeer moeijelijk. Dat vond de boekhandelaar M. M, Couvée te 'sGravenhage ook, en heeft daarom een paar boekjes uitgegevendie allergeschikst zijn, om op 't naderende kinderfeest cadeau te worden gege ven. Het een is getiteld: De jonge Boers. Lotgevallen en ont moetingen in de binnenlanden van de Kaap de Goede Hoop. Zeer sierlijk van uiterlijk, met schoone plaatjes opgeluisterd, heeft het een aangenamen en nuttigen inhoud. In duidelijkeu en bevattelijken stijl worden hier schetsen geleverd van het leven der Hollandsche boeren in Zuid-Afrika. Aau kinderen zal 't zeer goed bevallen ze zullen 't nietals andere boekjesna 't gelezen te hebben, in de kast leggen, om 't nooit weer intezienmaar ze zullen 't. lezen en herlezen en 't zal hun altijd weer voldoen. Voor jongere kinderen is zeer geschikt: Oloal mooije Sprookjes Een vijftal uit de oude doosme degedeeld door een goede Grootmoeder. Die grootmoeder heeft slag van vertellen en de kleintjes zullen er met gespannen aandacht naar luisteren. Wie dus zijn kinderen iets moois eu goeds wil geven, koope deze hoekjes. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Schipluiden de kandidaat P. Romijn, hulpprediker te Rijssen te Oudewater Ds. F. W. Smits te Baarn en Eembrugge; te Wolfaartsdijk J. J. Gobius du Sart te Raamsdonk en te Broek op Langendijk Ds. J. Eigemau te Oud-Loosdrecht. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gereformeerde gemeente te Arum Ds. F. Rederus te Beetgum. Iu de Java-Bode leest men 's Rijks Museum van Natuurlijke historie te Leiden zal eer lang een belangrijke aanwinst verkrijgen door de ontvangst van twee verzamelingen bijeengebragt en ten behoeve van ge noemde inrigting aan de Regering ten geschenke aangeboden door de heeren J. C. Bernelot Moensmilitair apotheker klasse en G. F. Wienske, officier van gezondheid 2de Voor eenigen tijd mogt de Regering eveneens ten béhoeve van dat Museum van Dr. H. A. Bernstein een uitgebreide collectie van vogelnesten en eijeren ten geschenke ontvangen. V

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1