Binuenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 i'd de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels f 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 ra.; 6 u, 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 n. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 ii. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en vau 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woensdag eu Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8 4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft G. A. Loeff, op zijn verzoek, eervol ont slagen als burgemeester der gemeente Enschedé, en in zijn plaats benoemd W. C. T. van Nahuys, onder toekenning van eervol ontslag als burgemeester der gemeente Wijhe, en tot burgemeester der gemeente Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin benoemd J. J. Delruelonder toekenning van eervol ontslag als burgemeester der gemeente Strijen. Z. M. de Koning heeft Woensdag morgen aan een groot aantal zoowel burgerlijke als militaire autoriteiten audiëntie verleend. Naar men verneemt, zal Z. M. de Koning zich binnen kort weder naar het Loo begeven. Een gedeelte van HD. ge volg bevindt zich nog aldaar. In de zitting der Tweede Kamer van 11. Woensdag is het amendement van de HH. Begram en van Lidth deJeude, om een tegemoetkoming van f 20,000 te verleenen aan het Pol derdistrict de Bommelerwaard in de kosten van herstel der dijkbreuken van Januarij 1861, verworpen met 50 tegen 13 stemmen en met algemeene stemmen aangenomen een voorstel van den Minister van Binnenlandsche Zaken om zoo noodig uit de post voor onvoorziene uitgaven ter zijner beschikking te vindenwat voor de intestellen bouw-commissie aan de toe gestane verminderde som van f 10,000 mogt te kort komen. Bij de overwegingen die in de afdeelingen van de Tweede Kamer hebben plaats gevonden over de verhooging van Hoofd stuk V der Staatsbegrooting voor 1862 is 1°. de vraag ge daan waarom van den aanvang af de Regering heeft voorge steld om de opbrengst die Leiden uit de visscherij in het Haarlemmermeer genoot, aftekoopen iegen den penning XV; tenzij daarvoor een bepaalde reden bestondscheen in onzen tijd afkoop tegen den penning XX of XXV meer eigenaardig. Enkele leden gaven 2°. hunne bevreemding te kennendat het Gouvernement niet in cassatie is gekomen van het arrest van het Provinciaal gerechtshof in Zuid-Holland. De afdeeling van den Raad van State, voor de geschil len van bestuur, hield Woensdag, onder voorzitterschap van Mr. ^E, Mackay; haar tweede openbare vergadering. Drie zaken zijn daarin behandeldals 1°. het beroep van den schoolopziener in het tiende district van Noord-Hollandte gen een besluit van Gedep. Staten dier provincie, van4Junij 1862, N°. 11, waarbij aau F. Swarthulponderwijzer aan de openbare school te Schermerhoornvergunning is verleend tot het gelijktijdig geven van onderwijs in koraalgezang en het bijbellezen; 2°. het bezwaar van den gemeenteraad van Graauw (provincie Zeeland) tegen de weigering van Gedep. Staten dier provincie, over het besluit van dien Raad, tot verhooging van het subsidie aan het algemeen armbestuur aldaar, over 1851, goedtekeurenen 3°. het beroep van den gemeenteraad van Katwijk van een besluit van Gedep. Staten van Zuid-Hollandbetreffende de betaling van kosten voort gevloeid uit geleverd mobilair ten behoeve van het huis van bewaring te Noordvvijk. In de eerste zaak werd rapport uit- gebragt door den heer Borret in de beide laatste zaken door den heer de Jonge. Jhr. Mr. D. van Akerlaken heeft het burgemeesterschap van Hoorn wel willen aanvaarden wanneer het voorzitterschap der Arr.-Rechtbank aldaar door hem kon worden behouden. De Regering heeft dat niet willen vergunnen, zoodat zijn benoeming tot burgemeester geen plaats vindt. Geplaatst aan boord van Zr. Ms. verdedigingsvaartuig Claudius Civilisliggende te Brouwershaven, de officier van gezondheid 3de kl. G. L. Aalbertsberg, ter vervanging van den officier van gezondheid 3de kl. G. T. Roonatoverge plaatst van gemelden bodem aan boord van Zr. Ms. fregat Prins Alexander der Nederlanden. Sir A. Buchanan, voormalig Engelsch gezant bij het Nederl. Hof is uit de residentie naar zijn nieuwe standplaats te Berlijn vertrokken. De leden van het gezantschap hebben den gezant tot Rotterdam uitgeleide gedaan. De rechtbank te Arnhem heeft bij vonnis van Dingsdag uitspraak gedaan in de zaak van H. v. L., gewezen vader in het oude mannen-, vrouwen- en kinderhuis te Harderwijk, en hem met schuldigverklaring aan bevordering der onzede lijkheid van aan zijn zorg toevertrouwde meisjes beneden de 21 jaren, overeenkomstig het requisitoir van het Openbaar Ministerie, veroordeeld tot vijfjaren gevangenisstraf, tot be-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1